بررسی صفحه کلید مکانیکی بی سیم DURGOD K620W

پوسته صفحه کلید دارای طراحی دو لایه است، پنل و پایین آن سفید است، قاب میانی مشکی است و لوگو نیز روی قاب میانی چاپ شده است که طرح را لایه لایه تر می کند. و کل صفحه کلید متعلق به سبک سخت با خطوط و گوشه های تیز است و از درجه تشخیص بالایی برخوردار است.

کیبوردهای دورگود را از آمازون بخرید


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/08/26/durgod-k620w-keyboard-review/

پورت شارژ Type-C و کلید پاور کیبورد در گوشه سمت چپ بالا طراحی شده است که برای عملکرد کور کاملاً مناسب است. پورت شارژ Type-C نیازی به کابل خاصی ندارد و می توان آن را در اطراف پیدا کرد. علاوه بر این، سرعت شارژ و عمر باتری این کیبورد بسیار قوی است و شارژ کامل آن تنها سه ساعت طول می کشد. با توجه به استفاده از 8 ساعت در روز، اتصال بلوتوث به مدت 360 روز و اتصال 2.4G به مدت 200 روز قابل استفاده است. با یک بار شارژ می توان آن را به مدت یک سال استفاده کرد و هیچ نگرانی در مورد عمر باتری وجود ندارد.

با فشار دادن طولانی دکمه های ترکیبی Fn+Q، W، E و R، می توانید بین اتصالات بلوتوث 5.0، 2.4G بی سیم و سیمی جابجا شوید. این می تواند 2 دستگاه بلوتوث را به طور همزمان جفت کند تا جابجایی بین دستگاه های مختلف انجام شود. علاوه بر اتصال به رایانه، معمولاً می توانم برای کارهای اداری سبک به تبلت وصل شوم.

این صفحه کلید همچنین پشتیبانی دو مرحله ای از پا را برای پاسخگویی به نیازهای زاویه شیب هنگام استفاده در سناریوهای مختلف فراهم می کند، به طوری که صفحه کلید دارای سه ارتفاع برای انتخاب است.

این کیبورد DURGOD K620W دارای 87 کلید است، به این معنی که صفحه کلید عددی وجود ندارد و همچنین یک صفحه کلید 104 کلیدی K610W را راه اندازی کرد. همچنین دو طرح رنگ وجود دارد، “Island” (آبی مه آلود) و “Echo” (سبز تیره). این موردی که من دریافت کردم کلید “Echo” با طرح رنگ نسبتاً تازه است. کلاه کلید از رنگ خاکستری، سفید و آبی تشکیل شده است. طرح رنگ “جزیره” نسبتا تیره است و من سبک طراوت “اکو” را ترجیح می دهم.

کیبوردهای دورگود را از آمازون بخرید

جعبه گشایی

از ارتفاع اصلی کلاهک دو رنگ PBT استفاده می کند و سطح آن بافتی مات دوستدار پوست، مقاوم در برابر سایش و برای مدت طولانی بدون روغن است. علاوه بر این، دنده های تقویت کننده در داخل برای بهبود استحکام کلاهک و جلوگیری از مشکل پیچ خوردگی و خم شدن وجود دارد. قوس مقعر کلاهک کلید متناسب با انحنای انگشت است و لبه نوار فاصله گرد است تا احساس راحتی ایجاد کند. شخصیت‌های جلویی از فرآیند قالب‌گیری بسته دو رنگ استفاده می‌کنند که پوشیدن آن آسان نیست.

در جلوی جعبه رندر صفحه کلید و در گوشه سمت راست بالا لوگوی انگلیسی DURGOD دیده می شود. روی جعبه می بینیم که این صفحه کلید از سه روش اتصال پشتیبانی می کند: بلوتوث 5.0، بی سیم 2.4G و USB.

به عنوان یک کارمند رسانه جدید، یک صفحه کلید با حس خوب واقعاً کارایی کار من را بهبود می بخشد و سرعت کدنویسی می تواند با افکار من مطابقت داشته باشد. این بار من این را تجربه کردم DURGOD K620W صفحه کلید مکانیکی بی سیم که یک صفحه کلید طراحی شده برای بی سیم، از اتصال سه حالته پشتیبانی می کند و می تواند به عمر باتری طولانی 360 روز دست یابد. بیایید نگاهی دقیق تر به این صفحه کلید مکانیکی بیندازیم.

این صفحه کلید از عملکردهای تشخیص سیستم دوگانه Windows و macOS پشتیبانی می کند و پس از تعویض به طور خودکار با موقعیت کلید مربوطه مطابقت می یابد. ویندوز می تواند دکمه ها را از طریق درایورها سفارشی کند، اما MacOS از درایورها پشتیبانی نمی کند. من معمولاً از مک زیاد استفاده می کنم، اما این کیبورد سازگاری بالایی با کلیدهای میانبر مک ندارد، بنابراین فقط می توانم از کلیدهای میانبر اصلی کیبورد استفاده کنم که فقط می تواند میزان صدا و پخش موسیقی را تنظیم کند.

یک محفظه ذخیره سازی برای مخفی کردن گیرنده بی سیم 2.4G در کنار ساپورت پا تعبیه شده است که در صورت عدم استفاده می توان آن را در آن قرار داد که می تواند از تلفات جلوگیری کند و استفاده از آن بسیار راحت است.

از طریق خط اتصال و مبدل رابط، مشکل تاخیر زیاد بین گیرنده بی سیم و صفحه کلید در هنگام استفاده از دسکتاپ حل می شود. علاوه بر این، این گیرنده بی‌سیم 2.4G برای کاهش تأثیر محیط‌های پیچیده بر سیگنال‌های بی‌سیم، دوباره طراحی شده است.

تفاوت ارتفاع مشخصی در پایین صفحه کلید وجود دارد که باعث می شود صفحه کلید به طور کلی شیب نسبتا کمی داشته باشد و دست ها هنگام تایپ راحت تر خواهند بود. برچسب های ضد لغزش در چهار گوشه آن وجود دارد که با قرار دادن روی دسکتاپ باعث جابجایی نمی شود.

یک پوشش گرد و غبار صفحه کلید در جعبه وجود دارد تا در صورت عدم استفاده از گرد و غبار جلوگیری کند. علاوه بر این، کابل های Type-C، کلید کش ها، کشنده شفت، آداپتورهای USB-A به Type-C، دفترچه راهنما و سه کلید برای سیستم های مک وجود دارد.

طراحی و تجربه

پدهای سیلیکونی و پنبه جاذب صدا در داخل کیبورد اضافه شده است که می تواند نویز را در هنگام ضربه زدن به صفحه کلید کاهش دهد و اثر ضربه گیر را پخش کند و باعث می شود صفحه کلید محکم تر و پایدارتر به نظر برسد.

نتیجه

چهار نشانگر وضعیت بالای کلیدهای جهت وجود دارد، سه نشانگر سمت چپ به ترتیب وضعیت اتصال بی سیم و وضعیت ورودی صفحه کلید را در نظر می گیرند و در سمت راست نشانگر روشن/خاموش قرار دارد.

صفحه‌کلید مکانیکی بی‌سیم DURGOD K620W همچنین از تعویض داغ محور محبوب، سازگار با محور مثلثی و محور پنج‌ضلعی پشتیبانی می‌کند. برای رفع نیازهای DIY برخی از بازیکنان، با جایگزینی برخی از کلیدها با شفت های دیگر، می توانید حس شفت های مختلف را در یک صفحه کلید تجربه کنید و هنگامی که شفت شکسته است، تعمیر و نگهداری بسیار آسان تر می شود.

از نظر محور، این صفحه کلید از یک سوئیچ مکانیکی با کارایی بالا طراحی شده توسط سفارشی Durgod استفاده می کند که بر اساس شفت CAP جیا دالونگ بهینه شده است و احساس نرمی و راحتی بیشتری دارد. اینی که من گرفتم شفت نقره ای هست که برای تایپ خیلی مناسبه. کل ضربه 3.4 میلی متر، ضربه ماشه 1.2 میلی متر، و نیروی ماشه 45gf است. حرکت کلید نسبتا کوتاه است، حس دست سبک و خطی است و استفاده از آن صاف و نرم است. کلید بزرگ برای طراحی شفت ماهواره استفاده می شود و پایداری آن خوب است.

به طور کلی، این صفحه کلید مکانیکی بی سیم DURGOD K620W کاملاً راحت است و سوئیچ نقره ای برای من سبک و صاف است. این یک تجربه اداری خوب است. روش اتصال سه حالته می تواند نیازهای اتصال دستگاه های مختلف را برآورده کند و عمر باتری 360 روزه نگرانی از عمر باتری را برطرف می کند. تطابق رنگی با طراوت کلاهک و طراحی ظاهری دو لایه، ظاهر کلی را بسیار بالا می‌کند. با این حال، هیچ نوری در این صفحه کلید وجود ندارد و کسانی که هیچ حسی از نور صفحه کلید ندارند، می توانند شروع به کار کنند.

توسط Lei Jun

Lei Jun