مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT ؛ تفاوت در چیست؟

بهطورکلی، به نظر میرسد که نمایشگر گوشی پوکو F3 بهتر است پوکو X3 GT است. بهطورکلی، به نظر میرسد که طراحی گوشی پوکو F3 کمی بهتر است یا پوکو X3 GT باشد. بسیاری از افرادی که به دنبال یک گوشی خوب برای استفاده طولانیمدت یا گیمینگ هستند، به باتری آن توجه میکنند. بسیاری از افرادی که به دنبال یک گوشی باکیفیت و با عملکرد بالا هستند، به دنبال دستگاهی هستند که نرمافزار خوبی داشته باشد. اگر دستگاهی با دوربین باکیفیت انتخاب کنید، میتوانید از لحظات خوب و بد خود تصاویر زیبایی ضبط کنید. این امر به شما این امکان را میدهد که فایلها، تصاویر، ویدئوها و برنامههای زیادی را روی گوشی خود نصب داشته باشید. همان طور که پیشازاین هم در مقایسه پوکو X3 GT با پوکو F3 گفتیم، این گوشیها بیشتر برای انجام بازیهای ویدئویی طراحی شدهاند و شما میتوانید بهترین تجربه را از این محصولات داشته باشید. مهمترین ویژگی گوشیهای گیمینگ، عملکرد بالای آنهاست که میتواند به شما در تجربه بازی بهتر کمک کند.

گفتنی است چهار دوربین که سنسور اصلی آن 64 مگاپیکسلی است در قسمت پشتی این گوشی جا خوش کردهاند. اما بهطورکلی، گفته میشود که گوشی پوکو F3 یکی از پرچمداران شیائومی محسوب میشود که برای بازیهای ویدئویی و سایر استفادهها کاملاً مناسب بوده که در مارس 2021 عرضه شد. از سوی دیگر، گوشی پوکو X3 GT یکی از تلفنهای میانرده به شمار میرود که در ژوئیه 2021 وارد بازار شد. گوشی اول با کیفیت 20 مگاپیکسل و دیافراگم 2.45 و گوشی دوم هم با کیفیت 16 مگاپیکسل و دیافراگم 2.5 عرضه میشود. هنگامی که به بررسی مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT میپردازیم، متوجه میشویم که این دو گوشی با یکدیگر شباهتهای بسیاری دارند و نمیتوان تفاوتهای زیادی در آنها مشاهده کرد. ایکس پرو یک گوشی میان رده با سختافزاری پر قدرت است که این گوشی را در میان مدلهای مشابه متمایز میکند. اپکس پرو از سری نسخه POCO است که جز گوشیهای میان رده محسوب میشود.

با چرخاندن 180درجه این لوگو حرف چینی را می بینید که به معنی قلب سایت xiaomi-kala است. این امر موجب شده که افراد بیشتری قصد خرید این دو گوشی را داشته باشند. علاوه بر این، گوشی پوکو X3 GT دارای صفحه گوریلاگلس Victus و گوشی پوکو F3 دارای گوریلاگلس Corning است. مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT یکی از موضوعات مهمی است که ما در این جستار از تکراتو، به بررسی آن پرداختیم. بدین ترتیب، ما تصمیم گرفتیم که در این جستار از تکراتو، به بررسی این امر مهم بپردازیم و دو مورد است بهترین گوشیهای شیائومی، یعنی پوکو F3 و پوکو X3 GT را با یکدیگر مقایسه کنیم. مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT یکی از موضوعات چالشبرانگیزی است که ما در این نوشتار از تکراتو، قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. ما در این نوشتار، به بررسی مقایسه پوکو X3 GT با پوکو F3 پرداختیم. بااینحال، این گوشیها در برخی جنبهها با یکدیگر تفاوت دارند که ممکن است نظر شما را هنگام خرید تغییر دهند. نقطه قوت پرو که کاربران را مجاب به خرید آن میکند سختافزار قویی است که این نسخه به خدمت گرفته است.

میزان روشنایی گوشی پوکو F3 بهاندازه ۷۱۳ نیت در نظر گرفته میشود. این در حالی است که میزان روشنایی نمایشگر گوشی پوکو X3 GT هم ۵۳۲ است. رزولوشن هر دو گوشی ۱۰۸۰ × ۲۴۰۰ پیکسل بوده و از این نظر، با یکدیگر تفاوتی ندارند. در مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT گفته میشود که قابلیت فستشارژ باعث میشود که گوشی پوکو F3 در مدتزمان 30 دقیقه بتواند 75 درصد و شارژ و برای شارژ کامل، در مدت 48 دقیقه شود. این موضوع میتواند تأثیر قابلتوجهی در جذب مشتریان داشته باشد و همان طور که مشخص است، هرچه طراحی گوشی همراه بهتر باشد، افراد بیشتری به خرید آن تمایل دارند. موضوع دیگری که درباره مقایسه Poco F3 با Poco X3 GT باید بدانید، نرخ نوسازی نمایشگر این دستگاه تلفن است. در این بخش، میتوانید در مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT اطلاعاتی هم درباره دوربین سلفی این دو دستگاه همراه به دست بیاورید. همان طور که میدانید، نمایشگر تأثیر بسیار مهمی در قابلیت یک گوشی همراه دارد و اگر میخواهید تجربه بهتری از این دستگاهها داشته باشید، باید به نمایشگر آنها توجه کنید.

همان طور که میدانید، مهمترین موضوعی که باعث بهبود عملکرد گوشی شامل میشود، تراشه آن است. همچنین خوب است بدانید که پردازنده هر دو دستگاه، هشت هستهای است که میتواند باعث بهبود عملکرد گوشی شما میشود. این در حالی است که گوشی پوکو F3 دارای رم 6 و 8 گیگابایت به نظر میرسد. این بدان معنی است که شما میتوانید این گوشیها را با حافظه 128 و یا 256 گیگابایت خریداری نمایید. گوشی پوکو F3 بهتر است یا گوشی پوکو X3 GT؟ گفتنی است که طی سالهای اخیر، این شرکت با عبور از جایگاه سامسونگ در هند، توانسته به پرفروشترین برند گوشی هوشمند در این کشور تبدیل شود. بدین منظور، شما میتوانید نگاهی به مقایسه پوکو X3 GT با گلکسی A52s سامسونگ و بررسی مشخصات آنها بیاندازید. بهطورکلی، کاربران و متخصصان در مقایسه Poco F3 با Poco X3 GT بیان میکنند که رم و حافظه داخلی گوشی پوکو f3 بهتر از دستگاه دیگر است. بدین منظور، متوجه میشویم که هر دو گوشی از قابلیت وایفای 6 بهره میبرند. با استفاده از کابل USB هر دو گوشی ذکرشده، میتوان گوشی را شارژ کرد و همچنین از آن بهعنوان OTG نیز استفاده کرد.

از سوی دیگر، در مقایسه پوکو X3 GT با پوکو F3 مشاهده میکنیم که گوشی پوکو ایکس تری جیتی با دوربین 64 مگاپیکسلی، کیفیت تصویر 6936 × 9248 و اسلوموشن 720 پیکسل عرضه میشود. گوشی پوکو F3 با دوربین 48 مگاپیکسلی، کیفیت تصویر 6000 × 8000 و اسلوموشن 1080 پیکسل عرضه میشود. ظرفیت باتری این دو گوشی چقدر است؟ لازم به ذکر است که ظرفیت این دو گوشی همراه به ترتیب 5000 و 4520 میلیآمپر در نظر گرفته میشود. ظرفیت این دو گوشی همراه به ترتیب 5000 و 4520 میلیآمپر در نظر گرفته میشود. این دو گوشی که از برند شیائومی هستند، قابلیتهای منحصربهفردی دارند که استفاده را برای کاربران بسیار لذتبخش کردهاند. با پیشرفت روزافزون علم و فناوری، تلفنهای هوشمند وارد میدان شده و به کمک آنها میتوان بازیهای ویدئویی را با بهترین کیفیت انجام داد. اگر شما نیز به دنبال یک تلفن هوشمند برای تجربه بینظیر این بازیها هستید، گوشیهای شیائومی میتوانند تمام انتظارات شما را برآورده سازند. ازاینرو، اگر شما هم به دنبال یک دستگاه خوب برای گیمینگ هستید و نمیتوانید مداوم گوشی خود را به شارژ بزنید، باید به باتری آن توجه کنید. شیائومی سال ۲۰۱۵ موفق شد تا رکورد فروش گوشی طی ۲۴ ساعت را ازآن خود کند.

در این حوزه برخلاف موضوعات قبل، به نظر میرسد که باتری گوشی پوکو X3 GT بهتر از گوشی پوکو F3 باشد. موضوع دیگری که در مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT از اهمیت بالایی برخوردار است، مربوط به طراحی و ساخت این دو گوشی همراه میشود. ظرفیت باتری گوشی پوکو X3 GT بهتر از پوکو F3 است. باتوجهبه تمام موضوعاتی که در مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT مشاهده کردیم، گوشی دوم باتری بهتری دارد و کاربران هم رضایت بیشتری از این موضوع داشتهاند. در مقایسه Poco F3 با Poco X3 GT مشاهده میکنیم که طراحی و ساخت این دو گوشی همراه تا حد زیادی مشابه یکدیگر است و تنها تفاوتهای کوچکی میان آنها وجود دارد. طبق آزمایشی که درباره مدتزمان عمر این دو گوشی همراه انجام شد، در مقایسه پوکو X3 GT با F3 مشاهده میکنیم که گوشی اول میتواند مدتزمان 12 ساعت و 33 دقیقه بدون نیاز به شارژ مجدد، دوام بیاورد. گوشی شیائومی پوکو ایکس تری GT در تاریخ 6 مرداد 1400 و گوشی شیائومی پوکو اف تری 2 فروردین 1400 رسما عرضه شدند.

این در حالی است که هم بخش پشتی و هم قاب گوشی پوکو X3 GT از جنس پلاستیک است. اما بهطورکلی و در حالت استندبای، گوشی اول میتواند در مدت 83 و گوشی دوم هم 124 ساعت کار کند. این در حال است که گوشی پوکو F3 میتواند در مدتزمان 11 ساعت و 6 دقیقه، بدون نیاز به شارژ مجدد دوام بیاورد. برای تماشای ویدئو، گوشی پوکو اف تری 14 ساعت و 32 دقیقه و گوشی پوکو ایکس تری جیتی هم 12 ساعت و 38 دقیقه دوام دارد. برای بازی کردن، تلفن همراه اول و دوم به ترتیب 5 ساعت و 39 دقیقه و 5 ساعت و 43 دقیقه دوام میآورد. به همین دلیل هم برای خرید یک تلفن همراه، باید به این موضوع دقت کنید تا بتوانید بهترین و باکیفیتترین بازیها را انجام دهید. به همین دلیل هم در این بخش از مقایسه پوکو X3 GT با پوکو F3 به بررسی تراشه این دستگاه تلفن خواهیم پرداخت. علاوه بر این، رابط کاربری MIUI در گوشیهای شیائومی، تا حدی یادآور رابط کاربری iOS است.

لازم به ذکر است که بخش پشتی گوشی پوکو F3 از جنس شیشه و قاب آن هم پلاستیکی است. تراشه گوشی شیائومی پوکو ایکس تری جی تی مدیاتک Dimensity 1100 5G و تراشه گوشی پوکو اف تری هم کوالکام اسنپدراگون ۸۷۰ است. دوربین سلفی این محصول دارای حسگر 20 مگاپیکسلی است .صفحهنمایش گوشی موبایل شیائومی مدل POCO X3 M2007J20CG با استفاده از فناوری Corning Gorilla Glass 5 در برابر خطوخش و صدمات احتمالی محافظت میشود. نمایشگر گوشی پوکو F3 بهاندازه ۶.۶۷ و نمایشگر گوشی پوکو X3 GT بهاندازه ۶.۶ اینچ است. شرکت شیائومی که سال ۲۰۱۰ در چین تأسیس شده، توانسته است بزرگترین بازار را برای محصولات خود در دو کشور چین و هند ایجاد کند. این موضوع میتواند به شما کمک کند که بهترین گوشی موردنظر خود را خریداری نمایید. با گذشت 56 دقیقه، این گوشی کاملاً شارژ خواهد شد. یکی از موضوعات مهمی که در مقایسه پوکو X3 GT با پوکو F3 مشاهده میکنیم، مربوط به اتصالات این دو تلفن همراه است.

خود عبارت MI، به گفتهی شیائومی نام اختصاری Mobile Internet است و همچنین این شرکت گفته که این عبارت معانی پنهان دیگری هم دارد. لازم به ذکر است، شیائومی در زمینه تولید گجتها نیز بسیار فعال است این شرکت توانست طی این چند ساعت حدود 77000 گجت هوشمند خانگی، 247000 سیم سیار، 208000 دستبند سلامتی Mi Band و 38000 تلویزیون هوشمند را به فروش برساند که البته هیچ کدام از این آمارها رکورد شکن نبودند. یک روز، این شرکت تخفیفهای قابلتوجهی را برای خریداران در نظر گرفت و توانست در عرض ۲۴ ساعت، ۲۱۱۲۰۱۰ دستگاه گوشی هوشمند را به فروش برساند! گرافیک تلفن همراه گوشی پوکو F3 و پوکو X3 GT به ترتیب Adreno 650 و Mali-G77 MC9 است. اگر میخواهید مقایسه پوکو F3 با پوکو X3 GT را بهتر درک کنید، باید به رم و فضای داخلی این دو دستگاه تلفن توجه داشته باشید. اگر میخواهید گوشی باکیفیتی داشته باشید که برای بازی کردن به شما کمک کند، باید به عملکرد آن توجه داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. اطلاعاتی که در بالا کسب کردید، به دوربین پشتی گوشی مرتبط میشد.

اگر قصد خرید یکی از این دو گوشی همراه را دارید، میتوانید آنها را در رنگهای سفید، مشکی و آبی خریداری نمایید. نوع و اندازه حافظه گوشی پوکو اف تری LPDDR5 و 2750 مگاهرتز و گوشی پوکو ایکس تری جیتی هم LPDDR4X و 2133 مگاهرتز است. درباره شبکه این تلفن همراه، خوب است بدانید که این دو دستگاه دارای دو سیمکارت و از نوع نانو است. برای درک بهتر این مقاله، شما میتوانید اطلاعات مهمی درباره تمام ویژگیها، مزایا و معایب هر یک از آنها را کسب کنید. ازاینرو، اگر میخواهید اطلاعات بیشتری در این باره در مقایسه Poco F3 با Poco X3 GT کسب کنید، به این بخش توجه بفرمایید. هر دو گوشیهای مذکور دارای حسگر اثر انگشت در دکمه خانه هستند. نکته دیگری که باید بدانید، این است که هر دو تلفن همراه مذکور از قابلیت NFC پشتیبانی میکنند. نکته آخر هم که درباره این موضوع بدانید، گرافیک این دو گوشی همراه است. همچنین لازم به ذکر است که USB هر دو گوشی از نوع C ساخته میشود. اسپیکر هر دو تلفن همراه از نوع Stereo بوده و هیچیک از قابلیت هدفون جک و رادیو FM پشتیبانی نمیکنند. همچنین خوب است بدانید که این نوع نمایشگر گوشی پوکو اف تری AMOLED و نوع نمایشگر پوکو ایکس تری جی تی نیز IPS LCD است.

گوشی پوکو X3 GT با قابلیت 8 گیگابایت عرضه میشود. علاوه بر این، خوب است بدانید که فضای ذخیره گوشی پوکو F3 و X3 GT هرکدام 128 و 256 گیگابایت است. از سوی دیگر، چهار هسته گوشی پوکو اف تری 1.8، سه هسته 2.42 و یک هسته دیگر هم 3.2 گیگاهرتز است. از سوی دیگر، مطالعه نوشتار مقایسه پوکو F3 با پوکو X4 پرو شیائومی میتواند به شما کمک کند. از سوی دیگر، اگر گوشی پوکو X3 GT را خریداری کنید، متوجه میشوید که این گوشی در همین مدتزمان، میتواند 67 درصد شارژ داشته باشد. سیستمعامل هر دو گوشی پوکو F3 و X3 GT اندروید 11 بوده و قابلیت ارتقا به سیستمعامل 12 را دارد. پس اگر قصد خرید یکی از این دو تلفن همراه را دارید و میخواهید دستگاهی با عملکرد بالاتر را دریافت کنید، پوکو F3 گزینه بهتری به نظر میرسد. پس متوجه میشویم که مقایسه Poco X3 GT با Poco F3 تفاوت آنچنانی با یکدیگر ندارند. پس اگر میخواهید استفاده بهینهای از تلفن همراه خود داشته باشید، بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که وزن کمتر و ابعاد مناسبتری داشته باشد.