برای گسترش ذخیره سازی داده ها ضروری است

هارد دیسک ORICO 2 bay

به تازگی، من همچنین قصد دارم یک هارد دیسک مکانیکی را به عنوان یک دیسک ذخیره سازی پشتیبان اضافه کنم. اما تنها یک جایگاه 3.5 اینچی هارد دیسک در شاسی محفوظ است. با توجه به اینکه جداسازی و نصب مشکل دارد، من یک کابینت هارد دیسک دو طرفه ORICO را برای توسعه خریدم. ظرفیت 18 ترابایت را روی یک دیسک پشتیبانی می کند و به رابط Type C متصل است. دارای منبع تغذیه خارجی 12V-4A است و عملکرد و انتقال اطلاعات آن نسبتاً پایدار است.

ویژگی های هارد دیسک ORICO 2 Bay:

جعبه گشایی:

مرحله بعدی اتصال سیم ها است. هارد دیسک ORICO 2 Bay دارای دو نسخه رابط USB و Type C است و شما می توانید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. من نسخه Type C را در اینجا انتخاب کردم و از سیم موجود برای اتصال آن به رایانه استفاده کردم. از پروتکل انتقال USB 3.1 استفاده می کند، بنابراین برای اطمینان از سرعت خواندن و نوشتن باید آن را به رابط USB 3.1 و بالاتر وصل کنید. سپس سیم برق را وصل کنید و منبع تغذیه مستقل خارجی می تواند کابینت هارد دیسک را پایدارتر کند. توان خروجی آداپتور 14V-4A است.

هارد دیسک ORICO 2 Bay ساختاری عمودی دارد. بدنه کلی عمدتا از مواد ABS ساخته شده است. قسمت اصلی بافت مات مشکی و قسمت روکش مشکی و براق است. اتصال بافت های مختلف باعث می شود که یکنواخت به نظر نرسد. ابعاد بدنه 14*9*18.5 سانتی متر است، حجم آن زیاد نیست و می توانیم آن را مستقیماً روی میز قرار دهیم.

به منظور مراقبت از عملکرد اتلاف گرما و بهبود پایداری عملیات، یک کوره اتلاف حرارت با مساحت بزرگ در طراحی بدنه رزرو شده است. همچنین، فن بلبرینگ دوبل با قطر 60 میلی متر را در پایین می یابیم. هارد دیسک و کابینت هارد دیسک را از طریق سرعت بالا و حجم هوای زیاد گرمای تولید شده در حین کار از بین می برد. توری های خنک کننده در بالا، پایین و پشت، و ساختار از طریق نوع وجود دارد. اینها همچنین عملکرد اتلاف گرما را بهبود می بخشد.

هارد دیسک ORICO 2 Bay

طرح:

حافظه 36 ترابایتی برای درایوها

پروتکل انتقال USB 3.1

چهار پد لاستیکی برجسته در پایین بدنه وجود دارد. از یک طرف، از اصطکاک بین کابینت هارد دیسک و دسکتاپ جلوگیری می کند. از طرفی بدنه را نیز تا ارتفاع مشخصی بالا می برد و برای فن نصب شده در پایین فاصله ایجاد می کند.

اطلاعات پارامتر فنی این محفظه هارد دیسک در پشت جعبه درج شده است. این بسته علاوه بر کابینت هارد دیسک، یک آداپتور برق، کابل داده USB-Type C و دفترچه راهنما نیز دارد.

هارد دیسک ORICO 2 Bay اکنون فقط با قیمت 78.99 دلار (درایوهای 36 ترابایت) قابل خرید است.

عملکرد استورنگر

هارد دیسک ORICO 2 bay

کارایی:

رابط هارد دیسک را با رابط موجود در کابینت هارد دیسک تراز کنید، آن را به سمت پایین فشار دهید و پس از تراز شدن انگشتان طلایی، آن را با کمی نیرو ثابت کنید. من اینجا فقط یک هارد دیسک دارم و نسخه dual-bay را برای نیازهای بعدی برای توسعه انتخاب کردم، بنابراین آن را در اولین اسلات هارد دیسک نصب کردم. پس از نصب، درب جعبه را ببندید.

بسته بندی طرح خانواده ORICO را با دوخت آبی و سفید ادامه می دهد. تصویری از کابینت هارد دیسک در جلو چاپ شده است. لوگو برند ORICO و مدل محصول در گوشه سمت چپ بالا قرار دارند.

با محبوبیت درایوهای حالت جامد، به نظر می رسد که هارد دیسک های مکانیکی سنتی دیگر کاربردی ندارند. اما اینطور نیست. با این حال، درایوهای حالت جامد در سرعت خواندن و نوشتن مزایایی دارند. آنها از نظر امنیت داده ها و عمر سرویس به اندازه هارد دیسک های مکانیکی جامد نیستند. قیمت درایوهای حالت جامد با ظرفیت بالا نسبتاً بالا است. این دلیلی است که بسیاری از کاربران صنعتی هنوز درایوهای مکانیکی را انتخاب می کنند.

همچنین یک گریل دفع حرارت در لبه درب بالایی تعبیه شده است که نشان می دهد این محفظه هارد تلاش زیادی برای بهینه سازی دفع حرارت انجام داده است.

خواندنی:

البته کاربران بیشتر نگران سرعت خواندن و نوشتن و ثبات عملیاتی آن هستند. هارد دیسک ORICO 2 Bay از طرح تنظیم کنترل اصلی USB 3، 1 نوع C به SATA3 استفاده می کند، از پروتکل UASP پشتیبانی می کند و سرعت انتقال نظری می تواند به 5 گیگابیت در ثانیه برسد که می تواند به طور موثر نرخ استفاده از CPU را کاهش دهد و زمان تاخیر را کاهش دهد. انتقال داده ها، و بهبود بهره وری انتقال.

قابلیت اتصال

قابلیت اتصال هارد دیسک ORICO 2

نصب هارد دیسک نیز نسبتا راحت است، اما کاربران باید توجه داشته باشند که این کابینت هارد دیسک فقط از هارد دیسک های با رابط SATA پشتیبانی می کند و هارد دیسک های قدیمی با رابط IDE سازگار نیستند. افراد تازه کار باید ابتدا رابط هارد دیسک خود را قبل از نصب تایید کنند. حداکثر ظرفیت این هارد دوگانه برای یک هارد 18 ترابایت و برای دو هارد 36 ترابایت است که برای استفاده روزانه در منازل یا استودیوهای کوچک کافی است.

پوشش جعبه توسط جاذبه مغناطیسی به بدنه ثابت می شود. در چهار گوشه ضلع داخلی آهنربا وجود دارد. ساختار ثابت بدون پیچ و سگک برای باز کردن پوشش جعبه مناسب است. قرار دادن و برداشتن هارد دیسک راحت تر خواهد بود.

طراحی بدنه فلزی

کپی مداوم فایل ها حدود نیم ساعت طول کشید. با استفاده از تفنگ درجه حرارت برای آزمایش دمای سطح کابینت هارد دیسک، بالاترین دمای سطح در قسمت جلوی بدنه و دما 33.1 درجه بود. درپوش را باز کنید تا دمای سطح هارد دیسک 38.2 درجه باشد.

دو جایگاه 3.5 اینچی هارد دیسک در داخل محفوظ است. یکی نزدیک به جلوی بدنه شیار 1 است و یکی در پشت شیار 2 است. یک علامت واضح در بالا وجود دارد. هر شیار دیسک سخت دارای یک رابط داده SATA و یک رابط منبع تغذیه است.

حکاکی لیزری Atomstack M4 اکنون با قیمت 1399 دلار در دسترس است

همراه با حدود نیم ماه، کابینت هارد دیسک دو طرفه ORICO برای افراد کافی است. همچنین استودیوهای کوچک می توانند از آن برای رفع نیازهای گسترش فضای ذخیره سازی استفاده کنند. یک دیسک واحد حداکثر ظرفیت 18 ترابایت، پروتکل انتقال USB 3.1 و سایر مزایای فنی را پشتیبانی می کند. منبع تغذیه خارجی مستقل 12V-4A تضمینی قوی برای عملکرد پایدار کابینت هارد دیسک فراهم می کند. علاوه بر این، طراحی پوشش مغناطیسی، ساختار اتلاف حرارت از طریق نوع، خواب هوشمند 30 دقیقه ای و غیره نیز به تجربه واقعی این کابینت هارد دیسک اضافه می کند. در صورت داشتن هارد دیسک های متعدد می توانید نسخه 5-bay را نیز انتخاب کنید. زیرا می تواند حداکثر ظرفیت 90 ترابایت را پشتیبانی کند.

هارد دیسک ORICO 2 Bay اکنون فقط با قیمت 78.99 دلار (درایوهای 36 ترابایت) قابل خرید است.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/11/24/orico-2-bay-hard-disk/

همچنین بخوانید:

هارد دیسک ORICO 2 bay

نصب و راه اندازی:

هارد دیسک ORICO 2 Bay

گریل دفع حرارت:

هارد دیسک اتلاف حرارت

از نظر نویز، چرخش فن در پایین کابینت هارد دیسک به تنهایی صدای واضحی ایجاد نخواهد کرد. اما خود هارد دیسک هنگام خواندن و نوشتن نویز ایجاد می کند. قرار دادن کابینت هارد دیسک بر روی میز ناگزیر صدای آن را کمی بیشتر از نصب هارد دیسک در شاسی می کند.

نتیجه گیری هارد دیسک ORICO 2

هارد دیسک ORICO 2 Bay

هارد دیسک Seagate 500GB 7200 RPM را به عنوان مثال در نظر بگیرید. هارد دیسک را مستقیماً روی رایانه نصب کنید. اکنون می توانید از ابزار CrystalDiskMark 8.0 برای تست سرعت خواندن و نوشتن هارد دیسک استفاده کنید. سرعت خواندن پیوسته اندازه‌گیری شده 214 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن پیوسته 192 مگابایت بر ثانیه است. سرعت خواندن مداوم 120 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن پیوسته 119 مگابایت بر ثانیه است.

Best Budget Wireless Earphones 2022| Buy now before New Year

جعبه گشایی

یک کوره بزرگ اتلاف حرارت به شکل الماس در پشت بدنه قرار دارد و دکمه روشن/خاموش، رابط داده نوع C و رابط برق DC در نزدیکی قسمت پایینی قرار دارند.