ژست‌های تمام صفحه MIUI کار نمی‌کنند، نحوه رفع آن

به عنوان یک سیستم عامل، اندروید ممکن است در سطوح مختلفی طراحی شود. MIUI شیائومی یک پوسته اندرویدی شناخته شده و محبوب است که مجموعه ای از ویژگی ها و عملکردهای منحصر به فرد را ارائه می دهد. ممکن است یک اشکال بین بسیاری از ارتقاء سیستم ظاهر شود MIUI مشکل کار نکردن حرکات تمام صفحه که بر بسیاری از دستگاه های شیائومی تأثیر می گذارد.

حرکات تمام صفحه MIUI کار نمی کند - Android Q

حرکات تمام صفحه MIUI کار نمی کند

رفع مشکل کار نکردن حرکات تمام صفحه MIUI

با این حال، شیائومی فقط می‌خواهد لانچرهای پیش‌فرض خود را روی همه دستگاه‌ها از قبل نصب کرده باشد تا مصرف‌کنندگان نتوانند از هیچ لانچر دیگری استفاده کنند. شیائومی از تبلیغات قرار داده شده در برنامه های سیستمی، نظارت بر رفتار کاربر و تعامل با برنامه و سرقت داده ها برای تولید پول نقد بیشتر استفاده می کند. شیائومی لانچر پیش‌فرض خود را ایجاد کرده است که اکثر کاربران آن را تغییر نمی‌دهند، زیرا استفاده از یک لانچر دیگر نیاز به استفاده از 3 دکمه به جای 2 دکمه استاندارد دارد.

تغییرات در Android Q Beta 5 Codebase

اندروید به طور موثری رام های سفارشی درایور را از بین برد زیرا نمی خواستند تجربه اندروید به دلیل استفاده از حرکات شخص ثالث تغییر کند.

نصب یک راه‌انداز متفاوت که از حرکات ناوبری پشتیبانی می‌کند، جایگزینی برای راه‌حل قبلی است. لانچر POCO در این زمان گزینه بهتری برای جایگزینی لانچر MIUI است. لانچر هیچ اشکال حرکتی تمام صفحه ندارد و همچنین ممکن است ظاهر و احساس سیستم را کمی تغییر دهید.

با ارائه جایگزین‌های مختلفی که می‌توانید از دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید، عمیق‌تر به این موضوع می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم راه‌حلی برای این مشکل پیدا کنیم. یکی از این تکنیک‌ها به احتمال زیاد به شما امکان می‌دهد مشکل MIUI Full Screen Gestures Not Working را حل کنید و به شما امکان می‌دهد با استفاده از گزینه ژست ناوبری از سر بگیرید. به جای آن از دکمه ها استفاده نکنید. هنوز هم می توانید انگشت خود را با حرکت دادن آن روی صفحه روی رابط حرکت دهید.

حرکات تمام صفحه کار نمی کند مشکل منشاء مشکل

حرکات تمام صفحه MIUI کار نمی کند

MIUI 12-MIUI حرکات تمام صفحه کار نمی کند

در بتا 6، به جای یک راه‌انداز فعالیت سفارشی، از سه دکمه برای حرکت در اطراف استفاده می‌کنید. این مشکل را با روشی که رام‌های غیراستوک فریم‌ها را بین انتقال‌های ناوبری مدیریت می‌کردند برطرف کرد.

از آنجایی که MIUI 12 پچ ندارد، شرکت مجبور شد آن را اصلاح کند تا همه آن افراد را جبران کند. به همین دلیل، شیائومی رابط کاربری MIUI 12.5 را راه اندازی کرد تا مشکل ژست حرکتی و سایر مشکلات مربوط به سنسور یا دوربین WhatsApp را برطرف کند. چندین مدل شیائومی و POCO با دوربین خود مشکل داشته اند، اما سایر دستگاه هایی که از MIUI 12 و Android 11 استفاده می کنند نیز ممکن است مشکلات مشابهی را تجربه کنند.

علل ناکارآمدی ژست‌ها در دستگاه‌های MIUI با استفاده از لانچرهای شخص ثالث

ناوبری ژست های شخص ثالث شیائومی متوقف می شود

اگر تلفن شیائومی شما با حرکات ناوبری مشکل دارد، ما چند نکته داریم که ممکن است به شما کمک کند به استفاده از آنها برگردید. یکی ممکن است به روز رسانی به MIUI 12.5 باشد، اما اگر قادر به استفاده از آن انتخاب نباشید، گزینه های دیگری نیز در اختیار شما قرار می دهیم.

حذف کش راه‌انداز سیستم

پس از تمام تغییرات، سیستم را مجددا راه اندازی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به درستی انجام شده است. سیستم عامل از شما برای انجام کاری بسیار ساده و سریع به صورت رایگان قدردانی خواهد کرد. دکمه پاور باعث می شود چندین آیکون از جمله نماد Restart روی صفحه نمایش داده شود.

بله، همانطور که در بالا توضیح داده شد، محدودیت هایی وجود دارد. می‌توانید از نوار اشاره با یک راه‌انداز شخص ثالث دلخواه استفاده کنید. برخی از راه‌اندازها دیگر از ژست‌ها در MIUI پشتیبانی نمی‌کنند. شیائومی در تلاش است تا کاربران را در راه‌انداز سیستم MIUI و دور از سرویس‌های Mi نگه دارد و این امر یافتن راه‌حلی برای مشکل کار نکردن حرکات تمام صفحه MIUI دشوار است.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/09/07/miui-full-screen-gestures-not-working/

تغییر نحوه نمایش نوار پیمایش می تواند به احیای گزینه اشاره کمک کند. این ایده ها می توانند موفق باشند، حتی اگر پوچ به نظر برسند. برای انجام این کار به تنظیمات > صفحه اصلی > پیمایش سیستم مراجعه کنید. برای بازنشانی آنها، دکمه ها را از آن گزینه انتخاب کنید و دوباره فشار دهید. که شاید مشکل را حل کند

چندین مشتری ادعا کرده اند که عملکرد نادرست حسگر اثر انگشت مسئول مشکل عدم کارکرد ژست های تمام صفحه MIUI است. در MIUI 12، هر دو ویژگی با هم همپوشانی دارند و عملکرد حرکات را به صورت مورد نظر غیرممکن می‌کند. برای بازسازی تمام اثر انگشت ها، دسترسی به تمام داده ها ضروری است.

اگرچه شیائومی نمی تواند نحوه عملکرد نوار ناوبری حرکتی با لانچرهای شخص ثالث را به میزان قابل توجهی تغییر دهد، در طول به روز رسانی نرم افزاری اخیر خود، شیائومی استفاده از گزینه ژست را توسط لانچرهای حرکتی شخص ثالث مستقل به طور کامل ممنوع کرد. هنگام پیمایش با حرکات تمام صفحه پرتاب پیش فرض، حتی متوجه انیمیشن های ناخوشایند نخواهید شد. اما ما خوشحال بودیم که تجربه کاربری روان اندروید را برای انیمیشن های جذاب کنار بگذاریم.

هر گوشی شیائومی و هر نسخه سیستمی ممکن است با این مشکل خاص مواجه شود. اما خوشبختانه یا متأسفانه، همه مشتریان آسیب دیده شیائومی دارند اندروید 11 و MIUI 12، یک منشا نسبتاً محلی، مشترک هستند. از زمان معرفی این به روز رسانی، برخی از دستگاه ها در عملکرد صحیح با مشکل مواجه شده اند.

راه‌اندازهای سفارشی با استفاده از ناوبری حرکتی با مشکلات زیر مواجه می‌شوند:

 1. دکمه Close All/Clear App وجود ندارد (برای تأیید این موضوع، اسکرول کامل کنید)
 2. بازگشت به صفحه اصلی و عدم امکان ضربه زدن روی نمادها
 3. عدم روان بودن در انیمیشن
 4. چشمک زدن آیکون های صفحه اصلی
 5. صفحه اصلی به روز می شود
 6. نوار پیمایش قادر به تغییر برنامه ها با کشیدن انگشت به طرف نیست.
 7. هنگام خروج از برنامه یا مشاهده صفحات اخیر هیچ حرکتی وجود ندارد.

در اواسط سال 2019، Android Q Beta 5 منتشر شد که انواع ارتقاءها از جمله ناوبری حرکتی بهبود یافته را با خود به همراه داشت. با این به روز رسانی، ژست های حرکتی برای گوشی های هوشمند با نمایشگر تمام صفحه در دسترس قرار گرفت.

بازیابی اثر انگشت ممکن است مشکل کار نکردن حرکات تمام صفحه را حل کند

حرکات تمام صفحه MIUI کار نمی کند

حرکات تمام صفحه MIUI کار نمی کند

آیا می توانم هنگام استفاده از لانچرهای شخص ثالث از ژست ها استفاده کنم؟

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید؛

 • به تنظیمات بروید.
 • بعد، برنامه های نصب شده را در زیر برنامه ها انتخاب کنید.
 • در آنجا به دنبال راه‌انداز سیستم بگردید، سپس wipe cache را انتخاب کنید.
 • حذف تمام داده های برنامه را انتخاب کنید.

Poco Launcher را نصب کنید.

شیائومی خود را راه اندازی کنید.

پس از چندین به‌روزرسانی سیستم، ممکن است حافظه پنهان ساخته شده در دستگاه شما باعث ایجاد مشکلاتی در پیمایش حرکات تمام صفحه شود. باید حافظه پنهان را پاک کنید تا حافظه پنهان سیستم حذف شود و مطمئن شوید که چنین فایل‌هایی دیگر مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

مراحل تغییر اثر انگشت شیائومی

 • ابتدا برای تکمیل این کار به تنظیمات بروید.
 • در ادامه گزینه Passwords and Security را انتخاب کنید.
 • روی بخش اثر انگشت کلیک کنید.
 • تمام چاپ‌های قبلی درج شده را حذف کنید.
 • برای اینکه یک بار دیگر اثرانگشتتان باقی بماند، یک ردپای تازه اضافه کنید.

دکمه های ناوبری را روشن و خاموش کنید.