انویدیا کارت های گرافیک سری RTX 30 Founders Edition را از فروشگاه اینترنتی خود حذف کرد


انویدیا اخیراً تمامی کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 30 Founders Edition را از فروشگاه اینترنتی خود حذف کرده است و بسیاری از مصرف‌کنندگان را متحیر کرده است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این شرکت همچنان به طور فعال نسخه های سفارشی کارت های گرافیک سری RTX 30 را از شرکای AIC خود می فروشد. علی‌رغم حذف کارت‌های Founders Edition از فروشگاه اینترنتی NVIDIA، خریداران علاقه‌مند همچنان می‌توانند آن‌ها را در سایر خرده‌فروش‌ها و خرده‌فروش‌های الکترونیکی مانند Amazon، Best Buy، Newegg، Mindfactory و غیره بیابند. این حرکت NVIDIA ممکن است نشان دهد که این شرکت به تدریج کارت‌های گرافیک مبتنی بر Ampere را کنار می‌گذارد و تمرکز خود را به سمت مدل‌های جدیدتری مانند GeForce RTX 4090، 4080، و 4070 Ti و همچنین GeForce RTX 4070 آینده تغییر می‌دهد. بگویید چگونه این تغییر تمرکز بر بازار و ترجیحات مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

طبق گزارش Cowcotland، فروشگاه های اینترنتی رسمی NVIDIA در کشورهای مختلف از جمله ایالات متحده! بریتانیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، و احتمالا دیگران! نمایش هر گونه لیستی برای کارت های گرافیک سری GeForce RTX 30 Founders Edition متوقف شده است. این خبر گمانه‌زنی‌های بسیاری را در مورد دلایل احتمالی این ناپدید شدن ناگهانی ایجاد کرده است. کارت های Founders Edition پس از انتشار بسیار مورد توجه قرار گرفتند! زیرا آنها برخی از قدرتمندترین کارت های گرافیک موجود در بازار را نشان می دهند. باید دید که آیا NVIDIA بیانیه ای رسمی در مورد این توسعه منتشر خواهد کرد و اینکه در آینده در دسترس بودن کارت های گرافیک پرچمدار خود چه معنایی خواهد داشت یا خیر.

با وجود عرضه کارت‌های گرافیک جدیدتر، انویدیا عجله‌ای برای پاک کردن سهام سری RTX 30 خود ندارد. این به این دلیل است که این کارت‌های گرافیکی هنوز هم ارزش بسیار خوبی دارند و فروش بسیار خوبی دارند. سری RTX 30 با نسبت عملکرد به دلار قابل توجه خود، از سری AMD و حتی کارت های گرافیک سری 40 RTX خود NVIDIA بهتر عمل می کند. تصمیم انویدیا برای عرضه سری RTX 30 گواهی بر کیفیت و محبوبیت پایدار آن در بین مصرف کنندگان است. در نتیجه، مصرف‌کنندگان همچنان می‌توانند کارت‌های گرافیکی باکیفیت را بدون شکستن بانک خریداری کنند.

منبع: کاکوتلند


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2023/03/11/nvidia-removes-rtx-30-series-founders-edition-graphics-cards-from-its-webstore/

توسط Lei Jun

Lei Jun