چگونه داده های برنامه شخص ثالث را بین گوشی های شیائومی، اوپو و ویوو منتقل کنیم؟

در سال 2020، ویوو، اوپو و شیائومی با سایر برندهای گوشی مانند ریلمی، وان پلاس، بلک شارک، میزو و سامسونگ همکاری کردند تا راهی برای انتقال فایل ها به صورت بی سیم بین گوشی های خود ایجاد کنند. اسمش را گذاشتند “اتحاد انتقال همتا به همتاو مانند AirDrop اپل کار می کرد. کاربران می‌توانند فایل‌ها، تصاویر و ویدیوها را بدون استفاده از برنامه‌هایی مانند ارسال کنند ShareI یا Xender.

نحوه انتقال داده ها بین دستگاه ها

گوشی هوشمند شیائومی

گرفتن یک گوشی هوشمند جدید می تواند هم هیجان انگیز و هم خسته کننده باشد. به این دلیل است که کاربران باید همه چیزهای دیجیتال خود را از تلفن قدیمی خود به تلفن جدید منتقل کنند. به عنوان مثال، اگر شما یک دستگاه اپل، می توانید به سرعت استفاده کنید استراق سمع کردن برای انتقال عکس ها، اسناد و فیلم ها، اما در گوشی های اندرویدی کمتر مفید است.

ویوو، اوپو و شیائومی، سه شرکتی که گوشی‌های اندرویدی تولید می‌کنند، اعلام کردند که انتقال داده‌ها را بین گوشی‌های خود در چین آسان‌تر می‌کنند. این بدان معناست که هنگام تعویض تلفن، پیام‌های چت نیز قابل انتقال هستند. برندهای متعلق به BBK، که شامل Vivo و Oppo می‌شوند، قبلاً به شما امکان می‌دهند داده‌های سیستم مانند مخاطبین و تصاویر را بین دستگاه‌ها منتقل کنید.

مقداری برنامه های انتقال داده های شخص ثالث در تلفن‌های اندروید و iOS می‌تواند داده‌ها را از یک گوشی به تلفن دیگر منتقل کند، اما این کار نیاز به همگام‌سازی حساب شما و ذخیره داده‌ها در فضای ابری دارد. همچنین ممکن است مجبور شوید برنامه ها را بارگیری کنید و اطلاعات امنیتی را دوباره در تلفن جدید تنظیم کنید. برندهای چینی گوشی‌های هوشمند بدون گذراندن تمام این مراحل که زمان زیادی را می‌گیرد، انتقال داده‌ها را آسان‌تر می‌کنند.

اگر یک گوشی شیائومی با MIUI 4.0.0 یا بالاتر، یک گوشی Oppo با ColorOS 13.3.7 یا بالاتر، یا یک تلفن Vivo با OriginOS 6.2.5.1 یا بالاتر دارید، می توانید داده ها را از برنامه های شخص ثالث انتقال دهید. با این حال، این ویژگی در حال حاضر تنها در چین در دسترس است.


منبع: https://xiaomiadvices.com/transfer-third-party-app-data-xiaomi-oppo-vivo/

شیائومی اعلام کرد که کاربران می توانند با استفاده از ابزار Mi Switch اطلاعات خود را از گوشی های Oppo و Vivo به گوشی شیائومی منتقل کنند. ابتدا باید «Android» را به عنوان نوع تلفنی که از آن منتقل می‌کنید انتخاب کنید. سپس، می‌توانید کدی را روی گوشی قدیمی اسکن کنید تا Mi Switch را روی گوشی جدید شیائومی نصب کنید و فرآیند انتقال داده را به پایان برسانید.