پله برقی چیست؟ انواع نصب مشخصات فنی قیمت

پله برقی نیز مانند سایر دستگاه‌های مکانیکی نیاز به سرویس و نگهداری ماهیانه دارند که این امر میبایست توسط متخصصین انجام گردد. پله برقی ها دارای سرعت استانداردی هستند و زمانی که برق قطع می شود شما می توانید پله ها را به سمت پایین یا بالا طی کرده و به محل مورد نظر خود برسید. اما آسانسور در زمان قطعی برق دیگر قابل استفاده نبوده و افراد باید در آن منتظر بمانند. امروزه بهترین پله برقی ها ساخته شده که کاملا سفارشی هستند و در هر شرایطی هم بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند. بهترین آسانسور و پله برقی ساخته شده از بهترین متریال بوده و می تواند نیاز افراد را به بهترین شکل برطرف سازد.

  • پله برقی ها جز تجهیزات بسیار پرکاربرد برای ساختمان های پر رفت و آمد است.
  • تعداد پله‌های افقی در قسمت بالای پله‌برقی و پایین آن که مسطح می‌باشد ۲ پله یا ۳ پله می‌باشد.
  • باوجوداین، برخی بر این باورند که سازندهٔ این دستگاه فردی امریکایی به‌نام ناتان ایمز می‌باشد[۱].
  • وظیفه ی دستگیره ها برای آن است که هنگام سوار شدن آنها را نگهداشته تا تعادل خودمان را از دست ندهیم .نیروی حرکت این دستگیره ها به وسیله ی یک چرخ دنده ی جدا به یک محور بزرگ انتقال پیدا میکند و سپس به دستگیره ها میرسد و باعث حرکت آنها میشود.
این ابعاد آسانسور در پلان ممکن است به شما کمک کند هنگام سوار شدن بر پله برقی کمتر احساس شلوغی و گرفتار شدن کنید. برخی از افرادی که از ترس از پله برقی و آسانسور مغناطیسی رنج می برند، پوشیدن کفش های کاربردی و محکم در هنگام سوار شدن بر پله برقی می تواند به آنها احساس امنیت و راحتی بدهد. 1.وقتی روی پله برقی و آسانسور ترکیبی هستید به جای پایین به جلو نگاه کنید. از تماس چشمی با پله های متحرک خودداری کنید و در حین سوار شدن بر پله برقی نگاه خود را مستقیم به جلو نگه دارید.

آشنایی با قطعات پله برقی

بدنه فلزی این دستگاه باعث شده تا مقاومت زیادی در مقابل فشار داشته باشد بدین ترتیب می تواند جابجایی را در حجم بالا انجام دهد. این دستگاه قابلیت نصب در کنار پله های معمولی را هم دارد و شما می توانید به جای استفاده از پله های معمولی از پله های برقی استفاده کنید. افرادی که مشکل ستون فقرات دارند باید حتما از پله برقی استفاده کنند که در این صورت به پا و کمر آنها فشاری وارد نمی شود.

در کنار راه پله های ثابت و قدیمی ساختمان ها نیز نرده در کنار پله نصب می گردید. رفته رفته با گذشت زمان و به وجود آمدن پله برقی این نرده ها برای حفاظت و ایمنی افراد در کنار پله برقی ها نصب می گردد. در سیستم پیاده روی متحرک یا رمپ به جای استفاده از استپ از پالت بهره می گیرند و همان نقشی را که پلکان در مجموعه پله برقی ایفا می کند را پالت در سیستم رمپ دارد و افراد در هنگام جابجایی بر روی آن می ایستند. زمانی که بخواهیم ارتفاع یک پله برقی را برای طراحی بدست آوریم باید اندازه فاصله دو طبقه از هم را داشته باشیم تا بر اساس آن ارتفاع پله برقی برای ساخت، تعیین شود.

ساخت و نصب پله برقی :

آسانسور یا بالابر، با نام انگلیسی Elevator یا Lift نیز شناخته می‌شود. در مرکز های تجاری،فرود گاه ها و اماکن شلوغ از حداکثر عرض پله 1400 میلیمتر استفاده این سایت را مرور کنید میشود. زمانی که نقص در پله برقی وجود دارد این صفحه هشدار خطا را گزارش داده و باید در سریعترین زمان مشکل رفع گردد. از گروه نجات حفاظت کنید، لباس‌های حفاظتی مناسب برای حادثه تهیه کنید.

تعداد پله های افقی

پله برقی چیست؟ انواع نصب مشخصات فنی قیمت