داستان های تاریخی تاریخ ما

داستان های تاریخی تاریخ ما

نویسنده در این کتاب، ضمن روایت داستان زندگی این عارف بزرگ، مروری مختصر بر اندیشه‌های او نیز دارد. آنچه سرگذشت ملاصدرا را به قلم نادر ابراهیمی جذاب کرده، روایت داستانی و رمان‌گونه او از جزئیات زندگی ملاصدرا و بُعد تاریخی ماجراهای کتاب است. عشق، ایمان و فلسفه از جمله مفاهیم اصلی این کتاب است که در ۱۶ فصل و با متنی بسیار روان ارائه شده است. اگر به مطالعه زندگی‌نامه عارفان و مسائل فلسفی علاقه‌مندید، خواندن این رمان با قلم زیبای نادر ابراهیمی پیشنهاد ما به شماست.

دو معرفی دیگر با عنوان‌های «بهترین رمان‌های عاشقانه ایرانی» و «رمان‌های غم انگیزی که با انها هم دردی می‌کنید» در سایت موجود است که می‌توانید مطالعه کنید. لهجه شیرین شیرازی شخصیت‌ها یکی از ویژگی‌های مثبت و جالب این کتاب است. اگر به‌دنبال یک رمان تاریخی و عاشقانه ایرانی عمیق و زیبا هستید، کتاب سووشون پیشنهاد ما به شماست. سووشون برگرفته از یک مراسم ایرانی در سوگ و عزای سیاوش، از قهرمانان ایران باستان است که مظلومانه کشته می‌شود و پنهانی برایش عزاداری می‌کنند. دلیل انتخاب این اسم برای کتاب، شباهت یکی از شخصیت‌های آن به سیاوش و نحوه مرگ و خاک‌سپاری اوست.

تا پیش از او معمول بود که شاهان یک شهررا به سختی گشاده و مردم آنجا را به طرز فجیعی کشته و شاهان آنجارا پوست میکندند و آویزان میکردند. اما کوروش با مردانگی و جوانمردی اش نه تنها به مردم آسیبی نمیزد بلکه به شاهان مغلوبه هم احترام میگذاشت و اجازه میداد زندگی اشرافی خودرا ادامه دهند. او از بزرگترین پادشاهان مادی میباشد که توانست با همکاری بابلیان حکومت خونخوار آشور که 500 سال در دل آسیا وحشت افکنده بود را سرنگون کند. او با درس گرفتن از شکست پدرخود به اصلاحات در ارتش میپردازد. طبق این اصلاحات پیاده نظام مجهز به تیروکمان و شمشیر بودند و سواره نظام را مجهز تر میگرداند. او با این سپاه با جنگ با آشور میپردازد و تا نینوا پیش میرود که خبر حمله سکاها میرسد.

نویسنده در همان سال‌های ابتدایی جنگ درحالی که عاقبت آن نامعلوم است در قالب داستان سعی دارد وقعیت‌های جنگ را که از نزدیک دیده و تجربه کرده به همه نشان دهد. او در این کار موفق است چراکه فضای دلهره‌آور کتاب به‌خوبی فضای جنگ را به مخاطب منتقل می‌کند. کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکیو دانلود کتاب صوتیاست که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید.

  • من تصمیم گرفته ام مقاله ای دراین باره نوشته و امیدوارم لذت ببرید.
  • به نظر می‌رسد که مرد بانفوذی باشد و البته پیش پرداخت مفصلی هم به ماجد می‌دهد.
  • در این دو جلد، بُعد تاریخی کتاب بیشتر دوران تاریخی نمود پیدا می‌کند.
  • آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی شما کاملا” محرمانه خواهند بود.
  • روزی خود را به شکل یک گدا درآورد و در حالی که تظاهر به بیماری می‌کرد، در حاشیه‌ جاده‌ای دراز کشید.

این رمان در دسته رمان‌های تاریخی و عاشقانه ایرانی قرار می‌گیرد و یکی از بهترین رمان های تاریخی ایران است. وجه تاریخی آن به‌دلیل زمان رویداد‌های کتاب است که به دهه ۲۰ و جنگ جهانی دوم و تأثیر آن بر کشورمان برمی‌گردد. وجه عاشقانه آن هم مربوط به یوسف و زهرا، زوج و شخصیت‌های اصلی کتاب است. او از روشنفکران زمانه و از وطن‌پرستانی است که دغدغه معیشت مردم و غم بی‌سامانی کشورش را دارد. زهرا یا زری نیز به‌عنوان نمونه بارز و تمام‌عیار زن و مادر ایرانی معرفی می‌شود که خانواده‌اش اولین و مهم‌ترین دارایی اوست.

کتاب صوتی کودک 44

آیا در مورد بهترین نویسندگان داستان های تاریخی تمام دوران کنجکاو هستید؟ اگر به دنبال رمان‌های تاریخی هستید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برخی از این داستان‌ها در لندن و برخی دیگر در نیویورک یا پاریس اتفاق افتاده‌اند. در ایالات متحده، انگلستان یا جایی در این بین، کتاب‌های پرفروش زیادی با ژانر تاریخی از قرن هجدهم، قرن نوزدهم، قرن بیستم و دوره های زمانی متعدد دیگر وجود دارد. او با کمک اشراف پارسی فردی بنام گئومات که خودرا بردیا پسر کوروش میدانست را میکشد و تاج هخامنشی را بدست میاورد. سپس شورش های بسیاری در پارس و ماد روی میدهد که داریوس توانست با نبوغ خودآنهارا سرکوب کند.

تری‌داتس سردار شجاع هخامنشی

در این مطلب به معرفی بهترین رمان‌های تاریخی جهان می‌پردازیم. شما با خواندن این کتاب‌های جذاب، با گذشته‌ وتاریخ کشورهای مختلف جهان آشنا خواهید شد. ماشالله خان در دربار هارون‌الرشید کتاب طنزی است نوشته ایرج پزشکزاد، نویسنده رمان معروف دایی جان ناپلئون. ماجرای این کتاب درباره‌ی ماشالله خان، دربان بانک است که تحت تاثیر کتاب‌های تاریخی است و آرزو می‌کند در دوران هارون‌الرشید زندگی کند. روزی پیش مرتاضی می‌رود از او می‌خواهد که او روحش را به این دوران بفرستد و مرتاض هم چنین می‌کند.

پس از اطمینان حاصل کردن از آرامش داخلی ابتدا ازبکان را شکست و سه بار نیز با عثمانی میجنگد و هرسه را پیروز و در واپسین جنگ بغداد را فتح میکند. و چندبار گرجستان و افغانستان را فتح میکندو همچنین جنوب ایران را از دست پرتغالی ها نجات میدهد و صفویان را به بزرگترین وسعت خود میرساند. در زمان وی روابط بازرگانی با کشورهای غربی و هند و چین توسعه میابد و به وضعیت اقتصادی سروسامان میدهد. او به آبادانی نیز علاقه بسیار داشت و اصفهان را پایتخت خود میکند و بناهی زیادی مانند کاخ عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله و مسجد امام میسازد و همینطور آب انبار ها و بازارها و جاده ها و خیابان های زیادی احداث میکند.

توسط Lei Jun

Lei Jun