5 راهکار کاربردی درمان فوری سردرد شدید در 1402

روغن نعناع فلفلی با رایحه نشاط‌آور خود به باز شدن رگه‌ای خونی مسدود که باعث سردرد می‌شوند کمک می‌کند همچنین باعث تنظیم جریان خون در بدن می‌شود. برای این کار کافیست کمپرس سرد را در ناحیه سر یا گردن قرار دهید تا التهاب کاهش پیدا کند. کمپرس سرد باعث کند شدن هدایت عصبی و انقباض رگ‌های خونی می‌شود. به این ترتیب سردرد در مدت زمان کوتاهی سردرد بهبود پیدا می‌کند. بروز سردردهای میگرنی در کودکان نیز، ممکن است همراه با رنگ‌پریدگی، احساس سرگیجه و تاری‌دید و تب و ناراحتی معده باشد.

البته تعداد کمی از میگرن‌های کودکان شامل علایم گوارشی مانند استفراغ است که به‌طور تقریبی یک‌بار در ماه اتفاق میفتد. علاوه بر این زنجبیل به کاهش حالت تهوع و استفراغ کمک می‌کند که از علائم رایج مرتبط با سردرد شدید به شمار می‌روند. می‌توانید پودر زنجبیل را در شکل کپسول مصرف کرده یا با ریشه‌ی زنجبیل تازه، چای درست کنید. یک مطالعه‌ی دیگر به این نتیجه رسید که طب‌سوزنی مؤثرتر و بی‌خطرتر از توپیرامات بود. از این داروی ضدویروسی برای درمان سردرد میگرنی مزمن استفاده می‌شود. اگر به دنبال یک روش طبیعی برای درمان سردرد مزمن هستید، حتما طب‌سوزنی را امتحان کنید.

فلفل دارای کپسایسین است که مصرف آن باعث مهار درد در بدن ما می‌شود و درد ما را به مقدار قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. روغن رز ماری دارای خواص تسکین‌دهنده و ضدالتهابی است که به درمان سردرد شما کمک می‌کند. برخی از این ویتامین ها هستند که برای درمان سردرد از آنها استفاده می‌شود و بسیاری از پزشکان هم آنها را توصیه می‌نمایند. مصرف کردن این ویتامین هیچ خطری ندارد و از آنجایی که به صورت ادرار از بدن خارج می شود نیازی نیست شما نگران اندازه مصرف آن باشید. البته دقت داشته باشید که اگر با این مورد می‌خواهید درمان انواع سردرد خود را التیام ببخشید نیازی نیست بیش از حد در طول روز بخوابید. منیزیم یکی از مهمترین مواد معدنی به شمار می‌رود که برای عملکردهای بدن وجود آن بسیار ضروری است.

البته برای برای درمان سریع سردرد به این روش نیاز نیست بترسید چرا که نیاز به سوزن یا تخصص خاصی ندارد. امروز در ۱۹کالامگ در مورد این تکنیک که سردرد را به طور مؤثر و سریع از بین می‌برد با شما سخن می‌گوییم. معمولاً، درد هر روز در یک ساعت معین بروز می‌کند و ممکن است روزها، هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد. در هنگام شروع حمله، دردی شدید و کشنده در یک طرف سر احساس می‌شود و ممکن است آبریزش بینی و چشم از همان طرف سر آغاز شود.

این نوع سردرد های پیشانی ممکن است به خاطر میگرن، استفراغ، استرس یا مشکلات دیگر ایجاد شوند. بر اساس گزارش بنیاد میگرن آمریکا، حدود یک سوم افراد مبتلا به سردردهای شدید، کم‌آبی بدن را به عنوان محرک گزارش ‌می‌دهند. همچنین مروری بر 22 مطالعه در سال 2016 شواهد متوسطی یافت که طب سوزنی برای درمان سردرد شدید گزینه‌ای خوب است که ‌می‌تواند علائم سردرد را کاهش دهد. اگرچه مطالعات قطعی در مورد استفاده از طب سوزنی جهت درمان میگرن نشده است، اما در بعضی بیماران ممکن است موثر باشد.

برای درمان انواع سردرد باید ابتدا نوع آن را مشخص کنید و در صورت نیاز به پزشک مراجعه کنید. بهتر است تا حد امکان از مصرف سرخود قرص مسکن پرهیز کنید تا بتوانید علت انواع سردردهای خود را پیدا نمایید. برخی از انواع درمان‌هایی که در طب سنتی گفته شده است، برای کاهش سردرد موثر هستند، برای مثال استعمال دارچین بر روی پیشانی به هنگام درد، می‌توانید درد را از سر خارج کند. همچنین با مصرف مواد مغذی کافی و به‌خصوص ویتامین B12، ویتامین Q10 و منیزیم به کاهش سردردهای میگرنی کمک می‌کنند. هیستامین ماده‌ای شیمیایی است که به طور طبیعی در بدن وجود دارد. هیستامین در بهبود عملکرد سیستم عصبی، سیستم ایمنی و گوارش نقش مهمی دارد.