مشکلات گوشی شیائومی را قبل از خرید بشناسید

ممکن است تنها با پرداخت کمی پول بیشتر یک مدل با امکانات بسیار بهتر خریداری نمایید و یا اینکه با چند هفته انتظار بیشتر و معرفی مدلهای دیگر، یک گوشی بسیار خاصتر بیابید. تنها اشکال جدی که نسبت به شیائومی وجود دارد، به قسمت نرمافزار و در واقع خود MIUI مرتبط است. اگر قصد خرید یک گوشی شیائومی دارید و شکل ظاهری آن برای شما بسیار اهمیت دارد، گوشی Mi 6 Ceramic Edition را بررسی کنید. برخلاف کمپانی اپل که تنها بر قشر خاصی از افراد جامعه تمرکز دارد، شیائومی از همان ابتدا تمرکز خود را بر بازارهای کمتر دیده شده در دنیا قرار داده است. قبل از پرداختن به لیست قیمت گوشی پوکو امروز 11 تیر 1401 لازم به ذکر است که اگر در فهرست ذیل کمبودی دیده میشود یا قیمت گوشی خاصی را میخواهید که در این لیست نیست یا حتی در رده قیمتی خاصی نیازمند شناخت برند پوکو هستید، موضوع را در کامنتها به اشتراک بگذارید. اگر شیائومی را با سایر کمپانیهای ساخت گوشی هوشمند مانند اپل، سامسونگ، الجی و…

این روزها حفظ گوشی و جلوگیری کردن از گوشیهای موبایل بسیار مهم شده است. مقایسه میکنید، یک نکته مهم در همان ابتدا توجه شما را جلب خواهد کرد: شیائومی نسبت به تمام این کمپانیهای جدیدتر است و در مدت زمان خیلی کوتاهی (حدوداً ده سال) به این شهرت و محبوبیت دست پیدا کرده است. شیائومی برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ در چین استارت طراحی و تولید اولین گوشی هوشمند را زد و در همین مدت کوتاه توانسته است برای خود در میدان رقابت با برندهای معروف جایگاهی ویژهای در زمینه ساخت گوشی هوشمند کسب کند و در حقیقت امروزه گوشیهای شیائومی در بین ده کمپانی برتر دنیا قرار دارند. همانطور که کمی پیشتر ذکر کردیم، شیائومی یکی از تازهترین کمپانیهای دنیا است که تنها ده سال از شروع به کار آن میگذرد، اما شاید برای شما هم سؤال باشد دلیل این همه محبوبیت چیست و در واقع وجه تمایز گوشی شیائومی با سایر برندها چیست؟

کمپانی شیائومی محصولات خود را تنها کمی بیشتر از مواد اولیه ساخت گوشیها یا محصولات قیمتگذاری میکند به این معنی که این کمپانی سود کمی را برای فروش محصولات خود در نظر گرفته است و بهکارگیری این استراتژی باعث شده که تفاوت قیمتهای بسیار زیادی بین شیائومی با دیگر برندها وجود داشته باشد. آیا صفحه بزرگتر برای شما اهمیت دارد یا ترجیح میدهید کیفیت دوربین بالاتر باشد؟ جدیدترین گوشی شیائومی مثل Mi 11 و یا Mi 10 امکانات بسیار خوبی برای عکسبرداری در اختیار کاربر قرار میدهند. ضعف باتری به مرور باعث میشود که کاربر اقدام به تعویض باتری گوشی خود کند. کمپانی شیائومی با ایجاد تغییرات مختلفی در رابط کاربری خود، شباهت MIUI را به iOS افزایش داده بود که باعث بروز انتقادات جدی نسبت به آن شد، اما با مشاهده نارضایتی کاربران، شکل ظاهری آن را به حالت پیشین بازگرداندند. MIUI رابط کاربری اختصاصی گوشی شیائومی است که نسخههای مختلفی از آن عرضه شده است.

با توجه به اینکه در ایران نمایندگی رسمی شیائومی وجود ندارد، خرید باتری اصل برای گوشی موبایل امکانپذیر نیست. به دلیل عدم حضور رسمی شیائومی در ایران، گوشیهای این شرکت نرخ ثابتی در بازار ایران ندارند. با توجه به استقبال بالای کاربران ایرانی، شرکت شیائومی در ایران نمایندگی رسمی ندارد. با توجه به این مرور مختصر، اگر قصد خرید موبایلهای شیائومی را دارید، میتوانید با توجه به نیاز، بودجه و کاربری خود، یکی از سریهای این برند را انتخاب کرده و در میان گوشیهای آن متناسبترین مدل را انتخاب کنید. با پیشرفت تکنولوژی، قدرت و ظرفیت باتریها نیز افزایش پیدا میکنند و اگر برای مدتهای طولانی از گوشی خود استفاده میکنید، سعی کنید یک گوشی با باتری قدرتمند بخرید. امروزه کمتر کسیست که از تلفن همراه استفاده نکند. بجز این موارد توجه به قیمت خرید گوشی شیائومی و زمان مناسب برای خرید هر مدل از آن، اهمیت بالایی دارد. به خصوص زمانی که این رابط کاربری را با One UI سامسونگ یا گوگل مقایسه میکنیم، مشکلات خود را نشان میدهند.

البته این مشکل برای همه موبایلها نیست و این اتفاق به صورت تصادفی برای گوشیهای هوشمند شیائومی رخ میدهد. البته این مسئله مهم را باید در نظر بگیریم که شیائومی قیمت را فدای کیفیت نکرده است. البته رابط کاربری MIUI آنقدر بد نیست، اما هنوز برای استفاده خوب و راحت بهینه نشده است. یکی از دلایلی که باعث ضعیف شدن باتری میشود، استفاده از دو سیمکارت همزمان در گوشی است. این سیاست باعث شده است کاربران بسیاری برای خرید یکی از گوشیهای این شرکت ترغیب شوند. در حقیقت این شرکت در ابتدا موفق شد با رشد چشمگیری بازار کشور مادر خود یعنی چین را در اختیار بگیرد و سپس با گسترش خود به بازارهای هند و مالزی، پیشرفت خود را چند برابر کند. در گذشته برای آگاهی از قیمت و مدل های جدید هر محصولی، الزاما باید به بازار همان محصول مراجعه میشد. همچنین با مراجعه به سایت ایسل میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد قیمت گوشیهای شیائومی و خرید گوشی شیائومیدست بیاورید.

با تعیین نیازهای خود میتوانید در زمان خرید اینترنتی گوشی شیائومی تمام مؤلفههای لازم را بررسی کنید و مدلی را انتخاب کنید که بیشترین امکانات لازم را به شما ارائه میدهد. برند شیائومی در حال حاضر یکی از بهترین برندهای چین و جهان است این برند در سال 2015 با فروش بیشترین میزان گوشی در طی 24 ساعت توانست نام خود را در کتاب گینس ثبت کند. تفاوت رام چین و گلوبال در گوشیهای شیائومی چیست؟ بهطور کلی میتوان گفت رام چین برای خریداران در ایران اصلاً توصیه نمیشود، چراکه با مشکلات نرمافزاری زیادی مواجه خواهند شد؛ رام چین قانونا برای فروش در کشور چین میباشد و از آنجایی که کشور چین تحریم میباشد برای آپدیت نرمافزاری گوشی با مشکل مواجه خواهید شد لذا کاربران ایرانی باید پک گلوبال را خریداری کنند. گفتنی است، شرایط بازار چین با بازارهای غربی مانند آمریکا یا انگلستان کاملا متفاوت است. این شرکت تنها در بازار چین تجربه کسب کرده است. شیائومی که در سال ۲۰۲۰، صاحب ۱۱ درصد از بازار گوشی موبایل در جهان بود، برای رسیدن به این نقطه باید از شانههای اپل بالا میرفت.

کیفیت ساخت هر گوشی بر عمر مفید دستگاه تاثیر مستقیمی خواهد داشت و به همین دلیل در زمان خرید یک گوشی باید به این نکته توجه سایت xiaomi-kala کنید. کمپانی شیائومی در ساخت گوشیهای خود، چندین جامعه هدف مختلف را در نظر گرفته و تلاش میکند با ساخت محصولات اختصاصی برای هرکدام، بتواند رضایت کامل آنها را جلب کند. وقتی که گوشی خود را دوباره چک میکنید میبینید ظرفیت باتری برای یک روز کامل کاری پر شده است. دانستن قیمتهای روز گوشیها در تهیه آگاهانه این محصول کمک فراونی میکند. این گواهی ضدآب و ضد گرد و غبار بودن گوشی را تأیید میکند. شیائومی برای این کار گوشیهای فعلی را با تغییرات و بهروزرسانیهای مختلف به بازار معرفی میکند. سری F پوکو با عرضه گوشی Poco F1 کار خود را آغاز کرد و برای رقابت با گوشی OnePlus 6 به بازار آمد. گوشیهایی مثل Poco C3 و Poco C31 به تراشههای پایینرده مدیاتک مجهز هستند، از تنظیمات دوربین پایهای برخوردارند و باتری آنها به سیستم شارژ سریع مجهز نیست. شما با انتخاب و خرید مدلهای مختلف گوشی شیائومی که دارای باتریهایی با ظرفیت بالای 5000 mAh و پشتیبانی از شارژ سریع را دارند، میتوانید برای مدت زمان بیشتری بدون نگرانی از گوشی هوشمند خود استفاده کنید و هیچ استرسی برای تمام شدن باتری و مدت زمان فول شارژ شدن آن نداشته باشید.

راه حلهای مختلفی برای برطرف کردن این مشکل بیان شده است. در حالی که گفته میشود فناوری شارژ سریع میتواند عمر باتری تلفنهای همراه را کاهش دهد، اما شیائومی نظری متفاوت دارد و معتقد است که فناوری شارژ سریع 120 واتی این شرکت تأثیر منفی آنچنانی روی سلامت عمر باتری ندارد. به همین خاطر این کمپانی میتواند قیمتهای خود را ثابت نگهداشته و همچنان میزان رضایت کاربران خود را نسبت به محصولاتش افزایش دهد. بدیهی است که اولین گوشی این برند در سال 2011 و با رابط کاربری اختصاصی شیائومی یعنی MIUI عرضه شد. بنابراین، رابط کاربری MIUI محکی جدی در بازار غرب نخورده است. اما این گوشیهای را با سختافزاری قوی به بازار عرضه میکند. گوشی های سری Mi شیائومی مهمترین و اصلیترین گوشیهای این برند هستند و هر سال یکی از مهمترین محصولات کمپانی در این سری معرفی میشوند که جدیدترین آنها Xiaomi Mi11 است. اما آنها فقط وظیفه وارد کردن موبایلهای شیائومی را برعهده دارند.

به عنوان مثال Root کردن گوشی و نصب یک ROM سبک یکی از راهکارهایی است که میتوان انجام داد. سری X: گوشیهای سری X به مشخصات میانرده مجهز میشوند. سری F: گوشیهای سری F پوکو در دسته گوشیهایی با مشخصات ردهبالا و حتی پرچمدار قرار میگیرند که نسبت به سایر گوشیهای پرچمدار، با قیمت مناسبتری عرضه میشوند. بنابراین، کاربران مجبور میشوند از قطعات بیکیفیتی که در بازار موجود است، برای تعمیر گوشی خود هزینه کنند. در ادامه لیست قیمت گوشی پوکو امروز 11 تیر 1401 را مشاهده میکنید که براساس میانگین قیمت بازار در نسخههای مختلف رم و حافظه تعیین شده است. پوکو گوشیهای خود را در سری X M C و F عرضه میکند که هرکدام از آنها، بازار هدف مشخصی دارند. در سری Mi با زیرمجموعههایی همچون Pro ،Ultra و Lite روبهرو میشویم که هرکدام مشخصات اختصاصی خود را دارند. سری M: گوشیهای سری M پوکو نسبت به سری C، از مشخصات ردهبالاتری برخوردارند و با قیمتی اقتصادی عرضه میشوند. سری C: پوکو گوشیهای سری C خود را با مشخصات پایینرده طراحی میکند و با قیمتی ارزان بهفروش میرساند. کاربران میتوانند یک موبایل شیائومی را با قیمتی ارزانتر بخرند که همان گوشی را دیگر شرکتها با قیمت بیشتری عرضه کردهاند.

شایان ذکر است، در صورت خراب شدن گوشی موبایل، امکان استفاده از گارانتی وجود ندارد. پس از چند ماه استفاده از موبایل، عمر باتری کم میشود. این شرکت از موادی برای بدنه گوشی خود استفاده میکند که موبایلها را در برابر ضربات آسیبپذیر کرده است. به همین دلیل، بدنه گوشیهای شیائومی عمر کوتاهتری نسبت به رقبای خود دارد. پس همراه ما باشید و با این کمپانی فعال در حوزه گوشیهای هوشمند، آشنا شوید. پس اگر میخواهید یک گوشی پرچمدار با قیمت بسیار مناسبتر داشته باشد، خرید یکی از گوشیهای سری پوکو شیائومی پیشنهاد اصلی ما به شما خواهد بود که برای مشاهده قیمتهای گوشیهای شیائومی سری پوکو میتوانید به وب سایت ایسل مراجعه نمایید. پس اگر قصد خرید گوشی شیائومی را دارید میتوانید به وب سایت ایسل مراجعه نمایید و از بین مدلها و قیمتهای مختلف گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از اپل، رقیب اصلی شیائومی سامسونگ بود که در جایگاه اول قرار داشت. ۸ سال بود که سامسونگ بهطور متوالی بزرگترین تولیدکننده گوشی موبایل در جهان بود.

شایان ذکر است که سری پوکوی گوشیهای این کمپانی به گوشیهای گیمینگ نیز شهرت دارند. در مشخصات فنی تنها عدد مگاپیکسل هر لنز دوربین قید شده است، اما برای داشتن بهترین تصاویر به عواملی همچون ISO، کارایی دوربین در نور کم و کاهش نویز نیز دقت کنید. این به آن معناست که باتری 4500 میلیآمپری این گوشی در 5 دقیقه اول 41 درصد شارژ خواهد شد و بهطور کلی تنها به 23 دقیقه زمان نیاز دارد تا به 100 برسد. در اولین گام مشخص کنید که به چه چیزی نیاز دارید. قیمت گوشی های شیائومی به چه عواملی وابسته است؟ بهترین گوشی های شیائومی کدامند؟ یکی از دلایلی که قیمت گوشی های شیائومی ارزان هستند، به دلیل کیفیت متوسط بدنه آن است. بنابراین، کیفیت خوب جنس بدنه گوشیها جزو معیارهای برخی از کاربران محسوب میشود. گوشی شیائومی Mi 11 Ultra با طراحی منحنی و فوق العاده زیبای بدنه و طول عمر و ظرفیت بالای باتری و سرعت شارژ خیره کننده آن در سال 2021 میتواند یکی از بهترین گوشیهای شیائومی پرچمدار این برند باشد. وجود تبلیغات در تمام بخشهای گوشی، یکی از مهمترین نکات مرتبط با این کمپانی است که میتواند برای اغلب کاربران کمی آزاردهنده باشد. بهعنوان مثال در سری Mi 11 اغلب گوشیها با پردازنده Qualcomm Snapdragon 888 به بازار آمدهاند که پردازنده گوشیهای پرچمدار در سال 2021 است.

جالب است بدانید، بیشتر موبایلهای این شرکت چینی گواهی IP68 و IP67 را دریافت نکردهاند. به طوری که، این شرکت چینی به عنوان پدیده گوشیهای هوشمند شناخته میشود. گوشیهای شیائومی Mi 11 Ultra بهواسطه داشتن ماژول دوربین سه گانه با یک سنسور 50 مگاپیکسلی و دو سنسور کمکی 48 مگاپیکسلی عملکرد فوق العادهای دارند همچنین این مدل از گوشی شیائومی توانایی زوم اپتیکال 120 برابری را دارد. گوشیهای سری M همچنین ظاهر بهتری دارند. در حال حاضر یکی از سبک وزنترین گوشیهای دنیا گوشی شیائومی Mi11 lite است که تنها با 157 گرم در کنار وزن پایین، لقب باریکترین گوشی 5Gرا در سال 2021 به خود گرفته است. در حال حاضر نسخه 12 این رابط کاربری عرضه شده است و با امکانات مختلف خود توانسته تجربه کاربران در رابطه با استفاده از گوشی شیائومی را لذتبخش کند. این برند توانسته در زمان کوتاهی بازارهای مختلف جهانی را تحت سلطه خود درآورد و گوشی شیائومی را به یکی از پرطرفدارترین گوشیها در بین مردم دنیا تبدیل کند. کمپانی شیائومی توانسته یک تحول عظیم در دنیای گوشیهای هوشمند ایجاد کند و خود را بهعنوان یکی از برندهای معروف دنیا به کاربران معرفی کند. سری F پوکو هماکنون با گوشیهای پرچمدار شیائومی نیز رقابت میکنند.

ایراداتی که باید هر کاربری پیش از خرید موبایل این شرکت، از آن اطلاع داشته باشد. نمایشگر این گوشیها بزرگتر از دو سری قبلی است، تراشههای سریعتری دارند، از تنظیمات دوربین بهتری برخوردارند و به باتریهای بزرگتری مجهز میشوند. برای مثال، گوشیهای Poco M3 و Poco M3 Pro نسبت به سری C، تنظیمات دوربین و عملکرد بهتری دارند. شاید در نگاه اول نتوان تفاوت خیلی پررنگی میان Mi و Redmi قائل شد، اما گوشیهای سری Redmi شیائومی را میتوان گوشیهای میانرده نامید که برای استفاده روزانه و معمول فوقالعاده هستند. بهصورت کلی تمام گوشیهای این کمپانی که تحت نام Mi عرضه میشوند، با بهترین پردازندههای گوشیهای پرچمدار و بهترین دوربینها ساخته میشوند. این گوشیها تقریبا همتراز با گوشیهای برند Redmi هستند. میتوان گفت که در سری C پوکو میتوانید ارزانترین گوشیها را با مشخصات قابل قبول پیدا کنید. معروفترین سری گوشیهای شیائومی کداماند؟ کاربران بسیاری از داغ شدن گوشیهای خود گزارش دادهاند. یکی از بزرگترین معایب گوشی شیائومی داغ کردن بیش از حد آن است. به هر حال، داغ کردن گوشیها مسئله مهمی است و نمیتوان از آن چشمپوشی کرد. به خصوص اینکه قیمت گوشیها بسیار بالا رفته است. این گوشیها میتوانند تمام انتظارات کاربران خود را برآورده کنند و عملکرد خوبی هم در اجرای بازیها دارند.

اغلب گوشیهای پرچمدار با حداقل ظرفیت 64 گیگابایت به بازار عرضه میشوند. این سری به هدف ارائه بهترین کیفیت و خدمات در زمینه بازیهای ویدیویی به بازار عرضه شدهاند و در میان گیمرها محبوبیت بالایی دارند. با این تفاسیر، گوشیهای شیائومی در کنار مزیتهای خود، معایبی هم دارد. برای صفحه نمایش 5.5-inch گوشی Redmi Note 4X و برای داشتن صفحهنمایش بزرگتر گوشیهای جدیدتر کمپانی را به شما پیشنهاد میکنیم. اگر میخواهید یک گوشی شیائومی با حافظه داخلی بالا داشته باشید، گوشی Poco F3 با حافظه داخلی 256 گیگابایت یک انتخاب بسیار خوب برای شما خواهد بود. به خصوص اگر اینترنت سیمکارت روشن باشد، میزان مصرف باتری بیشتر میشود. اگر از سرعت بالا لذت میبرید، شیائومی دست شما را از این نظر باز گذاشته است. به عنوان مثال، این گوشیها اپلیکیشنهای شخص ثالث را با مشکل از گوگلپلی دریافت میکند. ناگفته نماند، رابط کاربری MIUI عملکرد خوبی در اجرای اپلیکیشنهای شیائومی دارد. شرکت شیائومی تلاش زیادی کرده است تا باگهای مهم MIUI را برطرف کند. این مسئله یک کمکاری مهم و از نقاط ضعف شرکت شیائومی محسوب میشود.

آنها تجارب بسیاری در این زمینه کسب کردهاند و توانستهاند اشکالات نرمافزاری گوشیهای خود را برطرف کنند. طبیعی است که با وجود تنوع بسیار بالای انواع گوشی شیائومی، برای خرید یکی از آنها دچار سردرگمی شوید. تعجبی هم ندارد، برای این حجم کار سنگین هر باتری ممکن است قالب تهی کند. شرکتهای گوگل، اپل، سامسونگ و هواوی سالها است که روی رابط کاربری و UX سیستمهای خود کار کردهاند. در حالی که امسال سامسونگ آخرین پرچمدار خود یعنی S21 Ultra را مجهز به شارژر 25 واتی کرده شیائومی گوشی Mi 11 Ultra را به یک شارژ فوق سریع ۶۷ واتی مجهز کرده است. کیفیت موبایل شیائومی در حد رقبای بزرگی مانند سامسونگ است و کیفیت بسیار خوب آن باعث شده که کاربران از داشتن ابزار فوقالعاده با یک قیمت بسیار مناسب بهره ببرند. خرید گوشی شیائومی با گارانتی و قیمت بسیار مناسب نسبت به سایر کمپانیها، باعث شده کاربران زیادی برند گوشی خود را تغییر داده و به شیائومی رو بیاورند. با توجه به قوانین شدیدی که در چند سال اخیر درباره طرح رجیستری گوشیهای هوشمند تصویب شده است، شرکتهای معتبر زیادی مسولیت گارانتی کردن گوشیهای برندهای مختلف را بر عهده گرفتهاند که یکی از معتبرترین شرکتهای گارانتی گوشی، آکاموند میباشد.

توسط Lei Jun

Lei Jun