پخش کننده صوتی دیجیتال HiFi سطح ورودی جدید

فکر می کنم به R2 اصلی برمی گردم. هنگامی که برای اولین بار وارد بازار شد، یک “کت و شلوار کوچک” با دستگاه یکپارچه آمپر FD1 DAC با شکل بدنه یکسان و گوش گیرهای Beans تشکیل داد. صدای این مجموعه سه تکه سطح ابتدایی نسبتاً قوی است و همچنین توجه بسیاری از علاقه مندان به موسیقی را که در آن زمان تازه شروع به کار کرده بودند به خود جلب کرده است. زمان گذشته است و پس از تکامل به نسل دوم، R2 II ما را با نگرش “انفرادی” ملاقات کرد. این اتفاق افتاد که یک بازیکن کوچک هم نداشتم که بتوانم آن را در جیبم حمل کنم و با آن بیرون بروم. با دیدن قیمت کمتر از 600 یوان، مستقیماً یکی خریدم.

جعبه گشایی

بسته بندی R2 II نسبتا کوچک است. به غیر از بدنه اصلی دستگاه، لوازم جانبی زیادی داخل آن وجود ندارد، یعنی یک جلیقه آب، یک کابل دیتا و یک فیلم صفحه یدکی. از نظر موقعیت R2 II، بعید است که آن را به لوازم جانبی بیش از حد مجلل مجهز کند. من شخصاً فکر می کنم که کیس شفاف آب ساخته شده از پلاستیک شفاف در استفاده واقعی کم نیست. اگر بتوان از کیس رسمی سیلیکونی استفاده کرد، ممکن است دوام بیشتری داشته باشد. علاوه بر این، اگر یک گیره پشتی وجود دارد که به ما امکان می دهد آن را به لباس گیره دهیم، بهتر است.

طراحی و ظاهر

امروزه تخمین زده می شود که بسیاری از دوستان پس از تجربه چند دم کوچک خوب، فکر می کنند که تجهیزاتی در این سطح مانند HiBy R2 II اهمیت کمی دارد در صدا هم فرقی نداره.

از طریق تجربه HiBy R2 II، من همچنین درک خود را از یک “پخش کننده صوتی” واجد شرایط با شما به اشتراک می گذارم.

سپس دوباره، “دستگاه دستی” مانند R2 II برای چه کسانی مناسب است؟ علاوه بر علاقه مندانی مانند من که به طور کامل صحنه سفر قابل حمل را در نظر می گیرند، برای برخی از علاقه مندان که به تازگی شروع به کار کرده اند و بودجه کمی دارند و همچنین عموم مردمی که دوست دارند موسیقی گوش کنند، مانند مهمانی های دانشجویی و کارمندان اداری، تلویزیونی که تا حد زیادی ظاهر را در نظر می گیرد، ارزش، قابلیت حمل، عملکرد، صدا و سایر عناصر را در نظر می گیرد و در عین حال، دستگاه های کوچک با قیمت های مقرون به صرفه، بدیهی است که جذابیت بیشتری نسبت به بسیاری از دستگاه های متوسط ​​به بالا دارند.

بزرگترین شگفتی کیفیت R2 II ناشی از شکل دادن به حس فضا است. به عنوان یک بازیکن سطح پایه، پویایی R2 II کاملاً خوب است و از برخی تجهیزات پیشرفته قیمت پایین تر نیست. اگرچه میدان صوتی به طور خاص گسترده نیست، اما می توان آن را منظم نامید، به ویژه جهت عمودی که اغلب توسط بسیاری از تجهیزات هم سطح نادیده گرفته می شود. میدان صوتی نیز دارای فاصله مشخصی است. در مقایسه با دم کوچک با همان قیمت، فریم با کیفیت R2 II پایدارتر و محکم تر است.

در مقایسه با طراحی ظاهری نسل اول R2، بزرگترین تغییر R2 II مربوط به دکمه ها است: دکمه اصلی صدا دو دکمه دویدن است، اما HiBy R2 II به یک چرخ اسکرول نقره ای که از لبه سمت راست بیرون زده است، تغییر یافته است. و شبیه دکمه های “سه کینگ کنگ” است. “کلید” در همان سمت قرار دارد. پس از تجربه واقعی، هنگام نگه داشتن آن با دست راست، می توانید از انگشت شست خود برای مراقبت از صفحه نمایش لمسی، تنظیم صدا، کنترل پخش و سایر عملیات استفاده کنید.

صدای ارائه شده توسط ترکیب کیما و R2 II کاملاً لطیف و پر جنب و جوش است و میان رده ضخیم آن به ویژه گوش نواز است. این ترکیب ترجیح و توصیه شخصی من است. اگرچه عملکرد جامع از نظر کیفیت سخت بسیار برجسته نیست، عملکرد صدای آن کاملاً خوب و با ویژگی های متمایز است. برای گوش دادن به آوازهای زنانه با خطوط صوتی نسبتاً نازک بسیار مناسب است.

پس از یک دور تطبیق، باید گفت که نیروی محرکه R2 II برای ایجاد صدایی سالم از این دوشاخه ها کافی است و در واقع یک شکاف در جلوه رانندگی در مقایسه با آن آجرهای بزرگ وجود دارد. از این گذشته ، R2 II فقط به یک خروجی تک سر مجهز است و خود قدرت خروجی زیاد نیست. کمی اکراه است که روی یک گاری کوچک اسب کشیده حساب کنید.

حکم

تا حدودی غیر منتظره، R2 II دارای پایه نسبتا سالمی است. صدای آن در یک ساختار جامد است، انحراف طول آن خیلی زیاد نیست و در هر قسمت احساس کمبود جدی وجود ندارد. رنگ آن ساده و سفید است، بدون چاپلوسی و زرنگی رایج در برخی تجهیزات با قیمت مشابه. در عوض، وفادارانه طعم خود موسیقی را به روشی مستقیم تر بازیابی می کند.

البته، اگر R2 II را با بازیکنانی با قیمت دو یا سه هزار مقایسه کنید، واضح است که شکاف هنوز وجود دارد. اول از همه، از نظر وضوح و تفکیک، R2 II برجسته نیست. دوم، صدای R2 II به طور کلی فاقد کمی رطوبت است، که باعث می شود جذابیت صدای آن کمی ناکافی باشد. اما به طور کلی، عملکرد R2 II هنوز از تخمین من برای پخش کننده قابل حمل در 1000 یوان فراتر است.

از نظر باند سه گانه، HiBy R2 II به طور کلی صفحه میانی و پایینی را بدون از دست دادن تعادل تشدید کرده است. فرکانس پایین آن به تعادل بین کیفیت و کمیت دست می یابد، انعطاف پذیری خوبی دارد، سریعتر همگرا می شود و رونق نمی گیرد. نسبت فرکانس میانی نسبتاً نزدیک به فرکانس پایین و با ضخامت مشخص است و موقعیت صدای انسان متوسط ​​است.

R2 II از سیستم صدای خالص HiByOS استفاده می کند، علاوه بر عملکرد صوتی خود به عنوان پخش کننده، به عنوان یک تقویت کننده رمزگشایی خارجی برای رایانه یا تلفن همراه، به عنوان یک صفحه گردان صوتی دیجیتال برای اتصال به یک آمپ رمزگشا و غیره، همچنین دارای یک تکرار کننده دانشجویی و یک کتابخوان الکترونیکی. عملکردهایی مانند عمر باتری آن بسیار طولانی است و در هنگام گوش دادن به موسیقی به طور معمول عمر باتری آن می تواند به حدود 13 ساعت برسد و شارژ آن هر دو روز یک بار مشکل خاصی ندارد. در طول استفاده، بدنه به طور قابل توجهی بیش از حد گرم نشد.

کیفیت صدا

شاید این سطح از پخش از نظر برخی افراد دارای خاصیت «اسباب بازی» باشد، اما برای افراد بیشتر، تمام نیازهای موسیقی و اوقات فراغت در زندگی را به همراه دارد. به یک معنا، HiBy R2 II، یک “دستگاه دستی” کمتر از افراد بزرگ معنادار نیست.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2023/03/07/hiby-r2-ii-review-a-new-entry-level-hifi-digital-audio-player/

در دوران دم کوچک و هدست‌های بلوتوث، به نظر می‌رسد ارزش بازیکنان سطح پایه ضعیف شده است. به منظور دنبال کردن عملکرد صوتی قدرتمندتر و بهبود عمر باتری، بسیاری از مارک های پخش کننده بر توسعه پخش کننده های با اندازه بزرگ تمرکز کرده اند. به نظر می رسد در بازیکنان رده بالا، به دوران آجرهای بزرگ بازگشته ایم. از اواخر سال گذشته، “دستگاه دستی” دوباره پر از سرزندگی به نظر می رسد و چندین محصول جدید مانند HiBy R2 II.

از آنجایی که به آن “دستگاه دستی” می گویند، نباید خیلی بزرگ باشد و بهتر است آن را با یک دست کنترل کنم. اندازه کلی HiBy R2 II 71mm*63.1mm*12.4mm است که کمی بزرگتر از نسل قبلی است، اما همچنان در محدوده ای قرار دارد که می توان آن را به طور کامل با یک دست نگه داشت. وزن فقط حدود 70 گرم است.

این استدلال کاملاً خالی از لطف نیست. با این حال، بر اساس تجربه شخصی من، هنوز ترجیح می دهم با یک “دستی” به جای دم کوچک بیرون بروم. در مرحله اول، R2 II می تواند به عنوان یک “دم بزرگ” خارجی استفاده شود و این تابع دم کوچک را پوشش می دهد. دوم اینکه صدای این دو هنوز متفاوت است. اگر R2 II را با دم کوچک با همان قیمت مقایسه کنید در مقایسه با کیفیت کلی و خلوص صدا، مزایای آن کاملاً آشکار است. ثالثاً یک دم خوب تا حدی “قاتل باتری” تلفن همراه است و من واقعاً نمی خواهم باری به باتری تلفن همراه اضافه کنم.

V14 دارای چهار مجموعه اهرم تن قابل تنظیم است که بسیار قابل پخش است. با بسته نگه داشتن تمام اهرم های تنظیم، ترکیب V14 و HiBy R2 II مسیر کاهشی تری را طی می کند و عملکرد در فرکانس های متوسط ​​و پایین نسبتاً بهتر است. کیفیت قابل قبول است، اما R2 II نمی تواند اجازه دهد V14 مزایای خود را از وضوح قوی، تراکم بزرگ و یکنواخت اعمال کند.

گوش‌گیرهایی که این بار برای مطابقت با R2 II استفاده می‌شوند، Sennheiser IE 200 هستند. صدای این «مرغ سرخ‌شده محبوب» هزار یوانی دارای انسجام قوی و کیفیت جامد است و تمرکز کلی بر عملکرد صفحه پایین است. گوش بند آن را می توان در حالت استاندارد یا حالت باز تنظیم کرد و من این بار آن را در حالت استاندارد تنظیم کردم. برای تست کردن R2 II فقط به یک پورت خروجی تک سر مجهز است و من برای تست آن، بهره بالا را تا آخر روشن کردم.

طرز کار این دستگاه کوچک بد نیست و خشن نیست زیرا در سطح ورودی قرار گرفته است. R2 II من در دست دارم سفید است. پوسته مات شده ظریف در لمس نرم به نظر می رسد. طراحی شیشه دو طرفه جلو و عقب نیز ظاهر دستگاه را بسیار بهبود می بخشد. با شروع از اولین پخش کننده Haibei Music، R6 با بدنه منحنی برش تمام فولاد ضد زنگ، ظاهر پخش کننده و طرز کار آن ها همیشه آنلاین بوده است، حتی اگر ارزان ترین R2 II باشد. هنوز نمی افتد.

قبل از گوش دادن به HiBy R2 II، من در واقع از نظر ذهنی برای “صدا به احتمال زیاد قیمت را به خطر می اندازد” آماده بودم. گذشته از این، ما در گذشته با این قیمت به بازیکنان زیادی گوش داده‌ایم و فکر می‌کنم اگر بتوانیم از فریم صدا پشتیبانی کنیم، اساسا موفق است.

این بار علاوه بر استفاده از IE 200، برای تست سازگاری R2 II، دو شاخه با درجه های مختلف را برای مطابقت با R2 II انتخاب کردم. یکی Darinco Kima است که قیمت آن نسبتاً نزدیک به R2 II است و قیمت این دو بیشتر با انتظارات روانی بسیاری از دوستان در ابتدای شروع سوختن مطابقت دارد. دیگری پرچمدار V14 با قیمت 1500 دلار است که برای به حداکثر رساندن پتانسیل حفاری R2 II استفاده می شود.

اما چیزی که در مورد R2 II قابل ستایش است این است که می تواند فریم صدا و ویژگی های سبک استاپر را بدون ایجاد صدای بد بازگرداند. از نظر انطباق پذیری سبک، R2 II با صدای خنثی “گزینه” نیست. اگر از R2 II برای راه اندازی دوشاخه ای که با آن آشنا هستیم استفاده کنیم، اساساً هنوز می توانیم استحکام و گرمای اصلی آن را درک کنیم و بقیه چیزی جز این نیست که چقدر کیفیت اعمال شده است. برای یک “دستگاه دستی”، این کار به خوبی انجام شده است.