چگونه از دستگاه های شیائومی خود در برابر هکرها محافظت کنیم؟

بر کسی پوشیده نیست که دانلود محتوای غیرقانونی خطرناک است. ممکن است با یک ویروس مواجه شوید یا بدتر از آن گرفتار و جریمه شوید. اما آیا می دانستید که دانلود محتوای غیرقانونی دستگاه شیائومی شما را نیز در معرض خطر قرار می دهد؟

بسته شدن!

حتی اگر شخصی موفق به دریافت رمز عبور شما شود، بدون کد نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.

6. جاوا را در صورت عدم نیاز غیرفعال کنید

برای اطمینان از ایمن و ایمن بودن دستگاه های شما، باید مطمئن شوید که تمام موارد ذکر شده در این مقاله را انجام می دهید. این به کاهش احتمال هک شدن دستگاه های شیائومی شما کمک می کند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای محافظت از دستگاه شما این است که اطمینان حاصل کنید که اشتراک‌گذاری فایل خاموش است. متاسفانه اشتراک گذاری فایل یکی از رایج ترین راه های دسترسی هکرها به دستگاه ها است.

فقط به مهمانان مورد اعتماد اجازه دهید به دستگاه شما دسترسی داشته باشند و اگر شک دارید، هویت آنها را تأیید کنید Nuber قبل از اینکه آنها را به عنوان کاربران مهمان تبدیل کنید.

جاوا یک زبان برنامه نویسی همه کاره و قدرتمند است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های کاربردی قوی و با کارایی بالا ایجاد کنند. با این حال، جاوا همچنین می تواند یک خطر امنیتی باشد. اگر از جاوا برای هدف خاصی استفاده نمی کنید، بهتر است آن را غیرفعال کنید.

7. از دانلود محتوای غیرقانونی خودداری کنید

برای روشن کردن حالت مرور خصوصی در Google Chrome، روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید و New Incognito Window را انتخاب کنید. در Safari، روی File and New Private Window کلیک کنید.

4. پس از اتمام مرور، کوکی ها را حذف کنید

بنابراین، اگر می‌خواهید از دستگاه خود به‌عنوان یک درایور روزانه استفاده کنید، باید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید اطلاعات شخصی‌تان ایمن باقی می‌مانند.

علاوه بر این، از یک رمز عبور قوی با حداقل هشت کاراکتر با ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که از یک رمز عبور برای همه حساب های خود استفاده نکنید زیرا اگر هکری به یکی از رمزهای عبور شما دست یابد، آن را در تمام حساب های دیگر شما امتحان می کند.

3. از حالت مرور خصوصی استفاده کنید

احتمالاً شنیده اید که برای محافظت از حریم خصوصی خود باید به طور مرتب کوکی ها و سابقه مرور خود را حذف کنید. اما آیا می دانستید که بیسکویت ها آیا می توانید دستگاه های خود را در برابر هکرها آسیب پذیر نگه دارید؟


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/08/11/how-to-protect-your-xiaomi-devices-from-hackers/

غیرفعال کردن اشتراک گذاری فایل، ورود هکرها به سیستم شما و دسترسی به فایل های شما را بسیار دشوارتر می کند. همچنین از آلوده کردن دستگاه شما به بدافزار جلوگیری می کند.

2. رمز عبور پیش فرض خود را در اولین استفاده تغییر دهید

بنابراین، بهتر است برنامه‌ها را از Google Play یا وب‌سایت رسمی توسعه‌دهنده برنامه دانلود کنید.

10. برنامه های خود را به طور منظم به روز کنید

هکرها اغلب از آسیب‌پذیری‌های نسخه‌های قدیمی‌تر برنامه‌ها برای دسترسی به دستگاه شما سوء استفاده می‌کنند. با به روز نگه داشتن برنامه های خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که این آسیب پذیری ها وصله شده اند و دستگاه شما تا حد امکان ایمن است.

11. اسکن های امنیتی را به طور منظم اجرا کنید

در این مقاله، دوازده راه مختلف را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید از گوشی یا تبلت شیائومی خود در برابر حملات هکرها و بدافزارها محافظت کنید.

1) اشتراک گذاری فایل را فعال نکنید

دلیل آن این است که هکرها اغلب کدهای مخرب را در محتوای دزدان دریایی جاسازی می کنند که می تواند به آنها امکان دسترسی به دستگاه شما را بدهد. بنابراین اگر می‌خواهید از دستگاه شیائومی خود در برابر هکرها محافظت کنید، از دانلود محتوای غیرقانونی خودداری کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از حساب‌هایتان، فعال کردن تأیید دو مرحله‌ای است. این یک لایه امنیتی اضافی می‌افزاید و از شما می‌خواهد هر زمان که می‌خواهید وارد شوید، کدی را وارد کنید که به تلفن شما ارسال می‌شود.

یکی از بهترین راه ها برای ایمن نگه داشتن دستگاه های شیائومی در برابر هکرها این است که برنامه های خود را به طور منظم به روز کنید.

دانلود محتوای غیرقانونی یکی از رایج ترین راه هایی است که افراد دستگاه های خود را هک می کنند. با دانلود محتوای غیرقانونی، در معرض انواع بدافزارها و ویروس هایی قرار می گیرید که به راحتی می توانند دستگاه شما را آلوده کنند.

حتی اگر دستگاه‌های شیائومی از ایمن‌ترین دستگاه‌های تلفن همراه در جهان به حساب می‌آیند، همچنان می‌توانند مانند هر دستگاه دیگری در برابر حملات هکرها و بدافزارها آسیب‌پذیر باشند.

پاک کردن کوکی ها پس از اتمام مرور اینترنت، مهم است، به خصوص اگر از رایانه عمومی استفاده می کنید. این نه تنها از اطلاعات شخصی شما محافظت می کند، بلکه از دسترسی دیگران به حساب های شما نیز جلوگیری می کند.

5. تأیید دو مرحله ای را فعال کنید

حالت مرور خصوصی، که حالت ناشناس نیز نامیده می شود، یک ویژگی در اکثر مرورگرهای وب است. وقتی در حالت خصوصی وب را مرور می کنید، مرورگر شما سابقه مرور، کوکی ها یا سابقه جستجوی شما را ذخیره نمی کند.

اگر متوجه چیزی غیرعادی شدید، بیشتر بررسی کنید و اقداماتی را برای ایمن سازی دستگاه خود انجام دهید، مانند تغییر فوری رمزهای عبور و اجرای اسکن ویروس در دستگاه.

همچنین، حتما یک رمز عبور برای دستگاه خود تنظیم کنید تا فقط کاربران مجاز بتوانند به آن دسترسی داشته باشند.

9. برنامه ها را از اپ استورهای غیر رسمی دانلود نکنید

اگر دستگاه شیائومی دارید، مهم است که اقدامات لازم را برای محافظت از آن در برابر هکرها انجام دهید. یکی از راه های انجام این کار محدود کردن تعداد کاربران مهمان است که به دستگاه شما دسترسی دارند.

به‌طور مرتب به‌روزرسانی‌ها را بررسی کنید و به محض در دسترس شدن، آن‌ها را نصب کنید. تا آنجا که نرم افزار آنتی ویروس پیش می رود، ممکن است بخواهید سرمایه گذاری در اشتراک سالانه با هر کدام را در نظر بگیرید کسپرسکی یا نورتون.

12. دستگاه خود را از نظر فعالیت غیرمعمول نظارت کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای ایمن نگه داشتن دستگاه شیائومی خود در برابر هکرها انجام دهید، تغییر رمز عبور پیش فرض در اولین استفاده است. این ممکن است به نظر بی‌معنا باشد، اما بسیاری از مردم این کار را انجام نمی‌دهند.

می توانید این کار را با راه اندازی یک حساب مهمان با مجوزهای محدود انجام دهید. با انجام این کار، می توانید کنترل کنید که چه کسانی به دستگاه شما دسترسی دارند و چه کارهایی می توانند با آن انجام دهند.

اسکن های امنیتی را به طور مرتب اجرا کنید تا مطمئن شوید دستگاه های شما عاری از بدافزار و سایر نرم افزارهای مخرب هستند.

هنگامی که به روز رسانی برای دانلود و نصب در دسترس است، دریغ نکنید. به روز رسانی ها برای رفع اشکالاتی که هکرها از آنها سوء استفاده می کنند ایجاد می شوند. بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که دستگاه خود را به روز نگه دارید.

هکرها دائماً راه‌های جدیدی برای نفوذ به دستگاه‌های شیائومی و سرقت از آن‌ها ارائه می‌کنند، و اگرچه ممکن است ایمن نگه داشتن دستگاه‌های شما 100٪ غیرممکن باشد، می‌توانید اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید که هدف آسانی نیستید.

این بدان معناست که هرکسی که بعد از شما از دستگاه شما استفاده کند، نمی‌تواند ببیند چه وب‌سایتی را بازدید کرده‌اید یا جستجو کرده‌اید.

برای هر گونه فعالیت غیرعادی مراقب دستگاه های خود باشید. این می‌تواند شامل راه‌اندازی مجدد غیرمنتظره، تغییرات در تنظیمات، برنامه‌های جدید و غیرمعمول و رفتار عجیب برنامه‌های شناخته‌شده باشد.

به علاوه، بسیاری از وب‌سایت‌های غیرقانونی مملو از تبلیغات و پنجره‌های بازشو هستند که می‌توانند سرعت دستگاه شما را کاهش دهند یا حتی به وب‌سایت‌های مخرب منجر شوند. بنابراین، بهتر است به طور کلی از آنها اجتناب کنید.

8. کاربران مهمان را محدود کنید

تغییر رمز عبور دسترسی هکرها به دستگاه شما را دشوارتر می کند. این اقدام ساده به محافظت از شما در برابر بسیاری از تلاش‌های رایج هک کمک می‌کند.

در حالی که فروشگاه رسمی برنامه برای اندروید، گوگل پلی، معمولاً ایمن است، سایر فروشگاه های برنامه غیر رسمی ممکن است آنقدر قابل اعتماد نباشند. این فروشگاه‌ها ممکن است میزبان برنامه‌های مخربی باشند که می‌توانند اطلاعات شما را بدزدند یا دستگاه شما را با بدافزار آلوده کنند.

با دستگاه های تلفن همراه در بالاترین حد خود، افراد زیادی در آنجا وجود دارند که دوست دارند اطلاعات شما را به دست بگیرند، یا بدتر از آن، از تلفن شما به عنوان بخشی از حملات سایبری دقیق استفاده کنند.