6 ابزار فناوری ریاضی برای درگیر نگه داشتن دانش آموزان


امروزه ریاضیات برای دانش‌آموزان جذاب‌تر شده است. این به دلیل ادغام فناوری در فرآیند یادگیری است. یادگیری این موضوع به لطف مفاهیم فناوری نوآورانه آسان تر شده است. دانش آموزان نیاز به تسلط قوی بر مفاهیم ریاضی دارند. آنها همچنین باید مهارت های خود را در حل مسئله، تفکر انتقادی، همکاری، خلاقیت، نوآوری و ارتباطات توسعه دهند.

به عنوان یک معلم، باید به طور مداوم استراتژی های آموزشی خود را تنظیم کنید. این کار را انجام دهید تا دانش آموزان را در فرآیند یادگیری مشارکت دهید و نیازهای تحصیلی آنها را برآورده کنید.

VmathLive

VmathLIve مسابقات ریاضی آنلاین را ارائه می دهد. اینها به طور خاص برای دانش آموزان K-8 هستند. اما قبل از استفاده از این ابزار باید هزینه ای پرداخت کنید. VmathLive از 4 جزء اصلی تشکیل شده است. اول منطقه داشبورد معلم هوشمند است. عملکرد دانش آموزان را پیگیری می کند.

مولفه Learn به دانش آموزان اجازه می دهد تا با سرعت خودشان کار کنند. آنها می توانند این کار را از طریق سوالات بیش از 300 مبحث ریاضی انجام دهند. مولفه Master کاربران را در مورد آنچه که یاد گرفته‌اند سؤال می‌کند. مولفه Play اجازه می دهد تا مسابقات بلادرنگ از دانش آموزان در سراسر ایالات متحده برگزار شود.

راه حل های ریاضی را به صورت آنلاین پیدا کنید

دانش آموزان می توانند تحصیلات خود را با مطالعه خوب و انجام تمام دروس تکمیل کنند. در دانشگاه، ریاضیات بسیار پیچیده تر است. یک دانش آموز می تواند تلاش کند تا هر آنچه را که می تواند در مدت زمان داده شده بیاموزد. برای کسانی که نیاز به تقویت دارند، پیشنهاد دهید راه حل های کتاب درسی ریاضی ساده برخط. بررسی سوالات و پاسخ های انجام شده توسط متخصصان ریاضی، درک بهتر مفاهیم را برای زبان آموزان آسان تر می کند. با درک بهتر این مفهوم، یادگیرندگان می توانند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. آنها همچنین می توانند زمان بیشتری را صرف یادگیری سایر موضوعاتی که در مدرسه دارند بگذرانند.

سام داگ

Sumdog یک ابزار یادگیری دیجیتال مبتنی بر شواهد و اثبات شده علمی است. از آن برای مشارکت دادن دانش آموزان در فعالیت های ریاضی تعاملی استفاده کنید. این درس ها را اقتباس کرده است که نیازهای فردی را برآورده می کند. این درس ها همچنین گزارش های پیشرفت را برای ارزیابی تسلط دانش آموزان ارائه می دهند.

زبان آموزان ریاضی می توانند از Sumdog برای تمرین مهارت هایی که به طور مستقل پس از درس یاد گرفته اند استفاده کنند. سپس می توانید از گزارش پیشرفت برای ارزیابی یادگیری آنها استفاده کنید. همچنین می توانید از اطلاعات ارزیابی برای راهنمایی دروس خود استفاده کنید و دستورالعمل های فردی را بر اساس نیاز دانش آموزان خود ارائه دهید.

ووت ریاضی

Woot Math یک برنامه درسی مستقل مبتنی بر کسری است. این برای ریاضیات کلاس ابتدایی یا راهنمایی طراحی شده است. معرفی سایت فقط چند دقیقه طول می کشد. فقط مطمئن شوید که برای تغییر پسوردهای اولیه زمان ایجاد کرده اید.

پس از انجام مراحل اولیه، دانش‌آموزان را با هدفون با دستگاه‌های هدفون تطبیق دهید تا شروع کنند. جلسات کاری در Woot Math بین 10-30 دقیقه است. از اینها به عنوان فرصتی برای آموزش افراد و گروه های کوچک استفاده کنید. همچنین می توان از Woot Math به عنوان تکلیف ثابت استفاده کرد. به عنوان مثال، می توان انتظاراتی را برای تعدادی از درس ها در هر شب تعیین کرد. این درس ها را برای تقویت یادگیری دانش آموزان اختصاص دهید.

دسموس

Desmos دو ویژگی اصلی را ارائه می دهد که به دانش آموزان کمک می کند تا در فرآیند یادگیری احساس مشارکت داشته باشند. اول ماشین حساب گرافیکی مبتنی بر وب است. دوم، فعالیت های دیجیتالی برای دانش آموزان از کلاس های 6 تا 12 است.

پیشنهاد اصلی این ابزار، ماشین حسابی است که با عملکرد مطابقت دارد 100 دلار + ماشین حساب TI. اگر به دنبال راهی برای آموزش موثر ریاضی با استفاده از فناوری هستید، این یک انتخاب عالی است. پیشنهاد اصلی دیگر مرکز فعالیت دیجیتال است. این ویژگی تعدادی درس تعاملی را ارائه می دهد که دانش آموزان می توانند با استفاده از ابزارهای خود انجام دهند. Desmos همچنین دارای بخشی است که در آن می توانید درس های خود را ایجاد کرده و با سایر معلمان به اشتراک بگذارید.

Popplet

Popplet یک ابزار آنلاین است که دانش آموزان می توانند از آن برای دریافت ایده های خود و سازماندهی استفاده کنند. می توانید از آن به عنوان یک نقشه تفکر برای تجسم مفاهیم ریاضی و آموزش آنها استفاده کنید. با Popplet، دانش آموزان می توانند افکار، تصاویر و حقایق را ثبت کنند. سپس آنها می توانند از آنچه گرفته اند برای ایجاد روابط استفاده کنند. به عنوان مثال، دانش آموزان می توانند از نمودار ضرب برای سازماندهی افکار و ایجاد روابط بین اعداد استفاده کنند.

ملت ریاضی

ملت ریاضی عالی است ابزاری برای آموزش از راه دور، تقویت موضوع دانش آموز محور و کلاس های درس متحرک. در پایان هر مبحث آزمون هایی وجود دارد که به دانش آموزان کمک می کند تا سطح فعلی خود را تعیین کنند. علاوه بر این، ملت ریاضی همچنین به عنوان نقطه شروعی برای بحث های معلم و دانش آموز عمل می کند. حتی می توان از آن در هنگام طراحی یادگیری کلاس استفاده کرد. هر بخش با یک ارزیابی جامع به پایان می رسد که درک دانش آموزان را بیشتر می سنجد.

نتیجه

فناوری‌هایی که امروزه در کلاس‌های درس داریم، جامع‌تر و پیچیده‌تر شده‌اند. این ابزارهای فن‌آوری جدید فراتر از روش‌های ریاضی سنتی هستند. آنها ردیابی، تمایز و سفارشی سازی را ارائه می دهند. دانش آموزان خود را برای یادگیری مدرن آماده کنید تا بتوانند سطوح بعدی را فتح کنند. برخی از این ابزارها بر مرتبط ساختن ریاضیات، هم به انتخاب های شغلی آینده و هم به مسائل اجتماعی که جرقه بحث و علاقه را برمی انگیزد، تمرکز دارند.

بیوگرافی نویسنده

کتی مرکادو عاشق نوشتن است و یکی از اصلی ترین چیزهایی که به او در این زمینه کمک کرده است، ایده او برای کمک به دانش آموزانی است که با فشار تحصیلی بی پایان روبرو هستند. او احساس می‌کند که دانش‌آموزان تحت فشار برای انجام پایان‌نامه، مقاله، پایان‌نامه، تکالیف و سایر مقالات خود به کمک خارجی نیاز دارند. او به عنوان یک نویسنده به آنها کمک می کند و از آن احساس رضایت می کند.


منبع: https://www.xiaomitoday.com/2022/10/21/6-math-technology-tools-to-keep-students-engaged/

توسط Lei Jun

Lei Jun