مقایسه SSD در مقابل HDD – که پایدارتر و قابل اعتمادتر است

بیایید به عقب برگردیم و در مورد اینکه چرا برخی افراد احساس می کنند امنیت داده های SSD بالا نیست صحبت کنیم. این عمدتا به دلیل این تصور است که بازیابی آن پس از یک شکست بزرگ SSD بسیار دشوار است. ما در فشار قبلی اشاره کردیم که SSD ها اغلب به صورت موازی با چندین کانال برای بهبود کارایی ذخیره می شوند. این کمی شبیه حالت RAID است. همه ما می دانیم که RAID0 و حالت های دیگر. که دسترسی پر سرعت و موازی را دنبال می کند، داده ها را به دو یا چند بلوک تقسیم می کند. در یک هارد دیسک بلوکی، یک بار خرابی رخ می دهد، حتی اگر داده ها قابل بازیابی باشند. ادغام در یک فایل کامل دشوار است.

شکاف آشکار است، به خصوص در گزارش 5 ساله، میانگین نرخ شکست در واقع کاهش یافته است. حتما می دانید که برآورد اولیه Backblaze نیز معتقد بود که منحنی خرابی SSD ممکن است شبیه به HDD باشد. نرخ شکست کمتر علاوه بر این، برای تک تک کاربران، حافظه های SSD نیز دارای ظرفیت اضافی هستند. این طراحی که می تواند به طور معمول حتی در صورت خرابی برخی از ماژول های ذخیره سازی مورد استفاده قرار گیرد، در واقع از HDD ها ایمن تر است.

میانگین نرخ شکست 0.92% چندان قابل اعتماد به نظر نمی رسد. اما فراموش نکنید که این یک ارائه دهنده خدمات داده است و تحمل آنها برای خرابی داده ها بسیار کمتر از تحمل افراد است. HDD را مقایسه کنید تا تفاوت را بدانید.

امروزه، هنگامی که بسیاری از شرکای کوچک بین SSD در مقابل HDD، یعنی بین هارد دیسک های حالت جامد و مکانیکی انتخاب می کنند، اغلب این سوال را در نظر می گیرند که چه کسی می تواند امنیت داده ها را بهتر تضمین کند؟ همچنین ضرب المثلی وجود دارد که اگرچه SSD سریع است، اما امنیت داده ها بسیار بدتر است و باید از هارد دیسک مکانیکی برای ذخیره داده های مهم استفاده شود. آیا موضوع واقعا این است؟

این تعداد به حدود 2500 می رسد، ظرفیت آن از 250 گیگابایت تا 2 ترابایت است، و این نام تجاری SSD اصلی کارخانه، شخص ثالث، ماشین مارک OEM را پوشش می دهد و آمار میزان خرابی بسیار قانع کننده است. توجه داشته باشید که در حالی که برخی از مدل های قبلی میزان خرابی قابل توجهی بالاتری داشتند، همه مدل ها به جز یک مدل (خط قرمز) در هر دو فصل خرابی داشتند و بقیه فقط یک یا دو درایو مشکل در یکی از سه ماهه داشتند زیرا تعداد کل کم بود. تا درصد خرابی بیشتری داشته باشد (خط سبز). بنابراین، بیایید نگاهی به آمار 5 سال بیندازیم.

امنیت داده ها امن نیست. البته بستگی به پایداری سخت افزار دارد. اگر در هر نوبت آویزان شود، مطمئناً داده ها امن نیستند. آیا مقایسه واقعی در این زمینه وجود دارد؟ ویرایشگر توصیه می کند که گزارش هارد دیسک Backblaze را برای سه ماهه دوم سال 2022 بخوانید ( BackBlaze در میان شرکت‌های خدماتی، قدیمی‌ترین دسته از SSD‌هایی که استفاده می‌کنند به مدت گارانتی بسیاری از تولیدکنندگان – 5 سال – رسیده است. ابتدا بیایید نگاهی به آمار هر دو فصل بیاندازیم.

البته محصولات اولیه مصرفی عموماً با ظرفیت 128 گیگابایت و کمتر مدل سازی می شوند. به دلیل تکنولوژی نابالغ و دلایل دیگر، ممکن است میزان خرابی بالایی وجود داشته باشد. این محصول در حال حاضر طعم بسیار بدی دارد و نمی توان آن را برای بازی های بزرگ ذخیره کرد. ، اگرچه هیچ آسیب آشکاری وجود ندارد، توصیه می شود دوباره به عنوان یک هارد دیسک فشرده اجازه دهید آن را در جای خود قرار دهید. در مورد SSD های جدیدتر، در واقع، تا زمانی که به طور منظم تست شوند، پایداری و طراحی ظرفیت اضافی آنها قطعا می تواند داده های آنها را ایمن تر از HDD ها کند.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/09/17/ssd-vs-hdd-comparison-which-is-more-stable-and-reliable/