منبع تغذیهپاورکامپیوتر مستر تک مدل TX330W

تمام انواع منبع تغذیه کامپیوتر (PSU) یک وظیفه‌ی اصلی دارند و آن تأمین برق مورد نیاز برای سایر اجزای کامپیوتر است. پردازنده، حافظه‌های ذخیره‌سازی مثل هارددیسک یا اس‌اس‌دی، رم‌ها، کارت گرافیک و حتی خود مادربرد برای فعالیت نیاز به پاور دارند. جالب است بدانید که طراحی پاور از جمله عواملی است که در افزایش کارایی و عملکرد این قطعه نقش به سزایی دارد.

هر کانکتور دارای یک سیم +۱۲ ولت، + ۵ ولت و + ۳.۳ ولت با دو سیم ارت است و بسته به اینکه کابل می‌خواهد به چه قطعه‌ای از کامپیوتر متصل شود کانکتور طرف دیگر سیم یا دارای همان پیکربندی سیم است یا پیکربندی ساده‌تری دارد. یکی از این سیم‌های مهم، سیم ۵ ولت استندبای است (البته این سیم تا زمانی در سیستم اهمیت دارد که پاور به کامپیوتر متصل و روشن باشد). این سیم همیشه جریان را منتقل می‌کند؛ زیرا در حقیقت کامپیوتر هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود و حتی زمانی که کامپیوتر را کاملاً خاموش یا به‌اصطلاح شات‌دان می‌کنید، مادربرد باز هم نیروی موردنیاز برای فعالیت سیم استندبای را تأمین می‌کند. کیفیت خازن‌های مورداستفاده در پاور نقش بسیار مهمی در میزان ایجادشده ولتاژ ریپل ایجاد می‌کند. هرچقدر خازن‌ها کوچک‌تر و ارزان‌تر باشند، ولتاژ ریپل بیشتر می‌شود که مطلوب نیست. چنانچه ولتاژ ریپل بسیار زیاد باشد، مدارهای پیچیده مورداستفاده در سایر بخش‌های کامپیوتر عملکرد ناپایداری پیدا خواهند کرد.

پاور 750 وات Deepcool مدل DQ750-M-V2L

برندهایی نظیر سی‌سونیک، کورسیر، کولر مستر، ترمالتیک و… از بهترین برندهایی هستند که می‌توانید از آن‌ها پاور گیمینگ تهیه کنید. پاورها از منظر کابل‌کشی، به سه گروه کلی کاملا ماژولار، نیمه ماژلار و غیر ماژولار ( Non-Modular، Semi/Half-Modular و Full-Modular) تقسیم می‌شوند. در پاورهای ارزان قیمت‌تر غیرماژولار کابل‌ها از قبل روی پاور نصب شده‌اند و به طور معمول قابلیت جداسازی را نخواهند داشت. پاور ۷۵۰ واتی برای کامپیوتر گیمینگ با ردۀ متوسط ​​یا پایین‌تر ایده‌آل است. یک قانون کلی قدیمی این است که فقط از ۵۰ تا ۶۰ درصد از درجه بندی ولتاژ استفاده کنید. البته این را فراموش نکنید که شما برای خرید هر وسیله ای باید کمی دست به جیب شوید.

  • در گذشته پاور کامپیوتر با ظرفیت بالا برای ولتاژهای سبک‌تر کارایی کمتری داشتند، اما در حال حاضر اینطور نیست.
  • اما این مدل های نیمه ماژولار و ماژولار هستند که به شما اجازه می دهند شما تعداد کابل ها را مدیریت کنید و با توجه به نیازتان تعداد آنها را مشخص کنید.
  • برندهایی نظیر سی‌سونیک، کورسیر، کولر مستر، ترمالتیک و… از بهترین برندهایی هستند که می‌توانید از آن‌ها پاور گیمینگ تهیه کنید.
  • تمام پاورها دارای سیم‌های متعدد بلندی هستند که در داخل سیستم دسته‌بندی شده‌اند.
  • ویژگی این نوع طراحی در آن است که دمای کاری پاور، به واسطه کمتر شدن دمای هوای مکیده شده، پایین می آید.

منبع تغذیه (PSU) در رایانه شخصی تنظیم و نیرو را به قطعات در کیس تنظیم می‌کند. این فرآیند نصب را تغییر می‌دهد، زیرا باید هر کابل را از یک سو به پاور سیستم و از سوی دیگر به قطعه‌ای که آن را تغذیه می‌کند وصل کنید، اما این بدان معناست که می‌توانید کابل‌های کمتری استفاده کنید. این امکان منجر به ساخت تمیزتر و جریان هوای بالقوه بهتر در دورن کیس می شود. اکثر مردم از هر کانکتوری که توسط منبع تغذیه متوسط ارائه می شود استفاده نمی کنند، که باعث می شود واحدهای ماژولار کمی کاربردی تر شوند. البته قیمت پاور کامپیوتر ماژولار بالاتر از قیمت power کامپیوتر غیر ماژولار است.

اما روش بعدی ، به ویژه در مورد رایانه‌ای که تنها توسط یک سازنده ساخته شده است ، آسان‌تر است. می‌توانید به وب سایت رسمی آن سازنده بروید و مدل رایانه شخصی خود را جستجو کنید ، از آنجا می‌توانید از مشخصات PSU خود مطلع شوید. گاهی اوقات حتی در وب سایت نمی‌توانید متوجه شوید زیرا برخی از مارک‌های اصلی مانند دل از PSU های سفارشی استفاده می‌کنند که در وب سایت خود مشخص نکرده‌اند.

پاور کامپیوتر تسکو مدل TP 570W ا Tsco TP 570W Computer Power Supply

منبع تغذیهپاورکامپیوتر مستر تک مدل TX330W