جاروبرقی ربات ارزش پولی؟

برس های کناری دارای کد رنگی هستند و به راحتی در جای خود قرار می گیرند یا برای تعویض بیرون می آیند. به طور پیش فرض، یک برس غلتکی ترکیبی در واحد تعبیه شده است که حاوی پرزهایی است که برای تمیز کردن فرش و کف سخت مناسب است. با این حال، اگر بعداً خوشحال هستید که تکه‌های آشغال را جمع آوری کنید (مانند خاک نزدیک درب ورودی)، می‌توانید با جایگزین کردن دو برس لاستیکی را با یک برس ساده مجهز کنید.

اگر در حال صرفه جویی در چندین طبقه در خانه خود هستید، باید به خاطر داشته باشید که ایستگاه docking را با خود ببرید، زیرا نقشه تا زمانی که دوباره در طبقه جدید قرار نگیرد حفظ نخواهد شد. A10 همچنین به طور خودکار نقشه ذخیره شده قبلی را شناسایی نمی کند. بنابراین هر بار که A10 را جابه‌جا می‌کنید، باید قبل از شروع تمیز کردن، نقشه صحیح را در برنامه به صورت دستی انتخاب کنید.

قلم مو

ما iLife A10 را با جزئیات آزمایش کرده ایم. با توجه به تجربه استفاده انباشته و بخش قیمت تا 320 USD. ما این ربات جاروبرقی را با توجه به معیارهای مختلف ارزیابی خواهیم کرد.

یکی از بهترین قسمت های این محصول اپلیکیشن آن (ILIFEHOME App) است که برای iOS و اندروید موجود است. عملکردهای معمولی مانند برنامه ریزی تمیز کردن، ردیابی ربات در زمان واقعی و مشاهده نقشه های خانه شما را ارائه می دهد. از این نظر زمانی که ربات نقشه را تمام می کند. می توانید مناطق ممنوعه ایجاد کنید و به آنها دستور دهید که یک منطقه یا اتاق خاص را تمیز کنند.

ایستگاه docking باید جایی باشد که بتوانید به راحتی به ILife A10 دسترسی داشته باشید و آن را ببینید. این دستگاه می تواند در حوض دراز بکشد و از نقشه خانگی تولید شده برای مکان یابی پورت در اتاق دیگری بدون خط دید مستقیم استفاده کند. همچنین می‌توانید شارژر را مستقیماً به ربات متصل کنید. زمانی که باتری کاملاً تمام شد و ربات نمی‌توانست شروع به شارژ شدن در حوض کند، این مورد نیاز بود.

حکم

مانند همه ربات‌های تمیزکننده، ILLife A10 به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارد تا همه چیز به خوبی اجرا شود. این شامل تمیز کردن و جدا کردن اقلام از برس گرد و غبار و برس اصلی، پر کردن مخزن آب، خالی کردن سطل و تمیز کردن پارچه پاک کن است. بدون تعمیر و نگهداری منظم، راندمان تمیز کردن ILife A10 به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این برنامه به شما کمک می کند تا وضعیت مواد مصرفی مانند برس ها و فیلترها را ردیابی کنید. آنها همچنین باید به طور مرتب تعویض شوند.

جاروبرقی ربات آی لایف A10 یکی از کارآمدترین ربات های نظافتی است. این شرکت قدرت مکش جاروبرقی را مشخص نکرده است. اما تمیز کردن روزانه کف های سخت بیش از اندازه کافی است.

برخلاف A9 که برای ناوبری به دوربین متکی است، iLife A10 به ناوبری لیزری مجهز است. ناوبری لیزری به عنوان دقیق تر و حساس تر به موانع در منطقه تمیز کردن شناخته شده است. این به ربات اجازه می دهد تا در یک اتاق تاریک کار کند. A10 می تواند نقشه خانه شما را ذخیره کند و با تعیین مرزها و مناطق فرش، دیوارهای نامرئی، تقسیم کننده اتاق و موارد دیگر، از آن برای سفارشی کردن روال تمیز کردن خود استفاده کند.

به غیر از مناطق ممنوعه، گزینه مشابهی نیز وجود دارد که ربات را از فرش در حالت تمیز کردن نگه می دارد. هنگامی که A10 نقشه را ایجاد می کند، آن را به قطعات جداگانه تقسیم می کند و به شما امکان می دهد برای راحتی آنها را نام گذاری کنید.

در مورد جاروبرقی ربات، iLife برندی است که نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. این بار، ما بر روی یکی از جدیدترین خلاءهای آن، یعنی آی لایف A10. با تشکر از آی لایف برای اینکه به ما فرصتی برای آزمایش و بررسی A10 داده اید تا بهترین نظر خود را در مورد اینکه آیا مناسب شماست ارائه دهیم.

از آن زمان به بعد، ILLife A10 حدود 4 ساعت طول کشید تا به طور کامل شارژ شود. شارژ آهسته است، اما این مشکل چندانی نیست، با این فرض که فقط باید ربات را یک بار در روز اجرا کنید تا جاروبرقی و خشک شود.

A10 یک نقشه دقیق از اتاق ایجاد می کند، حداکثر 3 کارت تمیز کردن منحصر به فرد را در حافظه ذخیره می کند، اتاق را به اتاق ها تقسیم می کند و در همان زمان، به آرامی اشیاء اطراف را لمس می کند. iLife A10 می تواند هم کف های سخت و هم فرش ها را تمیز کند. علاوه بر این، هم از طریق برنامه و هم از طریق کنترل از راه دور کنترل می شود. یک برس مرکزی قابل تعویض وجود دارد که در صورت نیاز به جمع آوری مو و پشم از روی زمین بهتر است آن را نصب کنید.

iLife A10 باتری 2900 میلی آمپر ساعتی دارد و ادعا می کند با یک بار شارژ 80 تا 100 دقیقه کار می کند. این برای جاروبرقی و خشک کردن خانه 1071 متر مربعی من کافی بود. من یکی پس از دیگری دویدم و حدود 90 دقیقه طول کشید تا هر دو کار را انجام دهم. این برنامه سطح باتری خاص دستگاه را نشان نمی دهد اما گزارش می دهد که باتری پس از حدود 90 دقیقه کار کردن تقریباً خالی است.

همراه با A10 یک کنترل از راه دور وجود دارد که فکر نمی‌کردیم زیاد از آن استفاده کنیم. با این حال، یک نکته بسیار مهم در مورد این کنترل از راه دور وجود دارد. جدای از استفاده از آن برای تنظیم برنامه در A10 و شروع تمیز کردن، این تنها راهی است که می توانید حالت های تمیز کردن جایگزین را برای A10 فعال کنید – تمیز کردن لبه و نقطه. بله، اگرچه A10 یک برنامه همراه دارد، اما هیچ راهی برای پاک کردن سریع یک نقطه بدون برداشتن کنترل از راه دور وجود ندارد. بنابراین مهم است که این مورد را تا زمانی که iLife این حالت‌ها را در برنامه قرار دهد، ایمن نگه دارید.

ناوبری و نقشه برداری

هنگامی که به درستی راه اندازی شده و موانع احتمالی از سر راه خارج شوند. iLife A10 به سرعت، قابل پیش بینی و هوشمندانه سفر کرد تا کارهای نظافتی را انجام دهد. هنگام جاروبرقی، تقریباً هر 45 دقیقه یک آپارتمان 1071 فوت مربعی را تمیز می کردم. و تقریباً همان زمان طول کشید تا همان فضا تمیز شود.

تمیز کردن

در مورد دومی، حفظ سرعت بین 30 تا 40 درصد برای جلوگیری از پخش شدن کثیفی توصیه می شود. در نهایت، iLife A10 به شما امکان می دهد تمیز کردن نامحدود را برنامه ریزی کنید، بنابراین می توانید هر تعداد پاس که می خواهید تنظیم کنید. از طرف دیگر، ربات را می توان با استفاده از کنترل از راه دور کنترل کرد، اما به اندازه برنامه مدیریت نمی شود.

باتری

با این حال، متوجه شدیم که دستگاه با تنظیم منطقه محرومیت و ناحیه فرش شده از طریق برنامه، به راهنمایی خاصی نیاز دارد. مجبور شدم فرش‌های گشاد، سیم‌ها و سایر اشیاء را از سر راهم جابجا کنم. گاهی اوقات ILife A10 در کامیونی با در کشویی گیر می کرد و منگوله انتهای حاشیه در چرخ گیر می کرد. ناوبری در این دستگاه آنطور که با گزینه های رقیب به نظر می رسد بی نقص نیست.

برای دستمال‌ها، iLife A10 از یک کلاچ جداگانه استفاده می‌کند که در حین فرآیند پاشیدن، نگه داشته و می‌لرزد. این اتصالات دارای یک سطل کوچک برای نگه داشتن کثیفی توسط جاروبرقی است، اما استفاده از جاروبرقی با اتصالات سطل اختصاصی توصیه می شود. مخزن شستشو آب کافی برای تمیز کردن خانه را در خود نگه می‌دارد و یک پارچه پاک کن به پایین آن وصل می‌شود تا آب آزاد شده را پاک کند.

در آمازون خرید کنید

آنچه داخل جعبه است

 • 1. جاروبرقی ربات ILIFE A10
 • 1 پایه شارژ
 • 1 تشک بارگیری
 • 1x ریموت کنترل
 • 2 عدد باتری قلمی
 • 1 آداپتور AC (طول 1.5 متر)
 • 1 ابزار تمیز کردن
 • 1-برس غلتکی
 • 4 عدد برس کناری
 • 1 فیلتر با راندمان بالا
 • 1 دفترچه راهنمای کاربر
 • 1-راهنمای شروع سریع
 • اوراق گارانتی 12 ماهه.

طرح

خود سطل مانند یک پوسته باز می شود و هنگام باز کردن آن باید مراقب باشید تا آن را خالی کنید. ما یک دهانه منفرد و زیباتر را برای خالی کردن سطل به جای باز شدن کامل سطل از وسط ترجیح می دادیم. چفت پلاستیکی که قفسه سینه را بسته نگه می دارد نیز در واحد بررسی ما چندان ایمن نبود. به این معنی که اگر با دقت کار نمی شد، می توانست به خودی خود باز شود.

قابلیت اتصال

با این حال، شاید قابل توجه ترین در این مورد، توانایی تنظیم قدرت مکش به صورت دستی باشد. به جای انتخاب بین سه یا چهار حالت تمیز کردن، این برنامه به شما امکان می دهد مکش را به صورت دستی پیکربندی کنید. و همین امر در مورد کنترل سرعت چرخش برس کناری نیز صدق می کند که آن را جالب تر می کند.

این ربات تمام ویژگی های پیشرفته اصلی را در این بخش قیمتی جمع آوری کرده است. فقط چند مدل پریمیوم این کار را انجام می دهند. در غیر این صورت. را آی لایف A10 از نظر عملکرد از آنها کم نیست. علاوه بر این، برخی از آنها در کنترل از راه دور کپی شده اند. بنابراین از این نظر ربات جاروبرقی شایسته کسب حداکثر امتیاز است.

ILife A10 نظری عمدتاً مثبت در مورد خود به جا گذاشت. این ربات جاروبرقی کاربردی دارای ناوبری خوب و کیفیت تمیز کردن بالا است.

A10 در جمع آوری بیشتر زباله ها و موهای حیوانات خانگی ماهر است. با این حال، ما متوجه شدیم که استفاده از برس لاستیکی موی حیوانات خانگی به جای برس ترکیبی، بسیار بهتر است زیرا موهای موجود در برس ترکیبی روی موها قرار می‌گیرند تا انداختن آن به سطل زباله.

همچنین بخوانید: بررسی AIRROBO P20: ارزشمند با قیمت مقرون به صرفه


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/10/12/ilife-a10-review-value-for-money-robot-vacuum/

از نظر دقت ناوبری، ILLife A10 نزدیک است. طبق تجربه من، دستگاه به سرعت حرکت کرد و از برخورد با موانعی مانند دیوارها، میزها و پایه های صندلی جلوگیری کرد.

A10 در یک جعبه بسته بندی خوب با تعداد مناسب لوازم جانبی عرضه می شود. شما دو مجموعه از برس های جانبی، یک فیلتر جایگزین، یک ابزار تمیز کننده، یک برس لاستیکی و ایستگاه و جاروبرقی واقعی دریافت خواهید کرد. با ابعاد 33cm x 32cm x 9.5cm، می دانیم که این یک جاروبرقی نسبتا جمع و جور است که می تواند به راحتی زیر میز و مبلمان بلند قرار گیرد.

قبل از شروع، لازم به ذکر است که در دو نوع ارائه می شود: آی لایف A10 و iLife A10S. هر دو گزینه از نظر امکانات مشابه هستند. A10 دارای عملکردهای پیشرفته ای است که می توانیم از طریق برنامه به آنها دسترسی داشته باشیم، به ویژه تمیز کردن انتخابی اتاق ها، مناطق محدود و دیوارهای نامرئی. بیایید نگاهی دقیق تر به کیفیت اجرای همه این گزینه ها بیندازیم.

تفاوت چندانی با طراحی A10 نسبت به A10S ندارد. همان ظاهر صاف و صیقلی را دارد و تنها دکمه بالای آن دکمه تمیز کردن شروع/مکث است. در کنار یک دکمه پاور واقعی برای ربات وجود دارد که آن را خاموش می کند و در صورت تمایل به شارژ مستقیم به جای قرار دادن روی داک، یک پورت شارژ وجود دارد.

در آمازون خرید کنید

ILife A10 با دو برس جارو، توانایی خود را در جارو کردن و جمع آوری خاک از جاده به منطقه خلاء در امتداد لبه ها، از جمله گوشه ها، به شدت بهبود می بخشد. هیچ ربات تمیزکننده ای کاملا کارآمد نیست، اما ILLife A10 از اکثر محصولات رقیب تنها با یک برس بهتر عمل می کند. اگرچه برداشتن یک نشت خشک گیج کننده بود، اما ربات می تواند به طور موثر منطقه را تمیز کند.

توسط Lei Jun

Lei Jun