آنچه باید در مورد اعتماد صفر برای MSP ها بدانید

اکنون که این دو اصطلاح را فهمیدید، احتمالاً می توانید تصور کنید که چرا این دو مفهوم در یک محل کار مدرن با هم ترکیب می شوند. بیایید بگوییم که شما سرپرست شرکتی هستید که خدمات خاصی را به مشتریان شما ارائه می دهد. شما از طریق یک شبکه کامپیوتری سفارشی با مشتریان خود در ارتباط هستید و به آنها خدمات می دهید. مجموعه نرم افزار شما نیز اختصاصی است، یعنی هیچ کس دیگری مانند آن را ندارد.

MSP مخفف ارائه دهنده خدمات مدیریت شده است. اساساً، به عنوان یک فرد یا شرکت، مسئولیت حفظ فرآیندها و عملکردهای مختلفی را که برای فعالیت یک کسب و کار به آن نیاز دارید، برون سپاری می کنید. به عبارت دیگر، شما به یک شرکت یا گاهی اوقات یک فرد مجرد متکی هستید که می تواند هزینه های بودجه شما را کاهش دهد و عملیات شما را بهبود بخشد.

مدل اعتماد صفر چیست؟

اگر تیمی متشکل از افراد بسیار باهوش فناوری دارید، باید در کنار آن باشند و نسبتاً سریع از عناصری استفاده کنند که یک مدل بدون اعتماد را تشکیل می‌دهند. اگر کارمندانی دارید که با فناوری جدید بهترین نیستند، ممکن است کمی طول بکشد تا یاد بگیرند چگونه از آن استفاده کنند.

آیا باید مدل اعتماد صفر را برای MSP ها تنظیم کنید؟

برخی افراد مدل اعتماد صفر را امنیت بدون حاشیه نیز می نامند. این یک راه خاص برای نزدیک شدن به سیستم های IT شما است. اگه تو هستی پیاده سازی اعتماد صفر برای MSP ها، ابتدا باید مطمئن شوید که تمام اصول اولیه اعتماد صفر و آنچه این مدل می تواند برای شما انجام دهد و همچنین معایب احتمالی آن را درک کرده اید.

اکثر سازمان ها حداقل این روزها به راه اندازی یک مدل اعتماد صفر فکر می کنند. با این حال، چند چیز وجود دارد که باید قبل از حرکت به جلو در مورد آن بدانید.

آنچه باید در مورد اعتماد صفر برای MSP ها بدانید

MSP ها چیست؟

اعتماد صفر برای MSP ها نمونه ای از آن است. معنی آن را در مقاله زیر توضیح خواهیم داد.

به عنوان یک چارچوب امنیتی، اگر از مدل اعتماد صفر استفاده می‌کنید، به این معنی است که باید همه کاربران خود را در همه زمان‌ها احراز هویت کرده و مجوز دهید، خواه همه آنها از یک مکان کار می‌کنند یا از چندین مکان. این گزینه دوم این روزها خیلی بیشتر اتفاق می افتد با کارگران از راه دور یا یک مدل کاری ترکیبی که در آن کارمندان شما بخشی از زمان را از خانه و در برخی از روزها از دفتر کار می کنند.

هزینه احتمالی اولین موردی است که قابل ذکر است. درست است که این هزینه‌ها به مرور زمان کاهش می‌یابد، زیرا آنچه شما در آن قرار می‌دهید در نهایت تبدیل به فناوری قدیمی می‌شود. با این حال، در ابتدا باید هزینه نقدی قابل توجهی را برای قرار دادن مؤلفه‌های اعتماد صفر در نظر بگیرید.

این نقض‌ها، زمانی که اتفاق می‌افتند، می‌توانند بیش از هزینه برای شما هزینه داشته باشند. آنها می توانند برای کسب و کار شما هزینه داشته باشند زیرا شهرت شما می تواند ضربه بخورد.

به عنوان یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده، تنظیم مدل اعتماد صفر اغلب منطقی است. بسیاری از نهادها تشخیص می دهند که این روش برای انجام تجارت شما می تواند جلوگیری از بسیاری از حملات هکرها و نقض احتمالی

اعتماد صفر به این معنی است که شما با این فرض کار می کنید که نمی توانید به طور خودکار به کسی در خارج یا داخل محیط شبکه رایانه خود اعتماد کنید. شما در حال بررسی همه افراد و همه چیزهایی هستید که در داخل آن می گذرد تا از هرگونه هک یا نقض داده ها جلوگیری کنید. این بر اساس مفهوم DTA عمل می کند، به این معنی که شما به کسی اعتماد ندارید.

چرا Zero Trust را برای MSP ها اجرا می کنید؟

شما می خواهید خدمات مشتریان خود را به گونه ای ارائه دهید که عملا تضمین کند که هیچ کس به جز شما و آنها هرگز ارتباط بین شما را نخواهد دید. اگر آنها روی محصول یا خدمات جدیدی کار می کنند، باید آن را از چشمان کنجکاو دور نگه دارند تا زمانی که به بازار بیاید و برای مصرف انبوه آماده شود.

همچنین باید برای سوار شدن به تمام کارکنان فعلی خود وقت بگذارید. مدل اعتماد صفر برای یادگیری نحوه استفاده کمی زمان می برد.

برای اطمینان از این امنیت، می توانید مدل اعتماد صفر را پیاده سازی کنید. در عین حال، ارزش درک شده شرکت خود را افزایش می دهید. شما می توانید یک تجربه عالی با مشتری خود داشته باشید، و آنها باید در مورد شما به نهادهای دیگری که امیدواریم بخواهند در نقطه ای از خط با شما تجارت کنند تشویق کنند.

آیا راه اندازی Zero Trust آسان است؟

به همین دلیل، احتمالا باید حداقل به مدل اعتماد صفر نگاه کنید. اینکه آیا آن را اجرا می کنید یا نه، دقیقاً به آنچه شرکت شما انجام می دهد و نحوه ساختار آن بستگی دارد.


منبع: https://xiaomiadvices.com/what-you-should-know-about-zero-trust-for-msps/

در بخش فناوری، مفاهیم خاصی در برخی موارد ظاهراً یک شبه ظاهر می شوند. برخی از آنها ممکن است تفکر فعلی را تغییر دهند. در عرض چند ماه، ممکن است این مفاهیم را در قالب فناوری یا پروتکل های جدید در محیط کار مشاهده کنید.