بررسی سه پایه Ulanzi Zero F38 x Coman: ساخت با فیبر کربن


دوستانی که به سفر در فضای باز علاقه دارند و به یک سه پایه سبک نیاز دارند. امروز، من یک سه پایه فیبر کربنی سبک وزن را برای شما می آورم که به طور مشترک توسط Coman و Ulanzi راه اندازی شده است. در ابتدا با شنیدن نام Ulanzi Zero F38 استفاده از آن بر روی سه پایه احساس عجیبی می کند، اما پس از مدتی تجربه و استفاده توسط خودم، این سه پایه دقیقاً مانند نام خود است و با Zero F38 خارج می شود. وزن و اندازه تقریباً بار صفر است. بیایید در مورد این صحبت کنیم سه پایه Ulanzi Zero F38 با نام تجاری Coman.

جعبه گشایی

حتی پیکربندی اولیه Ulanzi Zero F38 برای کار کردن مطلقاً به هیچ دستگاه یا لوازم جانبی اضافی نیاز ندارد.

شما آن را دارید و می توانید از آن استفاده کنید. این مجموعه شامل دفترچه راهنما، مجموعه ای از کلاهک های مخصوص پا برای کار در شرایط مختلف و کیف حمل و نقل می باشد.

اولین نگاه

به محض اینکه Ulanzi Zero F38 را از جعبه خارج کردید، عاشق آن خواهید شد. واقعیت این است که اولانزی یک سه پایه پرچمدار را با استانداردهای مدرن از فیبر کربن به جای فلز ساخته است.

این باعث بهبود دوام، مقاومت در برابر آب و هوا و مقاومت در برابر خراش می شود و در عین حال وزن سه پایه را کاهش می دهد.

طرح

Ulanzi Zero F38 سبک تر است و تنها 1100 گرم وزن دارد. گرم های اضافی را دست کم نگیرید. اگر کوهنوردی می کنید، می توانید مقداری گرم صرفه جویی کنید و چیزهای دیگر بیشتری بیاورید. بالاخره یک سه پایه مسافرتی است.

اگرچه Ulanzi Zero F38 یک سه پایه سبک وزن است، اما ظرفیت تحمل بار آن همچنان بسیار قوی است. حداکثر ظرفیت تحمل بار گیمبال 5 کیلوگرم است و کل سه پایه می تواند حداکثر وزن 18 کیلوگرم را حمل کند. این ظرفیت باربری هنوز برای عکسبرداری در فضای باز بسیار کافی است.

از نظر ارتفاع، حداکثر ارتفاع باز شدن Ulanzi Zero F38 1.56 متر، حداقل ارتفاع تیراندازی 15 سانتی متر و ارتفاع ذخیره سازی 42 سانتی متر است.

پس از نگهداری سه پایه به راحتی می توان آن را در کیف نگهداری کرد. این محدوده ارتفاع می تواند تمام نیازهای ما را برای تیراندازی در بیرون برآورده کند.

چقدر طول می کشد

حداکثر ارتفاع Ulanzi Zero F38 1567 میلی متر با سه پایه 5 قسمتی با ضخامت 12 تا 25.5 میلی متر است. ارتفاع بدون بخش مرکزی برجسته – 1320 میلی متر. ارتفاع آن یکی از ویژگی های عالی سه پایه است.

سر پانوراما

در بالا سر با گیره Arca-Swiss و هیدرولیک خوب قرار دارد. به لطف بست های مخصوص در دو طرف لولا، سر می تواند تا 180 درجه بچرخد و خم شود.

این پلت فرم با Arca-Swiss سازگار است، به این معنی که با پایه Ulanzi Claw Gen2 و حتی پلت فرم Ulanzi Zero F38 نیز سازگار است.

گیره سر نسبتا قابل اعتماد است اما بر خلاف گیره اهرمی برای ثابت کردن خود لولا به شکل یک دسته پیچ دار ساخته شده است.

من همچنین به نخ 1/4 اینچی در یک طرف و اهرم قفل مثلثی برای بخش مرکزی در سمت دیگر توجه می کنم. همچنین یک سطح مایع روی خود سر وجود دارد.

180 درجه

بخش اصلی بررسی ما می تواند تا ارتفاع باورنکردنی 153 میلی متر پایین بیاید. اما برای قسمت مرکزی که 240 میلی متر طول دارد چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

یک قلاب در قسمت میانی می تواند سه پایه را وارونه آویزان کند. اما پیچ را باز می کند. و در انتهای دیگر Ulanzi Zero F38 دارای یک شش ضلعی است. با آن چه کار باید کرد؟ سر لولایی را 180 درجه به سمت پایین بچرخانید و در نتیجه دسترسی به دهانه مخصوص را آزاد کنید.

سپس شش ضلعی را که پیچ نشده را تا انتها وارد سوراخ کرده و بیشتر قسمت وسط آن را باز کنید. این حداکثر ارتفاع نظری اولانزی F38 را به 1320 میلی متر کاهش می دهد، اما حداقل آن تقریباً سطح کف است.

اگر نیاز دارید دستگاه را مستقیماً روی زمین قرار دهید، همیشه می توانید قسمت میانی را بگیرید و آن را وارونه حرکت دهید.

استفاده در سفر

Ulanzi Zero F38 عالی است. سبک تر، قوی تر، همه کاره تر، و حمل و نقل و ذخیره سازی آسان تر از هر سه پایه دیگر. با استفاده از دوربین های سبک وزن، حتی سر پانوراما به راحتی می تواند بار را تحمل کند و به آرامی و بدون زحمت پیمایش کند. با این حال، ما یک Canon EOS 200D را با یک لنز سبک وزن Canon 50mm F1.8 روی آن نصب کردیم، همین. پیمایش پانوراما عالی است.

مشخصات Ulanzi Zero F38 می گوید که برای قسمت مرکزی بار 18 کیلوگرمی و سر مفصلی تا 3 کیلوگرم را تحمل می کند. و این برای خود سر است، همانطور که من متوجه شدم، و نه برای ماژول پانوراما، که در برابر آن مقاومت نمی کند. بنابراین از استفاده از Ulanzi F38 برای دوربین فیلمبرداری خودداری کنید.

حکم

نوک کوه یخی که به من برخورد کرد. این یک کربن حرفه ای است سه پایه فیبر با قیمت گوشی های هوشمند میان رده. نسبت به سه پایه های حرفه ای جمع و جورتر است، همه کاره تر است، دوام بیشتری دارد، کاملا مجهز است و از چند ترفند بسیار جالب بی نیاز نیست.

Ulanzi Zero F38 یک سه پایه مسافرتی برای دوربین های عکاسی و هیبریدی است. 369 دلار می ارزد؟ حتی در مقایسه با سایر رقبا – بله، ارزش خرید دارد. سبک، انعطاف پذیر، همه کاره، خوب فکر شده و قابل تغییر است. شما می توانید آن را در رسمی خریداری کنید وب سایت اولانزی فقط با 369.95 دلار.

همچنین بخوانید: بررسی سه پایه دوربین فیبر کربنی Miliboo Mipo Mufp


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/12/05/ulanzi-zero-f38-x-coman-tripod-review-build-with-carbon-fiber/

توسط Lei Jun

Lei Jun