مینی چیلر خرید مینی چیلر همراه با نصب دستگاه بتا تهویه-بتا تهویه

خرید مینی چیلر هوا خنک با توجه به قیمت مناسب برای اماکن مسکونی ، صنعتی ، اداری ، تجاری ، ورزشی و … بسیار مناسب می باشد. حال در این مقاله به شرح و قیمت خرید مینی چیلر هوا خنک می پردازیم. ممکن است علت خرید دستگاه مینی چیلر موارد گفته شده نباشد بلکه از مینی چیلر به عنوان یک سیستم مرکزی گرمایشی و سرمایشی استفاده شود.

مینی چیلرهای شرکت ما به صورت سفارشی برای هر مشتری و معمولا در ظرفیت های ۲ تن تبرید (۷ کیلووات) تا ۲۰ تن تبرید (۷۰ کیلووات) طراحی و تولید می بتا تهویه شود. در ظرفیت های بالاتر یا از چند مینی چیلر و یا یک چیلر (با ظرفیت ۲۰ تا ۱۰۰۰ تن تبرید) استفاده می شود. چون کویل از نوع DX بوده و ددمای محیط سریعا خنک می‌شود و با خنک شدن هوای محیط، دستگاه خاموش می‌شود. از طرفی چون گرمای ویژه‌‌ی هوا پایین بوده و سریعا دمای آن افزایش یابد، سبب می‌شود تعداد دفعات خاموش و روشن شدن دستگاه، بالا رود که این امر موجب افزایش مصرف انرژی برق و افزایش استهلاک در دستگاه می‌شود. در صورتی که در سیستم مینی چیلر سیال واسطه‌ی آب می‌باشد و چون آب دارای گرمای ویژه‌ی بالایی می‌باشد.

  • که در صورت بالا بودن ظرفیت (یک میلیون چیلر) این دستگاهها قابلیت ادغام شدن با هم را دارند.
  • البته شايان ذكر است استفاده از كندانسور آب خنك بلامانع نيست اما به دليل سختي نگهداري و مصرف آب بالا و مشكلات جانبي از اين قبيل اين نوع كندانسور پيشنهاد نمي شود.
  • همانطور که گفته شد نحوه عملکرد مینی چیلر مانند چیلرها بوده و در واقع تفاوت خاصی به لحاظ ساختار دستگاه وجود ندارد با این تفاوت که در مینی چیلرها دیگر نیازی به برج خنک کننده نیست و همینطور مینی چیلرها با ظرفیت برودتی پایین تر تعریف می شوند.
  • مهمترین قسمت از تجهیزات به کار رفته در یک مینی چیلر ، کمپرسور آن است و همانطور که گفتیم نوع اسکرال آن مزایایی چشمگیر در عملکرد دستگاه ایجاد می کند.

در برخی مینی چیلرها از پمپ گرمایی یا برای تأمین آب گرم در زمستان استفاده می شود. به این ترتیب می توان از آن ها برای کاربرد گرمایش در زمستان نیز استفاده کرد. اواپراتور پوسته لوله ای دارای لوله های ورود و خروج آب و سیال مبرد به صورت جداگانه و یک پوسته فلزی است. با عبور مایع مبرد از لوله های داخل اواپراتور و دریافت گرمای لازم برای تبخیر، آب خنک می شود و در سیستم استفاده می گردد. سطح خارجی اواپراتور را عایق کاری می کنند تا از اتلاف انرژی و همچنین تقطیر بخار آب موجود در هوا بر سطخ آن جلوگیری شود. دستگاه مینی چیلر نیز مانند چیلر به دو دسته کلی جذبی و تراکمی تقسیم می شود.

مزیت کمپرسور پیستونی قابلیت تعمیر آن است که در مقابل کمپرسور اسکرال امکان تعمیر ندارد. دستگاه‌های چیلر یک سیستم خنک‌کننده حلقه بسته برای خنک سازی مایع مبرد دارند. کمپرسور، این مایع مبرد را از طریق این حلقه بسته از خازن به دستگاه پخش کننده، به اواپراتور، و نهایتا کمپرسور انتقال می‌دهد. شیر یا لوله مویرگی که داخل دستگاه قرار دارد مبرد را اندازه می‌گیرد.

مینی چیلر خرید مینی چیلر همراه با نصب دستگاه بتا تهویه-بتا تهویه

مینی چیلر‌های صنعتی، قابلیت کارکرد در محدوده دمای زیر صفر و بالای صفر را دارا می‌باشد. دمای جوش هم در R-22 در فشار اتمسفر، ۴۱ درجه سانتی‌گراد است؛ بنابراین مایع داخل کویل در این دما می‌جوشد و گرمایی را که برای تبخیر لازم است از محیط اطراف خود می‌گیرد که محیط می‌تواند آب یا هوا باشد. در رابطه با بحث قیمت مینی چیلر لازم به ذکر نکته‌هایی است که شما را ابتدا با ساختار مینی چیلر آشنا می‌کنیم تا عوامل موثر در قیمت مینی چیلر را بدانید. كمپرسور مورد استفاده در ميني چيلرها اغلب از نوع اسكرال يا روتاري مي باشد كه صدا و لرزش کم، مصرف پایین و ضریب عملکرد بالا را همزمان براي مصرف كننده به همراه دارد . البته، بعضاً در پروژه های صنعتی با نیاز برودتی محدود، در صورت بکارگیری چیلر کوچک، از کمپرسورهای پیستونی نیز استفاده می شود.

یکی دیگر از تفاوت‌هایی که بین مینی چیلر و داکت اسپلیت وجود دارد تولید صدا میباشد. در یونیت داخلی متصل شده به داکت اسپلیت یک فن وجود دارد، در صورتی که نصب سیستم به طور صحیح انجام نشود، ممکن است صدایی همراه با لرزش از خود تولید کند که باعث آزار و اذیت افراد می شود. به دلیل دسترسی راحت و ارزان به قطعات یدکی و همین‌طور خدمات پس از فروش، خرید مینی چیلر ایرانی انتخاب مناسب‌تری است. مصرف برق در مینی چیلرها بسته به ظرفیت برودتی، نوع کمپرسور، تعداد فن، سه فاز یا تک فاز بودن آنها متفاوت است.

مقایسه جزئی و ساده مینی چیلر + فن کویل و وی ار اف (VRF یا VRV)

البته روش دیگری نیز وجود دارد و آن این است که مینی چیلر به صورت پمپ حرارتی طراحی و قابلیت استفاده از سیکل تبرید معکوس را داشته باشد؛ سیکل تبرید معکوس، سیکلی است که سیال مبرد در خلاف جهت سیکل تبرید هدایت می‌شود. دارد و معمولا به صورت هوا خنک (کندانسور هوا خنک) ساخته می شود و نیازی به برج خنک کننده و متعلقات آن ندارد. نوع کندانسور هوا خنک از کویل مسی و فین های آلومینیومی ساخته می شود.

دستگاه اواپراتور یک نوع مبدل حرارتی است که وظیفه تبخیر کردن یک ماده را از فاز مایع به حالت گاز برعهده دارد. اما طراحی پوسته و لوله ( نیز معمول است. در صورت استفاده از نوع پوسته و لوله با عایق کردن پوسته بیرونی اواپراتور توسط فوم، راندمان آن را بالا می برند. پمپ وظیفه گردش آب سرد تولید شده توسط چیلر به سمت فن کویل ها را بر عهده دارد.

همچنین مینی چیلرها با وجود خدمات ضمانتی و دسترسی کامل به قطعات یدکی تولید داخل، مشکل خاصی برای تامین یا تعویض قطعات ندارند. در مینی چیلرهای هوا خنک معمولاً از دو نوع کویل (سیم پیچ) استفاده می‌شود. تابلو برق از دیگر قطع ه‎ایی است که در ساخت یک مینی چیلر به کار می‎ رود. اواپراتور آخرین قطعه ‎ای است که در ساخت دستگاه اهمیت زیادی دارد. پوسته خارجی اواپراتور معمولا از فوم عایق کاری می‎ شود تا هم راندمان دستگاه بالا برود و هم از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

شما این محصولات را انتخاب کرده اید  0

یک سری از مدلها قابلیت تولید گرما را نیز دارند که برای این امر تنها کافی است بجای آب گرم از آب سرد در درون آنها استفاده گردد. یک دستگاه سرد کننده با ابعاد بسیار کوچک که می توان آن را به راحتی و بدون احتیاج به تجهیزات موتورخانه و غیره در انواع ساختمانهای اداری،تجاری،مسکونی، ورزشی،صنعتی و … استفاده کرد. البته ناگفته نماند که جزئیات خود طراحی چیلر، شل، نوع کندانسور، ظرفیت کندانسور، طراحی کندانسور، اواپراتور، ظرفیت اواپراتور، انتخاب صحیح اواپراتور و… نیز در میزان مصرف برق موثر است.