چند پورت برای لپ تاپ کافی است؟

مشابه XPS 13 جدید، Lenovo Yoga Air 13s 2022 Carbon با ضخامت 14.8 میلی متر و غیره وجود دارد. این محصول همچنین تنها با 2 رابط USB Type-C (Thunderbolt 4) به صورت استاندارد عرضه می شود و وزن آن به 984 گرم می رسد. . وجه مشترک چنین محصولاتی این است که برای «شکستن دنیا» به رابط استاندارد USB Type-C متکی هستند. XiaomiBook Pro 14 با ضخامت تنها 14.9 میلی متر نیز تنها 3 USB Type-C دارد اما جک هدفون را حفظ کرده است.

از آمازون خرید کنید


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/09/18/how-many-ports-are-enough-for-a-laptop/Xiaomitoday همچنین اکیداً توصیه می کند که یک مجموعه صفحه کلید و ماوس دو حالته برای نوت بوک خود تهیه کنید که هم از USB سیمی و هم بلوتوث بی سیم پشتیبانی می کند. هنگام انجام بازی‌ها و سایر عملیات‌های با تأخیر کم که نیاز به عملیات کم تأخیر دارند، یک رابط USB اشغال شده و با وسایل سیمی کنترل می‌شود. رابط USB برای اتصال سایر تجهیزات جانبی استفاده می شود.

امروزه نوت بوک ها تنها رایانه های شخصی در بسیاری از خانواده ها هستند. آنها نیاز به انجام وظایف مختلف آموزشی، اداری و سرگرمی دارند و به ناچار با وسایل جانبی مختلفی مانند مانیتور، فلش مموری، هارد دیسک موبایل، چاپگر، اسکنر و بردهای نقاشی شده دستی سروکار دارند. در این مرحله، نوع و تعداد رابط های استاندارد روی نوت بوک به طور مستقیم بر تجربه ما تأثیر می گذارد.

به طور خلاصه، نوت بوک های امروزی از تعداد کم رابط نمی ترسند، بلکه از عملکرد ضعیف رابط USB Type-C می ترسند. هرچه رابط کاربری خود نوت بوک کاملاً آماده باشد، می توانید در هزینه خرید یک داک استیشن توسط خودتان صرفه جویی کنید و از بار و دست و پا گیر بودن حمل (بارانداز) و استفاده دور بمانید. می توان گفت در سال 2022، هر محصول جدیدی که استاندارد USB Type-C یا USB Type-C که فقط از انتقال داده پشتیبانی نمی کند، ارزش انتخاب ندارد و همچنین باید در خرید لوازم جانبی مانند فلش اولویت داشته باشیم. درایوها و هارد دیسک های موبایل. مدل‌هایی را انتخاب کنید که با رابط USB Type-C طراحی شده‌اند تا با روندها و روندهای آینده روبرو شوند.

درست خواندید، فقط 2 پورت USB Type-C وجود دارد، این بار حتی جک 3.5 میلی متری هدفون نیز لغو شده است. اگر می‌خواهید به موسیقی گوش دهید، فقط می‌توانید از هدفون بلوتوث (بلندگو) استفاده کنید یا به گوشی‌های هوشمندی که از پورت‌های USB Type-C استفاده می‌کنند، مراجعه کنید. هدفون سیمی (بلندگو) نیز. خوشبختانه، USB Type-C XPS 13 جدید از پروتکل Thunderbolt 4 پشتیبانی می کند که می تواند نیازهای توسعه را از طریق ایستگاه اتصال برطرف کند.

سوال اینجاست که آیا پورت های USB Type-C واقعا به این خوبی هستند؟ برای مصرف کنندگان عادی، یک نوت بوک باید با چند نوع و تعداد رابط استاندارد عرضه شود؟

علاوه بر این، ما باید محصولات مجهز به Thunderbolt 4 (USB4) یا رابط های USB Type-C با امکانات کامل را نیز در اولویت قرار دهیم. فقط این رابط‌ها را می‌توان با ایستگاه‌های اتصال چند منظوره از جمله شارژ و خروجی ویدیو برای دستیابی به مجموعه یک به چند (خارج از گونه) به هدف تعیین‌شده، برای جبران کمبود نوع و کمیت استفاده کرد. رابط کاربری خود نوت بوک تا حد زیادی.

RedmiBook Pro 15 2022 یک نوت بوک معمولی نازک و سبک با صفحه نمایش بزرگ است. طراحی رابط آن نسبتا معقول است. مجهز به یک Thunderbolt 4 (نسخه هسته) / USB Type-C با امکانات کامل (نسخه Ryzen، 10Gbps)، یکی از انتقال داده و شارژ USB Type-C (10Gbps)، 1 USB3.2 Gen1 (5Gbps)، HDMI ، رابط صوتی و کارت خوان SD پرسرعت UHS-II.

البته بین تئوری و دنیای واقعی اصطکاک وجود دارد. با توجه به ضخامت بدنه، هزینه و موقعیت محصول، یافتن رابط های فراوان و فراوان برای ما دشوار است، بنابراین باید یاد بگیریم که وسایل جانبی مورد نیاز برای اتصال را از طریق ایستگاه های اتصال و آداپتورها انتخاب کرده و با آنها سازگار شویم.

بدترین رابط های USB Type-C این است که فقط از انتقال داده 5 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کنند. آنهایی که کمی بهتر هستند از انتقال 10 گیگابیت بر ثانیه و خروجی ویدئو DP و شارژ PD پشتیبانی می کنند. کامل ترین آنها Thunderbolt 4 یا USB4 هستند.

امروزه تکامل نوت بوک های نازک و سبک هنوز در حال پیشرفت است. با در نظر گرفتن نسل جدید XPS13 (9315) دل، ممکن است در آینده شکل نهایی لپ‌تاپ‌های باریک و سبک ویندوز باشد – XPS 13 جدید ضخامت بدنه را به 13.9 میلی‌متر (بسیار نازک) و وزنی در حدود 1.17 کیلوگرم می‌رساند. (عالی تر)، قابلیت حمل درجه یک است. دلیل اینکه این محصول می تواند تا این حد نازک باشد این است که این مقام رسمی ساختار داخلی آن را با استفاده از کوچکترین مادربرد تاریخ Dell بازطراحی کرده است و همچنین اولین دستگاهی است که از حافظه بسته روی بسته LPDDR5 استفاده می کند. اندازه SSD فقط 11.4 میلی متر × 13 میلی متر است. با این حال، برای دستیابی به طراحی نازک و سبک نهایی، XPS 13 جدید فداکاری های بیشتری در رابط انجام داده است و کل دستگاه تنها 2 رابط USB Type-C را ارائه می دهد.

برای نوت بوک های بازی، بهتر است به 4 USB مجهز شده و رابط کابل شبکه RJ45 را نگه دارید تا از خطر تاخیر گاه به گاه در بازی های شبکه بی سیم جلوگیری کنید. رابط Xiazhong Savior R9000P یک نوع بسیار لوکس است. مجهز به 3 USB Type-C (هر دو 10 گیگابیت بر ثانیه، 1 پشتیبانی از خروجی ویدئو و 1 پشتیبانی از شارژ 135 واتی)، 3 USB3.2 Gen1، HDMI و RJ45 نیز وجود ندارند.

در حال حاضر، از طریق رابط استاندارد USB، تعداد بیشتری از رابط های USB، کارت خوان و کابل شبکه RJ45 را می توان گسترش داد. اگر نوت بوک شما فقط یک رابط USB دارد، این نوع اتصال هنوز اجتناب ناپذیر است.

XPS 13 جدید دل و Lenovo Yoga Air 13s 2022 Carbon در اقلیت مطلق هستند و کاربران بالقوه آنها حتی با دو تاندربولت 4 نیازی به انجام وظایف پیچیده بهره وری ندارند. اما برای اکثر نوت بوک های معمولی، باید حداقل به 3 پورت USB، 1 پورت HDMI، 3.5 میلی متری صدا و یک جک پاور سنتی مجهز باشد (برای جلوگیری از اشغال منابع گرانبهای USB Type-C توسط شارژرها).

از آمازون خرید کنید

به عنوان مثال، برای کاربرانی که در معاملات آتی، ایجاد ویدئو، و پردازش موازی چند کاره فعالیت می کنند، لازم است یک محیط نمایش چند صفحه ای ایجاد شود، که لازم است نوت بوک مجهز به یک رابط USB Type-C یا Thunderbolt باشد که از آن پشتیبانی می کند. خروجی ویدیو در حالی که رابط HDMI استاندارد است. علاوه بر این، در صورتی که رابط USB Type-C با امکانات کامل توسط نمایشگر اشغال شده باشد، لازم است مسائلی مانند نحوه شارژ و اتصال سایر فلش مموری ها و لوازم جانبی رابط USB Type-C بدون جک استاندارد برق را نیز در نظر بگیرید (با کمک از یک اسکله توسعه).