آخرین روندها در امنیت سایبری برای تجارت در سال 2022

هیچ شرکتی، بزرگ یا کوچک، نباید از استفاده از راه حل های قدرتمند امنیت سایبری مانند امنیت داده های ابری، اعتماد صفر و VPN غافل شود. مهم نیست در چه بخشی فعالیت می کنید، داده ها و اطلاعات شما از اهمیت حیاتی برخوردار است. آگاهی از جدی بودن حملات سایبری و اقدامات احتیاطی که می توان انجام داد، اولین قدمی است که در این زمینه برمی دارید.

مهاجمان سایبری معمولاً طرفدار تاکتیک های فیشینگ هستند. روش حمله، که شامل ارسال ایمیل های فیشینگ به صندوق ورودی قربانیان است، در دنیای آنلاین نسبتاً رایج است. حملات فیشینگ، در واقع، اخیراً به طور فزاینده ای فردی و جغرافیایی هدف قرار گرفته اند. هکرهای امروزی همچنین از استراتژی های پیشرفته تری در حملات فیشینگ هدفمند خود استفاده می کنند و به دام انداختن مصرف کنندگان برای آنها ساده تر می شود.

روندهای امنیت سایبری تصویری جامع از مسیر حرکت فناوری ارائه می دهد و ملاحظات امنیتی مهم و گاهی ترسناک شرکت را برجسته می کند. برای تعریف ارکان یک شبکه و داده ایمن به سوالاتی که کسب و کارتان قبلا پرسیده است پاسخ دهید و باید به پیاده سازی عملی ترین و موفق ترین راه حل هایی که در حال حاضر وجود ندارند، اولویت بدهید.

موضوع رایانش ابری مدتی است که رواج داشته و در آینده نیز همینطور خواهد بود. با نیروی کار پراکنده و گسترش قابلیت‌های زیرساخت ابری، شرکت‌های بیشتری عملیات خود را به محیط‌های ابری منتقل خواهند کرد. زیرساخت های سخت افزاری اهمیت کمتری نسبت به ترکیب سرویس ها و برنامه های مختلف با استقرار ساده و مقرون به صرفه دارند.

برای تضمین امنیت سایبری چه باید کرد؟

محیط تجاری مدرن دیجیتال خارج از سایت، که باید با تغییر و گسترش مداوم محیط شبکه سازگار شود، از چابکی و انعطاف پذیری فناوری ابر بهره می برد. از طرف دیگر، ارائه با کیفیت به دلیل افزایش تقاضا برای محیط های ابری با مشکل مواجه می شود. به طور معمول، اشخاص ثالثی که باید ظرفیت عملکرد ایمن را نیز تامین کنند، خدمات مبتنی بر ابر را ارائه می دهند.

حملات باج افزار

با پیشرفت روز به روز فناوری، شرکت ها باید اقدامات امنیتی سایبری قوی انجام دهند تا از هکرهایی که در حال قوی تر شدن هستند جلوگیری کنند. در غیر این صورت، مواجهه با جریمه های کلان یا زیان های بزرگ اجتناب ناپذیر است. بسیاری از اسناد و مواد تجاری مانند داده های محرمانه شرکت شما، اطلاعات مشتریان شما که باید ایمن نگه داشته شوند، فایل های خصوصی و غیره به احتمال زیاد توسط هکرها به سرقت می روند مگر اینکه اقدامات احتیاطی لازم انجام شود.

از سرمایه گذاری در محیط های کاری امن بیشتر از احتمال حمله سایبری به دست می آید. اگر حملات سایبری متوقف نشود، می تواند شهرت و سود مالی شرکت را از بین ببرد. با توجه به جدیدترین روندهای امنیت سایبری، هر سازمانی باید راه حلی ساده و فراگیر را خریداری کند که اتخاذ آن ساده است و می تواند رشد کند تا نیازهای تجاری موقت را برآورده کند.

اکثر شرکت‌ها مدل‌های کسب‌وکار خود را به محیط‌های آنلاین در عصر دیجیتالی که ما در آن زندگی می‌کنیم منتقل کرده‌اند. سازمان‌ها برای افزایش بهره‌وری و حفظ جریان کاری خود، تحول دیجیتال را در عملیات خود گنجانده‌اند. با این حال، با پیشرفت دیجیتالی شدن، تهدیدها و روندهای امنیتی سایبری به سرعت در حال تغییر هستند. مانند هر سال، ما اثرات این پیشرفت را در روند امنیت سایبری در سال 2022 مشاهده کرده ایم.

مجرمان سایبری به طور مداوم در جستجوی شکاف در امنیت سیستم هستند، زیرا آنها پیچیده تر و پیچیده تر می شوند. پیچیدگی روزافزون شبکه‌های اینترنت اشیا و پهنای باند 5G راه‌های جدید و ناشناخته‌ای را برای کلاهبرداران باز می‌کند تا علیه قربانیان خود به کار گیرند. برای جلوگیری از انواع حملات، از جمله حملات باج‌افزار و نقض داده‌ها، باید سریع راه‌حل‌های مؤثری ارائه شود.

هر شرکتی در جهان برای حفاظت از داده ها اولویت بالایی دارد. شرکت ها باید تلاش زیادی برای محافظت موفقیت آمیز از داده های کارکنان خود انجام دهند. شناسایی و تأیید هویت معمول، نقطه پایانی و جریان ترافیک می تواند به حفظ یک رکورد بی نقص از امنیت شبکه در برابر نقض داده ها کمک کند. اولویت های شرکت باید شامل اجرای شیوه های حمایتی به عنوان ابزاری برای حفظ آگاهی کارکنان از نقش ها و وظایف و ارائه آموزش های مداوم و کافی برای جلوگیری از نقض داده ها باشد.

امنیت ابری

حملات مخرب به سازمان ها با پیشرفت فناوری به سرعت در حال توسعه هستند. جدیدترین پیشرفت در جرایم سایبری، باج افزار به عنوان سرویس (RaaS)، افزایش تعداد حملات کنترل شده است. حملات باج افزار یکی از نگرانی های اصلی برای شرکت ها در مورد امنیت سایبری برای بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان است.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/11/16/latest-trends-in-cyber-security-for-business-in-2022/

به خصوص در این دوره اخیر، شرکت ها نیاز به سرمایه گذاری جدی در امنیت سایبری در برابر تهدیدات سایبری دارند. طبق تحقیقات جهانیپیش بینی می شود بازار امنیت سایبری از 37 میلیارد دلار در سال 2021 به 42 میلیارد دلار در سال 2022 برسد. پیش بینی می شود تا سال 2025 این میزان به تقریباً 58 میلیارد دلار افزایش یابد. برای بهره مندی از راه حل فوق العاده ای مانند Zero Trust، که از تلاش برای سرقت داده های مهم و اطلاعات شخصی جلوگیری می کند، می توانید با بهترین ها مشورت کنید. فروشندگان اعتماد صفر.

نقض داده ها هنوز یک مشکل بزرگ برای مشاغل در سراسر جهان است. باید به جزئیات کمی توجه شود زیرا اطمینان از امنیت داده های مهم برای همه افراد و مشاغل بسیار مهم است. کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا برای هر گونه نقص بی‌اهمیت در سیستم فناوری اطلاعات خود یا مهاجمان آنلاین افشا شده به اعتبار خود دسترسی داشته باشند. ممکن است داده های شرکت شما توسط هکرها با استفاده از این نقاط ضعف به سرقت برود و شما در معرض مشکلات عمده ای با وضعیت مالی و شهرت شرکت خود باشید.

بسیاری از کسب‌وکارهایی که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در زیرساخت‌های امنیتی انجام نداده‌اند ممکن است در شرایط سختی قرار بگیرند که خطرات امنیت سایبری، که سازمان‌ها باید از نظر داده‌ها و امنیت دسترسی به آن‌ها توجه کنند، انواع مختلفی از حملات سایبری را وارد زندگی ما می‌کنند. راه حل های امنیتی سایبری زیادی وجود دارد که برای جلوگیری از انواع حملات سایبری طراحی شده اند. شرکت هایی که با افزودن این راه حل ها به سیستم های خود به کار خود ادامه می دهند، می توانند خود را از عواقب بد بسیار جدی نجات دهند.

آخرین روندهای امنیت سایبری چیست؟

حملات فیشینگ

نتیجه

در این صورت، در واقع جلوگیری از حملات فیشینگ هدفمند بسیار آسان است. سازمان ها از ابزارهای پیچیده امنیت سایبری برای محافظت از هویت کارکنان و کنترل ترافیک ایمیل در شبکه در برابر حملات مخرب استفاده می کنند. این عوامل شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا استراتژی‌های معمول حمله فیشینگ و الگوهای حمله سایبری را پیش‌بینی کنند و آنها را قادر می‌سازد تا از چنین حملاتی جلوگیری کنند.

نقض داده ها