تجربه Xiaomi 12 من 60 روز بعد…بنابراین کریسمس گذشته برای خودم یک شیائومی 12 به عنوان هدیه از خودم خریدم زیرا به ارتقای پوکو F1 خود نیاز دارم. اول از خریدم راضی بودم اما الان کم کم پشیمانم.

آنچه که من دوست دارم:
+ اندازه آن در مقایسه با تلفن قبلی من بسیار راحت تر است
+ طراحی زیبا و tbh است، بهتر از شیائومی 13
+ شارژ 67 واتی برای نیازهای روزانه من کافی است.
+ مارک لایکا ندارم ولی خروجیش تقریبا یکیه.

در اینجا چیزهایی وجود دارد که من دوست نداشتم و در حال حاضر هر چه بیشتر از این تلفن استفاده می کنم روی هم جمع می شوند:
– به طرز آزاردهنده ای گرم می شود. در ابتدا فکر می کردم این فقط به این دلیل است که هوش مصنوعی هنوز در حال مطالعه الگوهای استفاده من برای یک هفته است، اما نه. فقط به این دلیل است که من با آن بازی نکرده ام. من اخیراً به بازی YuGiOh Master Duel بازگشته ام و بعد از 2-3 مسابقه بسیار گرم می شود (یعنی کم و بیش 30 دقیقه) تا جایی که بازی خراب می شود و من نمی توانم از هیچ برنامه ای استفاده کنم و یک پنجره بازشو می گوید "داغ شدن بیش از حد دستگاه". حتی به اندازه Genshin Impact هم سخت نیست. WTF
– این گوشی از نظر ارگونومی برای دست ها هنگام در دست گرفتن مناسب است، اما محل قرارگیری اسکنر اثر انگشت اینطور نیست. برای رسیدن به آن باید انگشت شست خود را تا انتهای صفحه به سمت پایین بکشید.
– عمر باتری افتضاح. من یک کاربر سنگین تلفن هستم وقتی حجم کاری ندارم، اما شارژ کردن این گوشی 3-4 بار در روز به این معنی است که این گوشی برای من خوب نیست.
– فیلمبرداری لکنت زبان. این یک باگ نرم افزاری است که شیائومی هنوز آن را در این دستگاه برطرف نکرده است. من آن را در بررسی Tech Tablets دیده‌ام و فکر کردم شاید فقط یک مشکل آپلود باشد اما در واقع مشکل این گوشی است.
– این گوشی دارای 8 گیگ رم + رم مجازی 5 گیگ است اما حتی نمی تواند 3 برنامه را نگه دارد تا وقتی بعد از چند دقیقه به آنها برگردم دوباره بارگذاری نشود.
– USB 2.0 در گوشی پرچمدار 2022. می‌دانم که برای ارزان‌تر کردن آن باید گوشه‌ها را کوتاه کنند، اما می‌توانستند بلستر IR را که بسیاری از ما حتی از آن استفاده نمی‌کنیم، کنار بگذارند.

من امیدوار بودم که MIUI 14 این دستگاه را به همان روشی که سامسونگ S22 را با OneUI 5.0 تعمیر کرد، تعمیر کند، اما در اینجا اینطور نبود. عملکرد دستگاه فقط اندکی نرمتر شد اما مشکلات همچنان پابرجاست. من از آن دسته افرادی هستم که قبل از ارتقا تا پایان چرخه به روز رسانی نرم افزار گوشی منتظر می مانم، اما فکر می کنم اگر نمی خواهم دچار سوختگی ناشی از تشعشع شوم، امسال باید دوباره گوشی خود را عوض کنم. تجربه شما از Xiaomi 12/12 Pro چیست؟

ارسال شده توسط /u/Doc_Raphy
[comments]


منبع: https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/11p0nim/my_xiaomi_12_experience_60_days_later/

توسط Lei Jun

Lei Jun