قیمت گوشی شیائومی

با این حال گوشی های ساده و میان رده نوکیا کماکان به عنوان محبوب ترین و قدرتمندترین گوشی ها شناخته می شوند. قدیمی ترین شرکت تولید کننده گوشیهای هوشمند در دنیا نوکیا است. عموما گوشیهای این دو سری نسبت به قیمت خود عملکرد قابلقبول و سختافزار مناسبی ارائه میکنند. رام گلوبال برای عرضه جهانی است و گوشیهای رام چین فقط در کشور چین عرضه میشوند. نسخه گلوبال با چین در گوشی های شیائومی چه تفاوتی دارند؟ این برندهای محبوب از زیربرندهای شیائومی به حساب میآیند. غیر از ردمی، پوکو و بلک شارک که بالاتر به آنها اشاره شد، از برندهای زیرمجموعهی شیائومی که در ایران شناختهشدهتر هستند میتوان به Mijia ،Huami و ZMI اشاره کرد. امکان مقایسه انواع گوشی شیائومی و دیگر برندها نیز در بخش محصولات زومیت فراهم است. با رفتن به بخش قیمت لیست فروشگاه های فروشنده گوشی شیائومی و به همراه قیمت گوشی مورد نظر پیش رویتان قرار میگیرد.

قدرت نمایی کمپانی اپل به شکلی است که سیستم عامل خاص خود را با نام ios بر روی گوشی ها نصب می کند. در سال ۲۰۱۸ سران شرکت چینی شیائومی تصمیم گرفتند سری می را به پرچمداران شیائومی اختصاص دهند؛ از این رو گوشی پوکو را با هدف عرضه گوشی پرچمدار ارزان قیمت در بازار جهانی متولد شد. نخستین گوشی ارائه شده توسط کاترپیلار در سال ۲۰۱۲ با نام B10 روانه بازار شد. شیائومی معمولا طی دو سال ۲ نسخه ارتقا اندروید را به کاربرانش ارائه میکند؛ اما نسخههای پایدار آپدیت شیائومی برای MIUI به صورت ماهیانه منتشر میشود. پس بهتر است نسخه گلوبال را برای خرید گوشی موبایل شیائومی مورد نظر خود در نظر داشته باشید. پس از اولین اقدام شما برای این کار که منوط به داشتن حساب کاربری شیائومی است، ظرف چند روز مجوز آنلاک کردن برایتان صادر میشود. اگر به دنبال یک گوشی پرچمدار از شیائومی هستند، باید در سری Mi آن بیابید. اگر به دنبال خریدی با کیفیت و گران قیمت هستید، می توانید در کنار اپل محصولات گوگل را نیز بررسی کنید. در این بین بد نیست بدانید که کمپانی موتورولا در سال ۲۰۱۴ توسط لنوو خریداری شده و به نظر میرسد همکاری این دو برند می تواند روزهای درخشانی برای موتورولا رقم بزند.

شیائومی یک شرکت چینی است که فعالیت خود را از سال 2010 آغاز کرده است. بهاین دلیل که با وجود ارائه دوربینهای بسیار با کیفیت حتی بهتر از دو رقیب خود و در کنار آن سختافزار قدرتمند و صفحه نمایش با کیفیت بسیار بالا با روشنایی استثنایی در زیر نور مستقیم آفتاب؛ قیمت فوقالعاده مقرون بهصرفه تری نسبت با همتایان خود از شرکتهای سامسونگ و اپل دارد. در وهله اول وجود سریهای مختلف با تعداد زیادی مدل از گوشی ممکن است کمی کار خرید گوشی شیائومی را برای کاربر سخت کند، اما در عینحال همین تنوع بالا میتواند به سلیقههای مختلف و سخت پسندان کمک شایانی کند.گوشیهای موبایل شیائومی در سریهای مختلف تولید و عرضه میشوند که بصورت زیر هستند :گوشیهای سری Mi، تشکیلدهنده گوشیهای بالارده و پرچمدار شیائومی هستند که قابلیت رقابت با پرچمداران شرکتهای رقیب را دارند. خوشبختانه در سالهای اخیر شرکتهای زیادی اقدام به واردات رسمی گوشی شیائومی کرده و این امکان خرید گوشی شیائومی رجیستر شده و دارای گارانتی در ایران بیش از پیش وجود دارد. این سری از گوشیهای شیائومی نیز یک رقیب جدی برای سری M ،A و F سامسونگ هستند و میتوان روی کیفیت ساخت و کارآیی مناسب آنها در مقایسه با گوشیهای سامسونگ حساب ویژهای کرد.

احتمالا طی سالهای اخیر متوجه این موضوع شدهای که خرید بهصورت آنلاین روز به روز در حال توسعه است و افراد بهجای خرید حضوری روی به خرید آنلاین آوردهاند. در بازار موبایل ایران همچون بازار جهانی، در سالهای اخیر خرید گوشی شیائومی توسط کاربران رونق بسیاری داشتهاست. شرایط به گونه ای است که امروزه برای پرفروش ترین موبایل های موجود در بازار کشور، بدون شک می توان به محصولات ارائه شده توسط سامسونگ اشاره کرد. شاید در کشور ما کاربران و افرادی که همواره روی به خرید گوشیهای هوشمند می آورند و علاقمند به تغییر آن ها هستند به سادگی از کنار نام موتورولا گذر کنند. برند Mi را شاید بتوان محبوبترین موبایل های شیائومی در بازار گوشیهای میانرده و بالارده دانست. همچنین علاقمندان به گوشیهای موبایل از دیگر برندهای معتبر نیز میتوانند با مراجعه سایت و فروشگاه اینترنتی هدیش اقدام به خرید گوشی مورد نظر خود کنند. دیگر دلیل جذابیت این سری از گوشیهای شیائومی استفاده از پردازندههایی با قدرت پردازش بالا است که کاربران را در حین اجرای برنامهها و بازیهای سنگین به وجد میآورند.

جدیدترین گوشی پرچمدار شیائومی،Mi 11 Ultra است که در سال 2021 عرضه شده و در زمینه سختافزار و نرمافزار بهواقع تمام چشمها را به خود دوختهاست. اما قطعاتی که شیائومی در گوشیهای خود با نامهای می و ردمی به کار برد توجه همگان را به خود جلب کرد. البته وجود صفحه نمایشهای OLED با کیفیت و مجهز به نرخ بهروز رسانی 90 یا 120 هرتزی از دیگر ویژگیهای کاربردی گوشیهای سری Redmi در مقابل سایر گوشیها از دیگر برند ها است.سری Poco، گوشیهای موبایل با کیفیت و میانردهای هستند که در عین ارائه قیمتهای بسیار مناسب، یک گوشی گیمینگ پر قدرت را در اختیار شما قرار میدهند. اگر بخواهیم به بررسی تاریخچه گوشی موبایل شیائومی بپردازیم، نیاز به سفر به چند سال قبل نخواهیم داشت. آقایان لی جون و لین بین به همراه ۶ تن دیگر شرکتی را تأسیس کردند که تنها چند سال برای رشد و رقابت با برندهای مطرح زمان لازم داشت. این در حالی است که گوشیهای موبایل شیائومی با چنین کیفیت ساخت بالا و آپدیتهای نرمافزاری منظم که در اختیار کاربران قرار میدهند؛ توانستهاند در مدت زمان بسیار کوتاهی که از تاسیس این شرکت بزرگ میگذرد، هواداران بسیاری را مجذوب خود کنند. شرکت شیائومی که از سال 2010، فعالیت خود را در زمینه انواع تجهیزات الکترونیکی آغاز کرده، در همین مدت زمان اندک بهیکی از غولهای تکنولوژیهای بهروز جهان تبدیل شدهاست.

چینیها بخش زیادی از این رابط کاربری را با پیشنهاد گرفتن از کاربران طراحی کردهاند. رابط کاربری MIUI که از بسیاری جهات از جمله نداشتن منوی برنامهها و پنل نوتیفیکیشن شباهت زیادی به رابط کاربری آیفونها دارد، سرعت اجرای بالایی داشته و رنگها و افکتهای به کاررفته در آن بسیار چشمنواز هستند. اگر قصد خرید گوشی داشته باشید، معمولا با هر میزان از بودجه حداقل یک گزینهی جذاب از شیائومی را پیش روی خود خواهید داشت که به رغم داشتن امکانات بهتر قیمت پایینتری دارد و طبیعی است که بسیاری از افراد در چنین شرایطی تصمیم به خرید گوشی شیائومی میگیرند. دوربینهای با کیفیت کمنظیر در کنار سختافزار و نرمافزار بهروز نیز، مطمئنا میتوانند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما باشند. همچنین میتوان به باتریهای با دوام این گوشیها اشاره کرد که شما را در طول روز هیچگاه نا امید نخواهند کرد. این گوشی را میتوان رقیب پرچمدارانی همچون Galaxy S21 Ultra و یا iPhone 13 Pro Max دانست، چراکه در تمام زمینهها قابلیت رقابت با این دو گوشی را دارد. با این حال گوشی های هوشمند ارائه شده توسط کاترپیلار را می توان در دسته های مختلف قرار داد. کاترپیلار به عنوان بزرگترین کمپانی آمریکایی، در زمینه های مختلف، بیش از یک قرن سابقه فعالیت دارد.

در عینحال قیمت بسیار مقرون بهصرفه این گوشیها در کنار دیگر ویژگیهای جذابی که ارائه میدهند، قطعا میتواند گوشیهای شیائومی را به یک گزینه احتمالی برای خرید تبدیل سایت xiaomi-kala کند. در عینحال باتریهای قدرتمند و با قدرت شارژ فوق سریع را میتوان در گوشیهای پرچمدار شیائومی از سری Mi دید که این ویژگی اغلب در گوشیهای رقیب کمتر بهچشم میخورد.دیگر سری گوشیهای شیائومی شامل گوشیهای Redmi هستند که میانرده های اقتصادی و نسبتا قدرتمند شیائومی را تشکیل میدهند. البته میتوان به وجود نرخ بهروز رسانی بالا و کیفیت مناسب صفحه نمایش گوشیهای سری Poco از شیائومی نیز در مقایسه با رقبا اشاره کرد که راحتی استفاده از این گوشیها را دوچندان کردهاند.سری تماما گیمینگ شیائومی گوشیهای BlackShark هستند که با سختافزار و نرمافزاری با کیفیت در کنار طراحی جذابی که مطابق با سلیقه گیمر ها ارائه میدهند، یکی از سریهای پرطرفدار شیائومی را تشکیل میدهند. کاربران عزیز سایت هدیش نیز می توانند گوشیهای متنوع شیائومی در سریهای مختلف را مطابق با سلیقه خود با گارانتیهای معتبر شرکتی به همراه قیمتهای فوقالعاده از طریق سایت فروشگاه خریداری نمایند و از خرید اینترنتی گوشی Xiaomi مد نظر خود لذت ببرند.با وجود سالها تجربه در امر فروش کالاهای با کیفیت و دارای ضمانت، شما عزیزان میتوانید از اصالت کالا ها و همچنین دریافت آنها در سریعترین زمان ممکن اطمینان حاصل فرمایید.در عینحال، امکان خرید گوشی موبایل شیائومی بهصورت حضوری از فروشگاه موبایل هدیش در کنار خرید اینترنتی گوشی Xiaomi نیز برای شما عزیزان امکان پذیر است.

با مشاهده عکس گوشی شیائومی که در ابعاد مناسب در صفحات محصول در دسترس است، به خوبی میتوان سبک طراحی محصول را مشاهده کرد. این شرکت که توسط یک سرمایه دار چینی بنا شده است، اهداف گستردهای در سر داشته و به زودی می توانید بیشتر نام این برند را به گوش بشنوید. برند نوکیا یادآور روزهایی است که خبری از گوشی های مدرن امروز نبوده و با استفاده از گوشی نوکیا N73 بر بازار حکومت می کرد. بدون تردید اگر به یک دهه قبل برگردیم، سامسونگ هیچ حرفی در مقابل برندهایی مانند نوکیا در عرضه گوشی ها موبایل نداشت. زومیت قیمت گوشی های شیائومی را از فروشگاههای اینترنتی معتبر کشور جمعآوری میکند و بصورت یکجا در اختیار شما قرار میدهد تا با یک نگاه قیمت موبایل را در تمام فروشگاهها مشاهده کنید و ارزانترین فروشنده اینترنتی را بیابید. گوشیهای بلکشارک ظاهر متفاوت از دیگر موبایل های شیائومی دارند و برای جلب نظر گیمرها، ویژگیهای خاصی برای بازی دارند. مهمترین رقبای گوشی های ردمی شیائومی کدام موبایل ها هستند؟ اگر بخواهید گوشی ارزانتر را با امکانات بیشتری داشته باشید شیائومی تقریبا راه را برایتان باز گذاشته است. شایان ذکر است که گوشی های خوش قیمت شیائومی همواره در بین پربازدیدترین گوشیهای ماه زومیت قرار دارند.

همچنین، دیگر دلیلی که گوشیهای رام گلوبال را در مقایسه با رام چین در ارجعیت قرار میدهد این است که ممکن است این گوشیها در ارائه برخی از لوازم همراه گوشی در جعبه آن، همچون آداپتور شارژ و یا هندزفری نسبت به پک مختص به رام چین برتری داشته باشند. بسته به مدل پاسخ این سوال بله یا خیر است. در سالهای آغازین حضور شیائومی در بازارهای بینالمللی عدهای که غالبا شامل طرفداران سایر برندهایی مانند سامسونگ و اپل میشدند، کیفیت گوشی های شیائومی را به عنوان گوشی ارزان زیر سوال میبردند. قیمت گوشی موبایل شیائومی در مقایسه با رقبایی همچون سامسونگ و اپل بسیار بهصرفه است. گوشیهای موبایل موبایل شیائومی در کشور چین تولید و به بازار عرضه میشوند. نکته جالب توجه در کنار دیگر ویژگیهای جذاب و کاربردی این سری از گوشیهای موبایل شیائومی، استفاده از فَن خنک کننده در این گوشیها است که جدا از سختافزار با کیفیت در گوشیهای سری BlackShark، آنها را به یک رقیب قدرتمند برای دیگر پرچمداران موجود در بازار پر هیاهوی گوشیهای موبایل تبدیل کرده است. بهعنوان مثال در حال حاضر گوشی موبایل شیائومی Poco F3 5G یک گوشی موبایل هوشمند تمام عیار است که میتوان بهطور قطع آنرا یک قاتل پرچمدار برای رقبایی همچون شرکت سامسونگ و گوشیهایی نظیر سری S20 یا سری S21 این شرکت دانست.

در این راستا، فروشگاه هدیش بهترین قیمت گوشی شیائومی در شیراز را بههمراه گارانتی معتبر شرکتی بهشما مشتریان عزیز ارائه میکند و همواره سعی بر این داشته است که خرید گوشی موبایل شیائومی را برای کاربران آسوده کند.با وجود گذشت زمان بسیار اندک از عرضه گوشیهای موبایل شیائومی، در حالحاضر میتوان گفت که این گوشیها جای زیادی در دل علاقمندان به گوشیهای هوشمند باز کردهاند. برخی از کمپانی ها با تولید گوشی های میان رده با کیفیت بالا سعی کرده اند به کاربران قدرت انتخاب بیشتری برای خرید موبایل بدهند. برای کاربرانی که مشتاق برخورداری از جدیدترین امکانات هستند، شیائومی آپدیت هفتگی یا رام developer را نیز در نظر گرفته است. بهنحوی که شاهد این هستیم که گوشیهای شیائومی با وجود ارائه طراحی بسیار با کیفیت؛ تفاوت قیمت 5 میلیون تومانی یا حتی بیشتر در تمامی سریهای گوشیهای خود در مقایسه با دیگر رقبا دارند. سری جدید و جذاب پوکو از شیائومی نیز میتواند هم بهعنوان قاتل پرچمدار برای گوشیهای دیگر رقبا باشد و هم میتواند نقش یک میانرده با کیفیت بسیار بالا را ایفا کند. برند اپل که به عنوان یک برند خاص و باکیفیت شناخته میشود، گوشیهای هوشمند خود را با بالاترین کیفیت و با پلتفرمی کاملاً منحصر به فرد در اختیار کاربران قرار می دهد.

دوربینهای فوقالعاده این گوشی در زمینه تصویربرداری و زوم فضایی 120 برابری حتی از رقیب سرسختی همچون S21 Ultra در تستهای انجام شده، پیشی گرفته و توانسته رضایتمندی بسیاری از کاربران را بههمراه داشته باشد.گوشیهای موبایل شیائومی در دو نسخه رام گلوبال و چین عرضه میشوند که رام چین مختص به کشور چین و رام گلوبال برای عرضه جهانی است. این کمپانی که در ایالات متحده آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین شرکت ها شناخته می شود، در کنار ماشین آلات سنگینی که با کیفیت بالا در صنایع مختلف ارائه می دهد، با توجه به قابلیت ها و امکاناتی که در گوشیهای هوشمند خود قرار داده به خوبی توانسته در دل کاربران و علاقمندان به گوشیهای موبایل، خصوصاً در کشور آمریکا جا باز کند. در مدت زمان بسیار کمی که کمپانی چینی هواوی، گوشی های هوشمند خود را روانه بازار کرده است، توانسته به کاربران محصولاتی با کیفیت بسیار بالا در کنار پرداخت هزینه های مقرون به صرفه ارائه دهد.

به عنوان مثال یکی از محصولات ارائه شده توسط ایسوس با نام زنفون با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی و تراکم پیکسلی بالای ۴۰۰ در کمترین قیمت روانه بازار شده است. رقابت شدیدی بین شیائومی و سامسونگ در بازار کشورمان وجود دارد شما میتوانید قیمت گوشی های سامسونگ را با محصولات شیائومی به راحتی در این بخش مقایسه کنید. بلکشارک به اندازهی گوشیهای میانردهی شیائومی در بازار کشورمان محبوب نیست.شیائومی که تقریبا در هر حوزهای محصول باکیفیتی برای ارائه دارد، با برندهای زیادی همکاری داشته است. البته در بین گوشیهای نسخه چین که در کشورهایی بهجز چین مورد استفاده قرار گرفتهاند، برخی مشکلات نرمافزاری در این گوشیها دیده شده است. تفاوت اصلی رام چین و گلوبال به نرمافزارهای پیشفرض نصب شده در آنها باز میگردد و علاوه بر این گاه تفاوتهایی در محتویات جعبه دو نسخه مانند شارژر نیز دیده میشود. گوشی های شیائومی در کشور چین بدون سرویسهای گوگل و با انواع نرمافزارهای کاربردی مخصوص کاربران چینی عرضه میشود. امکانات زیادی از قبیل قابلیت شخصی سازی تم، فونت و پشتیبانی از سوپروالپیپر در سالهای اخیر به رابط کاربری گوشی های شیائومی اضافه شده است.رابط کاربری MIUI بر پایهی اندروید است؛ با این وجود، آپدیت اندروید و MIUI وابسته به یکدیگر نیستند.

بهطور مثال گوشی موبایل Mi 11 Ultra رقیب شایستهای برای گوشیهای S21 Ultra و iPhone 13 Pro Max است. به عنوان مثال کمپانی هیوندای که با نام ماشین های رده بالا آن را می شناسیم، در کنار شرکت دوجی و همچنین کمپانی بلو گوشی های هوشمند را از پایین رده تا بالارده در دسترس کاربران قرار داده اند. این شرکت که نام خود را از ایران باستان گرفته است، برای کاربرانی که توانایی پرداخت هزینه های بالا را ندارند، گوشی های خود را به بازار عرضه می کند. بنابراین، برای اطلاع از قیمت روز گوشی شیائومی و خرید آن از فروشگاههای اینترنتی مختلف میتوانید به صفحهی مختص گوشی شیائومی مورد نظر خود در زومیت مراجعه کنید. طراحی گوشی موبایل شیائومی در ابتدای فعالیت تا حد زیادی تأثیر گرفته از طراحی گوشی های آیفون بود. ردمی در ابتدا نام یک سری از محصولات اقتصادی شیائومی بود. همین تقلید یا تأثیرپذیری از اپل یکی از دلایلی بود که لقب اپل چین به شیائومی داده شد. شیائومی شرکتی چینی است که در سال ۲۰۱۰ در بیجینگ چین بنیانگذاری شد. از آنجایی که برخی فروشندگان سودجو با فلش کردن رام گلوبال روی گوشیهای پک چین اقدام به فریب کاربران و فروش گوشی با قیمت گرانتر میکردند، شیائومی از سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت موانعی را برای جلوگیری از اینگونه اقدامات به وجود بیاورد.برای فلش گوشی های شیائومی لازم است ابتدا بوتلودر گوشی آنلاک شود.

گوشیهای موبایل شیائومی با قیمتهای کمنظیر و مقرون بهصرفه؛ سختافزار و نرمافزار فوقالعاده با کیفیت را به کاربران ارائه میدهند. گوشیهای موبایل شیائومی بهطور کلی در دو نسخه چین و گلوبال تولید میشوند. گوشیهای موبایل شیائومی نیز همچون دیگر رقبا در سریهای مختلف برای هر سلیقهای تولید و عرضه میشوند. این گوشیهای نیز از سختافزاری مشابه یک پرچمدار بهره میبرند، پس شکی نیست که همیشه باید آنها را یک رقیب جدی برای پرچمداران دیگر رقبا بدانیم. پس با این وجود نمیتوان بهراحتی از چنین گوشیهایی گذر کرد. در این سری تنوع بسیار بالایی را شاهد هستیم و این اطمینان وجود دارد که کاربران گوشی مورد علاقه خود را میتوانند از این سری بهراحتی خریداری کنند. شیائومی یکی از موفقترین استارتاپهای حوزهی فناوری به شمار میآید که کار خود را با عرضهی گوشی شیائومی Mi آغاز کرد بعدها با تولید لپ تاپ شیائومی و تلویزیون شیائومی فعالیت خود را گسترش داد. بالا بودن کیفیت ساخت و پایین بودن قیمت گوشی ردمی باعث شد گوشی میان رده شیائومی سهم عمدهی بازار میان رده ها را در بسیاری از کشورها به خود اختصاص دهد.

فروش بالای گوشی های ردمی سبب شد این شرکت چینی در سال ۲۰۱۹ یک زیربرند با نام ردمی تأسیس کند. اگر بخواهیم به بررسی تاریخچه گوشی موبایل اپل بپردازیم، باید به چند دهه قبل برگشته و به نقطه آغاز توسعه گسترده در موبایل و در سال ۱۹۸۸ نگاه کنیم. تفاوت کلی این دو نسخه در محتویات جعبه ارائه شده برای گوشیهای موبایل شیائومی است. با توجه به اینکه رام چین فقط برای چین تولید میشود پس، توصیه میشود بهدلیل وجود برخی مشکلات نرمافزاری که ممکن است پیش بیاید از خرید این رام خودداری نمایید و خرید گوشیهای با رام گلوبال را در راًس خرید خود قرار دهید. در عین حال با تولید انواع گوشی های اندروید، آهسته آهسته برندهای دیگر مانند سامسونگ و هواوی توانستند خود را در این رده قرار داده و به عنوان محبوب ترین برند ها شناخته شوند. نوع طراحی و ساخت گوشی های هواوی به شکلی است که توانایی اجرای سنگین ترین بازی ها و اپلیکیشن ها را نیز خواهند داشت.

توسط Lei Jun

Lei Jun