بررسی دستگاه تصفیه هوای شیائومی Mijia 4 Lite

مانند تصفیه‌کننده‌های هوای قبلی Mijia، Mijia Air Purifier 4 Lite مجهز به یک صفحه‌نمایش دیجیتال دایره‌ای LED است که از سه نمایشگر عددی PM2.5، دمای داخلی، رطوبت و حالت عملکرد نمایشگر وضعیت WIFI، شب پشتیبانی می‌کند. می توانید روشنایی صفحه را کاهش دهید یا مستقیماً صفحه را خاموش کنید. علاوه بر این، قسمت پایینی نیز مجهز به نوار نور سه رنگ برای ارائه بازخورد بصری در مورد کیفیت هوای داخلی است. چراغ سبز نشان دهنده هوای تازه و تمیز، نور زرد نشان دهنده آلودگی هوای متوسط ​​یا ملایم و چراغ قرمز نشان دهنده آلودگی شدید هوا است.

برای چند دستگاه تصفیه هوای اول Mijia، من از طراحی کانکتور برق راضی نیستم، زیرا تصفیه کننده هوا باید حداقل 20 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد. رابط برق دستگاه تصفیه هوای قدیمی اساساً در پایین قرار دارد. از کانکتور برق درون خطی استفاده می‌شود که باعث می‌شود کانکتور برق هنگام قرار دادن آن چروک شود و بر عمر مفید آن تأثیر بگذارد. Mijia Air Purifier 4 Lite این بار از یک اتصال برق L شکل استفاده می کند که کاربردی تر است، اما سر شارژ بسیار بزرگتر است و در هنگام استفاده کمی تحت تأثیر قرار می گیرد.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

از آنجایی که محصولات خانه هوشمندی که در چند سال گذشته به خانه اضافه شده اند، خانواده Mijia هستند، هدف من از جایگزینی من خرید یک دستگاه تصفیه هوای Mijia است. در فروشگاه Mi Home 8 دستگاه تصفیه هوا به فروش می رسد. پس از مقایسه دقیق پارامترها و مقایسه حجم، سرانجام Mijia Air Purifier 4 Lite که توسط شیائومی راه اندازی شده بود انتخاب شد. البته ظاهر شیک و مربعی Mijia Air Purifier 4 Lite هم تا حدودی نظرم را جلب کرد و وقتی در خانه قرار می گیرد مردانه تر است.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

اول از همه، من از آن در اتاق خواب استفاده می کنم. حتی اگر حالت بی صدا روشن باشد، من همیشه می توانم صدای کارکرد دستگاه تصفیه هوا را در تاریکی شب احساس کنم. ثانیا، فقط از عملیات کنترل از راه دور پشتیبانی می کند اما از کنترل APP پشتیبانی نمی کند. علاوه بر این، کنترل از راه دور بسیار کوچک است و گاهی اوقات پیدا کردن ریموت کنترل آسان نیست. علاوه بر این، دستگاه تصفیه هوا در اتاق خواب بزرگ و شلوغ است، بنابراین من همیشه می خواهم آن را تعویض کنم.

در 14 دقیقه و 56 ثانیه، مقدار PM2.5 به حدود 70 کاهش یافت، نوار نور سه رنگ از زرد به سبز تغییر کرد و Mijia Air Purifier 4 Lite به طور خودکار به نسیم تغییر کرد. در 17 دقیقه و 52 ثانیه، مقدار PM2.5 به زیر 50 رسید.

زمان استفاده مجدد از دستگاه های تصفیه هوا فرا رسیده است. بسیاری از افراد مانند من شیائومی Mijia Air Purifier 4 Lite را خریداری کرده اند. اما من می خواهم از شما بچه ها بپرسم که آیا دستگاه تصفیه هوا مناسب خریداری کرده اید؟ قبلا یک دستگاه تصفیه هوا از یک برند خاص به قیمت 300 دلار خریدم. اثر تصفیه هوا را نمی توان گفت، اما من همیشه احساس می کنم که استفاده از آن خیلی راحت نیست.

در Mijia APP، می‌توانید عملیات معمولی مانند روشن و خاموش کردن دستگاه، جابه‌جایی بین حالت‌های خودکار، خواب و حالت دلخواه، و تنظیم روشنایی نمایشگر را انجام دهید. اگر می خواهید خاموش شدن خودکار را تنظیم کنید، می توانید یک زمان ثابت را در سوئیچ تایمر تنظیم کنید. علاوه بر این، می‌توانید بوق عملیات را خاموش کنید، قفل کودک را روشن کنید، زمان استفاده از عنصر فیلتر را بررسی کنید، و حتی سناریوهای استفاده هوشمند را برای برقراری ارتباط با سایر دستگاه‌ها تنظیم کنید.دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

از زمان تعویض دستگاه تصفیه هوا قدیمی با Mijia Air Purifier 4 Lite، بلافاصله احساس می کنم که فضای اتاق خواب افزایش یافته است و کودکان دیگر نگران ضربه های تصادفی نیستند. به طور کلی، Mijia Air Purifier 4 Lite بسیار شایسته استفاده در خانواده های کوچک است. اگرچه کوچکتر است، اما فضای اشغال شده را کاهش می دهد و انرژی کمتری مصرف می کند. راندمان کلی تصفیه هوا نیز خوب است. میزان آنتی باکتریال به 99.99% می رسد، CADR فرمالدئید 120m³/h و CADR ذرات معلق 380m3/h است. علاوه بر این، دستگاه تصفیه هوا 4 Lite بی‌صداتر عمل می‌کند. این نویز در حالت خواب به 35.8dB(A) می رسد و تقریباً به طور کامل وجود آن را نادیده می گیرد، که بیشتر برای خانواده هایی با افراد مسن و نوزادان مناسب است.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/08/31/xiaomi-mijia-air-purifier-4-lite-review/

برای آزمایش اثر تصفیه هوای Mijia Air Purifier 4 Lite، عمداً یک بشقاب کویل پشه در اتاق سفارش دادم. پس از نیم ساعت، مقدار PM2.5 نمایش داده شده در Mijia Air Purifier 4 Lite 600 بود، در حالی که Smartmi PM2 مقدار PM2.5 نمایش داده شده توسط آشکارساز 0.5 نیز 600 است و تفاوت بین این دو مقدار مشابه است. (تست های عددی متعدد نزدیک هستند). می توان گفت که غلظت PM2.5 مستقیماً روی میز است.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

اگرچه Mijia Air Purifier 4 Lite مجهز به دکمه های فیزیکی است، اما ترجیح می دهم آن را از طریق Mijia APP کنترل کنم. پس از اتصال برنامه Mijia، می‌توانم کنترل صوتی را از طریق همکلاسی‌های Xiaoai انجام دهم که کار با آن آسان‌تر است. Mijia Air Purifier 4 Lite را روشن کنید و سپس روی Add Device در گوشه سمت راست بالای Mijia APP کلیک کنید و APP به طور خودکار دستگاه های اطراف را جستجو می کند. پس از اسکن Mijia Air Purifier 4 Lite، برای شروع اتصال کلیک کنید و دستورات را دنبال کنید تا مرحله به مرحله مرحله مهم را تکمیل کنید.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

Mijia Air Purifier 4 Lite دارای چهار فیلتر داخلی با کارایی بالا است. فیلتر اولیه، پوشش آنتی باکتریال، مواد فیلتر با کیفیت بالا، فیلتر کربن فعال و عناصر فیلتر تصفیه هوا قبلی Mijia از بیرون به داخل هستند. در مقایسه با یک لایه اضافی از پوشش ضد باکتری. پوشش ضد باکتری می تواند به طور موثر باکتری های مضر مانند اشریشیا کلی و استافیلوکوکوس اورئوس را مهار و غیرفعال کند و میزان آنتی باکتریال آن به 99.99 درصد می رسد. مخصوصاً برای نوزادان و افراد مسن مستعد آلرژی یا مقاومت ضعیف مناسب است.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

Mijia Air Purifier 4 Lite به سنسور لیزری با دقت بالا نیز مجهز شده است که با باز کردن قاب پشتی آن را می‌توان دید و بعداً می‌توان سنسور را با سشوار تمیز کرد. می توان گفت که این سنسور مهمترین قطعه دستگاه تصفیه هوای Mijia 4 Lite است. با آن است که Mijia Air Purifier 4 Lite می تواند کیفیت هوا را در زمان واقعی کنترل کند و تغییرات کوچک ذرات هوا را به m³ تشخیص دهد. علاوه بر این، رابط پاور و کلید سوئیچ نمایشگر همگی در پشت دستگاه تصفیه هوا قرار دارند.

پس از اندازه گیری مقدار PM2.5، ابتدا Mijia Air Purifier 4 Lite را روشن کنید تا باد شدید را احساس کنید. پس از 5 دقیقه و 30 ثانیه کار در حالت خودکار، مقدار PM2.5 شروع به کاهش کرد. پس از 6 دقیقه، مقدار PM2.5 به زیر 500 و پس از 8 دقیقه، مقدار PM2.5 به حدود 300 کاهش یافت.

مساحت عملکردی Mijia Air Purifier 4 Lite 26-45 متر مربع است و سریع ترین می تواند 6330 لیتر هوای تمیز در دقیقه ارائه دهد. در مقابل، مساحت کل خانه من حدود 130 متر مربع و مساحت اتاق خواب حدود 15 متر مربع است، بنابراین استفاده از آن در اتاق خواب بیش از اندازه کافی است. حتی اگر در اتاق نشیمن استفاده شود، کاملاً کافی است. حالت خواب را در شب روشن کنید، صفحه نمایش دیجیتال LED را بدون تداخل نور و نویز نگه دارید و تمام شب را با آرامش بخوابید. علاوه بر این، مصرف انرژی Mijia Air Purifier 4 Lite سطح 1 است که به معنای مصرف انرژی کمتر و صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی است.

من پارامترهای وب سایت رسمی Mijia Air Purifier 4 Lite را مطالعه کردم. ساختار آن پیچیده نیست. کاربرد کلی ABS ضد اکسیداسیون است که از پلاستیک های مهندسی معمولی بادوام تر است. از نظر ساختاری، نیمه پایینی ورودی هوا با یک فیلتر هوای داخلی است و سوراخ های متراکم در نیمه پایین ورودی هوا هستند. قسمت بالایی خروجی هوا با یک فن با راندمان بالا تعبیه شده است و قسمت بالایی آن یک توری متقارن افقی است. متأسفانه، جلوپنجره مانند Mijia Air Purifier 4 طراحی جداشدنی ندارد.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

در عین حال، در اتاق های دیگر دور از دستگاه تصفیه هوا، داده های PM2.5 اندازه گیری شده توسط آشکارساز Smartmi PM2.5 حدود 40 است. می توان مشاهده کرد که راندمان تصفیه هوای Mijia Air Purifier 4 Lite بسیار بالا است. . بالا، برای اتاقی با مساحت کوچک، چنین تصفیه کننده هوای “کوچک” Mijia کاملاً کافی است.

Mijia Air Purifier 4 Lite از تعویض المنت فیلتر پشتیبانی می کند و عنصر فیلتر در قسمت فیلتر در نیمه پایینی دستگاه تصفیه هوا قرار می گیرد. محفظه المنت فیلتر آن به روشی بسیار خاص باز می شود. یک دکمه آزادسازی در هر طرف بدنه دستگاه تصفیه هوا به سمت داخل فشار داده می شود. دکمه رها کردن دو طرف را با هر دو دست به طور همزمان فشار دهید، قسمت بالایی پاک کننده را به سمت بالا بلند کنید و آن را از محفظه عنصر فیلتر خارج کنید. فقط فیلتر قدیمی را بردارید. پس از تعویض عنصر فیلتر، باید دکمه روشن/خاموش و دکمه سوئیچ نمایشگر را همزمان فشار دهید تا عنصر فیلتر در حالت آماده به کار تنظیم مجدد شود.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

یک دکمه لمسی در دو طرف جلوپنجره نوار افقی در بالای دستگاه تصفیه هوای Mijia 4، دکمه پاور در سمت چپ و دکمه سوئیچ حالت در سمت راست وجود دارد. دکمه سوئیچ حالت را در حالت روشن/روشن فشار دهید تا بین سه حالت کارکرد خودکار، خواب و دلخواه جابجا شوید.دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

انتخاب Mijia Air Purifier 4 Lite بسیار ساده است. این کوچک است. ارتفاع آن 53.35 سانتی‌متر، طول و عرض آن 24 سانتی‌متر است و تقریباً نصف اندازه دستگاه تصفیه‌کننده‌ای است که من استفاده می‌کردم. علاوه بر این، Mijia Air Purifier 4 Lite ردپای بسیار کمی دارد.

در کمتر از 10 دقیقه، مقدار PM2.5 به زیر 200 می رسد و در 12 دقیقه و 44 ثانیه، مقدار PM2.5 به زیر 100 می رسد. نوار نور رنگ از قرمز به زرد تغییر می کند.

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

دستگاه تصفیه هوا میجیا 4

توسط Lei Jun

Lei Jun