جعبه گشایی کارت گرافیک NVIDIA GeForce RTX 4090 Founder Edition

علاوه بر این، شاید برای تکرار طراحی ساده در اینجا، قسمت جانبی کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition اکنون نیز ساده شده است، که نوعی سطح منحنی است که به سمت داخل مقعر است، که اگر آن را با نسل قبلی. علاوه بر این، به وضوح می توان دریافت که کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition نسبت به نسل قبل بسیار ضخیم تر و کمی کوتاه تر است، اما به طور کلی اندازه این رادیاتور به طور قابل توجهی بزرگتر از نسل قبلی است. ، که می تواند با مصرف انرژی حرارتی بالاتر مقابله کند.

طراحی بسته بندی کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition بسیار منحصر به فرد است. یک متوازی الاضلاع مستطیلی به صورت متقارن بریده می شود و راه باز کردن آن باز کردن آن است. پس از باز شدن، کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition در مقابل چشمان با زاویه 45 درجه عمود بر صفحه نمایش داده می شود. قسمتی از جعبه بسته بندی که رو به بالا است را می توان مستقیماً به پشت چرخاند و کل جعبه بسته بندی به دلیل تقارن می تواند یک منشور مثلثی منظم را تشکیل دهد.

NVIDIA نسل جدیدی از کارت‌های گرافیک سری GeForce RTX 4090 / RTX 4080 را با استفاده از پردازنده‌های گرافیکی مبتنی بر معماری Ada Lovelace و فرآیند سفارشی 4 نانومتری TSMC، همراه با فناوری‌های جدید مانند معماری نسل سوم RTX و DLSS 3 منتشر کرده است که بسیار بهبود می‌یابد. کارایی. در مقایسه با نسل قبل، کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition این نسل از نظر بسته بندی به میزان قابل توجهی ارتقا یافته است که نه تنها حجم بسته بندی را افزایش می دهد، بلکه ظرافت بسته بندی جعبه هدیه را نیز نسبت به نسل قبل بسیار بهبود می بخشد.

کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition در واقع بسیار سنگین است و وزن آن 2.187 کیلوگرم است که در دست سنگین است، اما به طور نسبی ظاهر کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition با نسخه غیر عمومی مقایسه می شود. از همون مدل این نسل هنوز جمع و جورتر است و طراحی آن ساده تر و جوی تر است. این وزن هنوز هم می تواند احساس “کیفیت بالا” را منتقل کند و تجربه منفی نخواهد بود. این نسل از کارت‌های گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition دارای رابط NVLink نیستند.

می توانید برخی از مشخصات کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition را در پشت جعبه مشاهده کنید. در اینجا مشخص شده است که اندازه کارت 304×137×61 میلی متر و حداقل منبع تغذیه سیستم 850 وات است. رابط برق کمکی یک رابط منبع تغذیه نسل پنجم PCIE با توان 450 وات است. یا 3 رابط سنتی PCIE 8pin (با کابل های آداپتور در جعبه). با این حال، مایلم به شما یادآوری کنم که حداقل منبع تغذیه سیستم 850 وات در واقع توصیه ای است که توسط NVIDIA مبتنی بر رایانه شخصی مجهز به پردازنده Ryzen 9 5900X ارائه شده است، بنابراین اگر پردازنده دیگری با مصرف انرژی بالاتر باشد، نیازهای منبع تغذیه باید بر این اساس افزایش یابد.

برای سیستم های بهره وری، کارت گرافیک نیز یک کارت شتاب دهنده است. کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition همچنان دارای سوراخ‌هایی در انتهای آن برای نصب براکت‌های کارت گرافیک در ایستگاه‌های کاری و سایر محیط‌ها است. با این حال، در مقایسه با طراحی در معرض نسل قبلی، این نسل به طور ویژه طراحی شده است. شاتر مغناطیسی برای پوشاندن آن بسیار مشخص است. تفاوت مهم دیگر این است که

کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition همچنان دارای چهار رابط خروجی ویدیو از جمله سه DisplayPort 1.4a و یک رابط HDMI 2.1 است که همگی می توانند تا خروجی ویدیوی 4K 120 هرتز داشته باشند و می توانند تا خروجی 4 صفحه نمایش داشته باشند، از HDCP پشتیبانی می کنند. رابط 2.3، HDMI 2.1 همچنین از 8K 60Hz HDR و تابع نرخ نوسازی متغیر رابط HDMI 2.1a پشتیبانی می کند.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/10/07/nvidia-geforce-rtx-4090-founder-edition-graphics-card-unboxing-tour/

ظاهر کلی کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition طراحی نسل قبلی را ادامه می دهد، اما هنوز یک تفاوت قابل توجه وجود دارد – یک منحنی در لبه خاکستری تیتانیوم کارت گرافیک ظاهر می شود. این به این دلیل است که اندازه فن این نسل افزایش یافته است، بنابراین لبه را برآورده می کند، بنابراین لبه این نسل خاکستری تیتانیوم باید جایی برای این فن سایز بزرگتر باقی بگذارد. در مورد اینکه چرا فن افزایش یافته است، واضح است که برای دفع بهتر گرما است. گفته می شود این نسل از فن ها می توانند 20 درصد حجم هوای بیشتری را تامین کنند.

از جنبه‌های دیگر، کارت گرافیک NVIDIA RTX 4090 Founder Edition طراحی خنک‌کننده فن با جریان محوری دوگانه نسل قبل را ادامه می‌دهد – یک فن جریان محوری در جلو وجود دارد، اگرچه یک فن جریان محوری است، پس از یک فن خاص. طراحی کانال هوا، این شفت پس از مکش فن جریان هوای سرد، گرمای هدر رفته از شاسی را از طریق صفحه بافل خارج می کند. فن دیگر در پشت کارت گرافیک قرار دارد. هوای سرد از طریق پره های خنک کننده از طریق هوای خروجی جریان می یابد و سپس از طریق فن اگزوز عقب شاسی از شاسی خارج می شود. به این ترتیب می توان گرمای تلف شده را بهتر به سمت مجرای هوای فن شاسی هدایت کرد و از بهم ریختگی مجرای هوای شاسی جلوگیری کرد.