از چه چیزی استفاده کنیم: WordPress.com یا WordPress.org؟


در این پست به بررسی دو نسخه وردپرس می پردازیم. در مورد آن خواهید خواند تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org. همچنین انواع وب سایت هایی را که می توانید با هر عملکرد ایجاد کنید، بررسی خواهیم کرد. بنابراین، بیایید شروع کنیم:

چرا باید از وردپرس استفاده کنید؟

اگر می‌خواهید در عصر حاضر به طور مؤثر خود، خدمات یا محصولات خود را از طریق اینترنت تبلیغ کنید، داشتن یک وب‌سایت و یک لیست ایمیل تقریباً ضروری است.

اگرچه رسانه های اجتماعی می توانند ابزار مفیدی باشند، اما به دلیل غیرقابل پیش بینی بودن نیز بدنام هستند. به عنوان مثال، افزایش تعداد تبلیغات در سیستم عامل هایی مانند فیس بوک می تواند برجسته شدن محتوای ارگانیک را دشوار کند. علاوه بر این، نگرانی هایی در مورد استفاده نامناسب از داده های شخصی در این سیستم عامل ها مطرح شده است. بنابراین، اگر می خواهید حضوری قوی در فضای آنلاین داشته باشید، به شما توصیه می کنیم با استفاده از وردپرس یک وب سایت ایجاد کنید. این یک پلت فرم قابل اعتماد و ساده است.

WordPress.org در مقابل WordPress.com

WordPress.org نسخه پلتفرم مورد نیاز است میزبانی. این نشان می دهد که وردپرس باید بر روی حساب میزبانی شما نصب شود و همچنین مسئولیت مدیریت هاست و دامنه خود را بر عهده خواهید داشت. این امر به شما امکان کنترل کامل بر وب سایت خود را می دهد و به شما امکان می دهد تا با استفاده از تم ها و افزونه های مختلف از یک کتابخانه جامع، آن را به هر شکلی که مناسب می دانید شخصی سازی کنید. از سوی دیگر، این همچنین نشان می دهد که شما مسئول نگهداری و نگهداری وب سایت خود خواهید بود، از جمله اطمینان از محافظت از آن و ایجاد نسخه پشتیبان.

از طرف دیگر، WordPress.com نیازی به یافتن هاست ندارد زیرا از قبل برای شما ارائه شده است. شما دیگر نگران نگهداری یا میزبانی وب سایت خود نخواهید بود. در عوض، می‌توانید برای مراقبت از همه چیز به WordPress.com تکیه کنید. به همین دلیل، این یک انتخاب عالی برای افرادی است که تازه شروع به کار کرده اند یا کسانی که نمی خواهند زمان زیادی را صرف مدیریت وب سایت خود کنند. از سوی دیگر، این نشان می دهد که کنترل کمتری بر وب سایت خود خواهید داشت و میزان سفارشی سازی آن محدود خواهد بود.

چه نوع وب سایت هایی را می توان با وردپرس ایجاد کرد؟

ایجاد شخصی وبلاگ ها یکی از رایج ترین کاربردهای وردپرس است. وبلاگ نویسی یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن ایده ها، تجربیات و افکار شما با سایر نقاط جهان است و وردپرس شروع به کار با وبلاگ را ساده می کند. در صورت ثبت نام در یکی از طرح های رایگان ارائه شده توسط WordPress.com، ایجاد یک وبلاگ می تواند کاملا رایگان انجام شود. تنها نقطه ضعف آن محدودیت های زیادی است که با نسخه رایگان همراه است. با این حال، اگر WordPress.org را انتخاب کنید، می توانید به بسیاری از تم ها و گزینه های شخصی سازی دسترسی داشته باشید.

ساخت وب سایت برای شرکت ها نیز می تواند به طور موثر با استفاده از دو نسخه وردپرس انجام شود. WordPress.org برنامه هایی دارد که نیازهای شما را برآورده می کند، صرف نظر از اینکه می خواهید یک وب سایت ساده برای ارائه کالاها یا خدمات خود ایجاد کنید یا یک وب سایت پیچیده با عملکردهای فردی. می‌توانید با استفاده از WordPress.org یک وب‌سایت پیچیده‌تر با ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای تجارت خود ایجاد کنید، یا می‌توانید طرح‌های پولی را در WordPress.com خریداری کنید که گزینه‌های سفارشی‌سازی مختلفی را ارائه می‌دهند.

WordPress.org کاربران را قادر می سازد تا فروشگاه های آنلاین ایجاد کنند. از آنجا که همراه با یک طرح تجارت الکترونیکی است، راه اندازی یک فروشگاه آنلاین برای شما دشوار نخواهد بود. طرح تجارت الکترونیکی شامل قابلیت هایی مانند توانایی مدیریت سفارشات و محموله ها و همچنین پیگیری موجودی و پردازش پرداخت ها می باشد. این یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین پیچیده است که به درستی کار می کند.

آخرین اما نه کم اهمیت، وردپرس را می توان برای توسعه وب سایت ها و پلتفرم های آموزشی مورد استفاده قرار داد. WordPress.org گزینه خوبی برای فروش کارگاه ها، دوره ها یا وبینارها است. شما می توانید وب سایت خود را شخصی سازی کنید تا نیازهای شما را برآورده کند و یک پلت فرم در سطح متخصص برای ارائه مطالب آموزشی که ایجاد کرده اید ایجاد کنید.

نتیجه

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای انعطاف پذیر است که می تواند برای پاسخگویی به نیازهای مجموعه متنوعی از وب سایت ها سازگار شود. وردپرس ابزارها و ویژگی هایی را که برای ایجاد یک وب سایت حرفه ای و موفق نیاز دارید، در اختیار شما قرار می دهد، صرف نظر از اینکه به تازگی با یک وبلاگ شخصی شروع کرده اید یا یک فروشگاه آنلاین پیچیده می سازید.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2023/01/01/what-to-use-wordpress-com-or-wordpress-org/

توسط Lei Jun

Lei Jun