شیائومی Lei Jun برنده غرامت 30 میلیون یوانی از شیائومی شنژن شد

اخبار شیائومی شیائومی شیائومی سازنده گوشی های هوشمند چینی لی جون را شوکه کرد

برند چینی سازنده گوشی های هوشمند مشهور جهان متعلق به لی جون است. این برند در سال 2010 تاسیس شد و در آوریل 2011 برای نام تجاری و علامت تجاری خود به شماره 8228211 ثبت نام کرد. با این حال، شرکت بازرگانی شنژن پس از ثبت نام و تحت عنوان شیائومی. مردم محصولات Mi را از بسیاری از فروشگاه‌های آفلاین و آنلاین علاوه بر تلفن می‌خرند. اما آنها نمی دانند از کدام شرکت خرید می کنند. این محصولات شامل جاروبرقی، ماساژور، چراغ، شارژر، لوازم جانبی و غیره می باشد.

اخبار شیائومی شیائومی شیائومی سازنده گوشی های هوشمند چینی لی جون را شوکه کرد

نبرد حقوقی شیائومی چگونه آغاز شد؟

اخبار شیائومی شیائومی شیائومی سازنده گوشی های هوشمند چینی لی جون را شوکه کرد

دادگاه چگونه به حکم غرامت رسید؟

در یک نبرد حقوقی تکان دهنده شیائومی لی جون در مقابل شرکت بازرگانی شنژن، نتیجه به نفع لی جون است. ذکر این نکته مهم است که این دو شرکت متفاوت هستند، دومی یک شرکت مستقر در شنژن است که تحت نام این برند فعالیت می کند. با این حال، به برند اصلی ثبت شده در آوریل 2011 با علامت تجاری شماره 8228211 مربوط نمی شود.

در 31 دسامبر 2021 بود که دادگاه خلق پرونده نقض علامت تجاری را مورد قضاوت قرار داد. طبق تصمیم دادگاه، شاکی شرکت Xiaomi Technology Limited است که توسط Lei Jun نمایندگی می شود. این یک سازنده مشهور گوشی های هوشمند چینی است که در مارس 2010 تاسیس شد. پایان این پرونده قضاوت شرکت مستقر در شنژن برای جبران خسارت 30 میلیون یوان چین به شرکت لی جون بود.

Mi 12S Ultra را در AliExpress خریداری کنید

نظرات و پیشنهادات پرطرفدار: پرطرفدارترین تلفن 1 قیمت 549 دلاری شروع فروش برتر از 8 اوت

اطلاعات جدید سری Mi Pad 6، اسنپدراگون 8 نسل 1 را نشان می دهد

بررسی Mi Band 7 Pro: آیا می تواند جایگزین ساعت گران قیمت شود؟

اسکوتر الکترونیکی NIU X Razer SQi Edition انحصاری چین

نقد و بررسی INMOTION V5: Electric Unicycle with Cool Impression

ASUS Zenfone 9 با اسنپدراگون 8 و OLED 120 هرتزی معرفی شد

بهترین دوچرخه های برقی 2022 زیر 1000 دلار با کیفیت بالا و بادوام

کوپن فروش فوق العاده 39 دلاری Black Shark 5 Pro به زودی به پایان می رسد


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/08/11/lei-juns-xiaomi-wins-30-million/

بنابراین، شرکت شنژن پس از Lei Jun برای علامت تجاری درخواست داد و به دلیل نام تجاری موفق به کسب سود شد. بسیاری از بازرگانان و مجرمان دیگر نیز از علائم تجاری Mi مشابه استفاده می‌کنند که باعث زیان قابل توجهی از سرقفلی به برند Lei Jun می‌شود که در سال 2010 تأسیس شد.

به عنوان مثال، فروشگاه دیجیتال شیائومی در Tmall محصولات Shenzhen Trading Co Ltd را به فروش می‌رساند، از جمله تمام 182 محصول مانند فن‌ها، شارژرها، منابع تغذیه موبایل و موارد دیگر. بسیاری از خریداران فکر می کنند که این امتیاز فروشگاه Lei Jun است و بنابراین بدون تردید خرید می کنند. به این ترتیب است که شرکت بازرگانی شنژن در طول سال ها پول زیادی به دست آورد.

اخبار شیائومی شیائومی شیائومی سازنده گوشی های هوشمند چینی لی جون را شوکه کرد

دادگاه ارزش کل 182 محصول فروخته شده تحت نام شیائومی توسط شرکت بازرگانی Shenzhen، با مسئولیت محدود را تعیین کرد که بالغ بر 154 میلیون یوان است. در مجموع 114 محصول وجود داشت که نام تجاری نام تجاری را نقض می کردند و 135 میلیون یوان ارزش دارند. با نگاهی به نسبت سود ناخالص 30.78 درصدی شرکت شنژن، سود تنها برای سه سال به 41.55 میلیون یوان رسید. اگر از سال 2012 محاسبه شود، ارزش آن حتی بیشتر خواهد بود. بنابراین، به دلیل نفوذ شرکت لی جون، شرکت بازرگانی شنژن، با مسئولیت محدود چنین سودهایی را به دست آورد و دادگاه تصمیم به غرامت 30 میلیون یوان گرفت. شرکت شنژن بدون هیچ درخواست تجدیدنظری پرداخت کرد.

Mi Band 7 Pro را در AliExpress با قیمت انحصاری 56.72 دلار آمریکا خریداری کنید

اخبار شیائومی شیائومی شیائومی سازنده گوشی های هوشمند چینی لی جون را شوکه کرد

آیا درگیری در داخل شرکت وجود دارد؟